reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągle dwie kreski

Dołączył(a)
10 Marzec 2021
Postów
1
Witam staramy się z mężem już jakiś czas korzystam z testów owulacyjnych pierwszy zrobiłam 2.03 dwie kreski ale druga bladsza kolejny 4.03 i dwie wyraźne kreski. Z ciekawości jeszcze zrobiłam 8 i 10 marca i znowu dwie kreski kontrolna ciemniejsza druga słabsza ale ciągle dwie kreski co to może oznaczać? Miała już któraś podobnie? Pozdrawiam
 
reklama
Witam staramy się z mężem już jakiś czas korzystam z testów owulacyjnych pierwszy zrobiłam 2.03 dwie kreski ale druga bladsza kolejny 4.03 i dwie wyraźne kreski. Z ciekawości jeszcze zrobiłam 8 i 10 marca i znowu dwie kreski kontrolna ciemniejsza druga słabsza ale ciągle dwie kreski co to może oznaczać? Miała już któraś podobnie? Pozdrawiam
Niczego to nie oznacza. Poziom lh waha się dobowo, a także różnie spada po owulacji. Jest to sprawa indywidualna. Jedna kobieta na po owulacji nie ujrzy drugiej kreski, a u drugiej dwie kreski utrzymują się aż do @. Testy robi się do pierwszego pozytywnego (owulacja 24-36h po pozytywnym teście). Jest o tym w instrukcji. Później ich wynik nie ma żadnego znaczenia.
 
Pamiętaj też, że pozytywny test jest wtedy, gdy druga kreska jest ciemniejsza od pierwszej. Jeśli pierwsza jest ciemniejsza, to wynik jest negatywny.
 
Testy nie sprawdzają się u wszystkich. U każdej z nas poziom. hormonów jest trochę inny, testy przyjmują średni wynik na podstawie wyników iluś tam kobiet. Możliwe, że test jest cały czas pozytywny bo taka wartość hormonów jest dla Twojego cyklu normalna i peak będzie przez test niewykrywalny albo na odwrót, test będzie ciągle negatywny bo nie wyczuje Twojego niskiego poziomu hormonów a wahanie podczas peak również nie będzie przez test pokazane.

Tak tłumaczył mi mój gin ;)
 
Do góry