reklama

Ciągła potrzeba ssania.

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Belinea, 11 Czerwiec 2012.

1. Belinea

Belinea Fanka BB :)

Próbowałam coś znaleźć na podobny temat ale chyba nic nie ma albo źle szukam.

Mam pewien problem, a może wyolbrzymiam i problemem to nie jest..

Początkowo moja trzytygodniowa córeczka spała i jadła jak w zegarku - co 2-3 godziny. Większość dnia przesypiała i bez problemu mogłam zająć się obowiązkami. Jednak od 3 dni nie wiem co się z nią dzieje. Ciągle 'szuka'. Dostanie cycka, possie od 20 do 40 minut i zasypia. Kładę ją brzuszkiem na siebie aż jej się odbije i następnie do wózka bądź łóżeczka. Początkowo spała tak bez problemu 3godziny. Od tych 3 dni w ogóle nie ma spania;/ Na brzuchu śpi, ale po położeniu jej budzi się i kręci po 30minutach i znów 'szuka'. Zaczyna się dziwnie zachowywać podczas przebudzania, ni to ciśnie, ni to prycha, tak jakby coś ją bolało. Bardzo niespokojna jest. Szuka a jak nie dostaje cyca od razu to płacze. W nocy śpi normalnie, tzn budzi się co 3-4 godziny.

Stąd moje pytanie do Was, czy dawać jej pierś za każdym razem ? Przecież może ją też boleć brzuszek z przejedzenia. O tym, że popyt na mleko jest większe niż podaż nie muszę wspominać. Nie wiem czy po tych 30minutach potrafi coś wyssać, bo piersi są miękkie i tak jakby puste.

Zastanawiałam się już czy to może mleko mam za słabe, czy jest go za mało, czy coś się z nią dzieje i po prostu potrzebuje się poprzytulać ? Wiem, że to maleństwo i powinnam dawać cycka na żądanie ale martwi mnie i nie chce czegoś przeoczyć.

Dokarmiam ją raz dziennie wieczorem mm Nan Pro 1, po którym potrafi spać ponad 4 godziny i zasypia bez problemu. Ale nie chcę ją uczyć jedzenia tego mleka;/

2. kakakarolina

kakakarolina Fanka BB :)

maleństwo się starzeje ;-)
    może kup smoka na początek:tak:

3. reklama
  4. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

Napisze jak było u nas. Młoda piła mleczko ładnie, ale po kilku tygodniach zaczeła się bardzo wkurzac jakby mleko za wolno leciało,do tego budzić co 15 min nawet. Pozyczyłam laktator i okazało się że dziecko nie ma się jak najeść, bo ja w ponad 30 min ściągnęłam "aż" 20ml, czyli tyle co kot napłakał :-(Od razu M skoczył po MM, Julka zjadła i zasnęła na prawie 4h, wreszcie dziecko było najedzone :tak: Co do smoczka, podalismy ok 6 tygodnia, bo myslałam że może ma potrzebę ssania, fakt zasnęła w mgnieniu oka, ale po 40 min pobudka, bo była głodna. Tak więc u nas błędnie oceniłam sytuację i męczyłam dziecko przez kilka tygodni zyjąc w przekonaniu że to kolki, potrzeba ssania czy bycia blisko mnie. A chodziło o brak pokarmu niestety. Spróbuj smoczka, a jak to nie pomoże to może spróbuj też ściągnąć coś laktatorem i sprawdzić ile tego leci. Dodam tylko że piersi mialam jak flaki, po naciśnięciu leciała kropelka, gdzie kumpeli tryskało mleko na metr.

5. kakakarolina

kakakarolina Fanka BB :)

ale często mamy które sikają mlekiem po ścianach też odciągają 20ml:rofl2: bo laktator to nie buźka dziecka. Najlepiej zważyć dziecko w przychodni to od razu będzie wiadomo czy głodne. kryzys laktacyjny pierwszy przypada własnie na ten okres.
    Cierpliwości życzę samo się rozwiąże.;-)

6. Silmiriel

Silmiriel Gość

Po pierwsze się nie denerwuj, bo to szkodzi laktacji :) po drugie jeśli dziecko je 40 minut, to je za długo, wiem, że będzie ciężko, ale zwyczajnie przywykła do tego, że ma co ssać. Spróbuj smoczka dać. Na 3 tydzień przypada własnie kryzys laktacyjny. pewnie musisz przeczekać. A za każdą butlą sztucznego idzie brak Twojego mleka. Możesz spróbować pić herbatki laktacyjne, w ogóle pij dużo i często, ja nadal karmię z dwóch cyców na jedno karmienie, i zawsze zaczynam na tym, na któym skończyłam, pomaga :) Po drugie, nie ma czegoś takiego, jak słabe mleko :)
    A po trzecie, dziecko Ci rośnie i już nie będzie ciągle spało, trzeba zacząć się z nim bawić :) to fajny okres :)

7. Belinea

Mała na pewno przybiera bo i ważona często to i widać po niej, że rośnie. Martwię się czy tak częste karmienie jej nie zaszkodzi, w jakikolwiek sposób.

8. Belinea

Te 40 minut nie zdarza się na szczęście zbyt często. A jeśli znów się zdarzy to po 20-25 minutach wyjąć sutka i wsadzić smoczka? Chyba nawet wiem jak to się skończy.. ale spróbuję. :) Przed chwilą possała 10 minut i zasnęła.

Wiem,że rośnie i bardzo chętnie bym się z nią bawiła. Staram się to robić kiedy grzecznie leży ale kiedy płacze i ewidentnie szuka [ co ciągnie się przez 3/4 dnia] jest trochę ciężko. Serce mnie boli jak tak płacze.

Piję dużo wody niegazowanej i herbatkę z hippa raz dziennie. Do tego przynajmniej szklankę soku jabłkowego. Może polecisz mi coś, co można jeszcze pić podczas karmienia? Bo pogubiłam się co można a czego nie. Jeśli o jedzenie chodzi też chętnie poczytam :) Widze, że Twoja Mała ma 5 miesięcy więc pewnie już masz wiedzę niemałą o tym. Ja póki co się uczę, na błędach.

9. Silmiriel

Silmiriel Gość

Jestem dziwnym przypadkiem, bo ja jadłam wszystko. Na początku powoli, powoli, ale teraz nawet kapustę mi się zdarza jeść i Domi nic nie jest. Na początku podawałam Espumisan i Bobtic, bo miała wzdęcia, ale nie jakieś wielkie. Jadłam często, ale małe porcje, teraz mi się zmienia. Herbatkę z hippa, tą granulowaną, piję rano i wieczorem, z jednej łyżeczki. Hektolitry mleka. Inkę z mlekiem. No i przystawiam do lewego, jak na lewym skończyłam karmić. Na początku piłam bardzo słabą herbatę, teraz już mocną.
    Jedzenie, moje zasady: dietę eliminacyjną zacząć, jak coś ewidentnie szkodzi. Na początku uważać ze smażonym, wprowadzać powoli. Jedna zielona kupka nie świadczy o niczym. To, co zaszkodziło, było wprowadzone ostatnio i to trzeba wyrzucić, ale też nie na stałe. Unikać pestkowych, wzdymających jak groch i kapucha, cebula, wprowadzać powolutku koło 3 miesiąca, obserwować dziecko. czosnek zmienia smak mleka, nie każde dziecko lubi. I najważniejsze: jak nie będziesz czegoś jeść, to dziecko prawdopodobnie też potem tego nie zje ;)

Co do karmienia, to budź, jak zasypia. Bo często zdarza się tak, że jak zaśnie "na cycu" i obudzi się bez, to będzie płakać. I uwierz, dzieci bardzo szybko się uczą i przyzwyczajają. Postaraj się karmić 10 minut z jednego, 10 z drugiego cyca. Jak za godzinę zechce, przystaw, w końcu się wyreguluje. Jak zdecydowanie jest źle to poproś doradcę laktacyjnego, może źle chwyta. Nie może cię boleć przy karmieniu, nosek i bródka niekoniecznie muszą dotykać, moja nadal nie dotyka, ale jak dotyka, nie odstawiaj palcem jej piersi, nie udusi się ;)Ma złapać sutka z dużą częścią otoczki, takiego glonojada zrobić z buzi. To chyba tyle, co pamiętam na szybko, jak coś, pisz, chętnie pomogę, doradzę, wiem, że na początku ciężko jest, ale powoli, powoli i dojdziecie do większych przerw.

10. reklama
  11. martela

martela Fanka BB :)

Belinea-mój mały od początku denerwował się jak miał ssać cyca a zwyczajnie chodziło o to,że nic w nim nie było.Nie pomogło picie herbatek,wody,bawarek i innych.Mleka nie było i koniec mimo dostawiania i "ssania".Okazywało się,że dziecko jest zwyczajnie głodne,więc dalej nie było sensu go głodzić,więc podałam mm i problem się skończył.Mały przebudzał się co 3 godziny na karmienie,resztę czasu przesypiał lub oglądał sobie pokój.Tak małe dziecko nie potrzebuje jeszcze zabaw,dla niej liczy się przede wszystkim Twoja obecność przy niej,przytulanie,kołysanie( ja w łonie mamy).Niech nie wisi na cycku,tylko tak jak dziewczyny piszą,nakarmić i położyć.Jak dalej marudzi-dać smoka i polulać.Jak to nie zadziała,a jesteś pewna,że nie jest głodna,to obstawiałabym kolkę... u mojego zaczęły się w wieku 2-tyg.i trwały do końca 3-miesiąca,żadne farmakolog.środki u nas nie działały,jedynie ogrzewanie suszarką i masaże brzuszka.

Poleć forum