reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciagle odbijanie

Kate91

Początkująca w BB
Dołączył(a)
4 Październik 2019
Postów
17
Hej, mam pytanie czy jest tutaj mama kilku miesięcznego dziecka np. Pięcio miesięcznego,które odbija po mleczku mm i potem około 5 razy w ciągu godziny,a czasami nawet wybudza się ponieważ godzinę po mleku musi jeszcze odbić ?. Podaje małemu bebilon pepti ponieważ miał problemy z kołkami i pediatra podejrzewa u niego początki alergii pokarmowej przy bebiko ciagle ulewal, teraz ulewanie się zdarza,ale rzadko, odbij mi tak dziwnie jakby całe mleko miał zaraz zwrócić, a czasami odbije pięknie ja to nazywam „jak dorosły facet”, pediatra twiedzi,ze to jego taka uroda,ale może zmiana butelki pomoże albo coś innego obecnie mamy Aventa ze smoczkiem nr 3 antykolkowy.
 
reklama
Rozwiązanie
Dostała Pani jakieś leki na to czy cokolwiek bo ja mam wrażenie ze po espumisanie jest gorzej czasami [emoji2356]
U nas trzeba było zrobić diagnostykę z prawdziwego zdarzenia. Okazało się, że treść pokarmowa wolniej schodzi do jelit, a na dodatek dziecko blokowało się kałem. Miewa regularne przerostu flory bakteryjnej więc nie może brać żadnych probiotyków, Espumisan pomagał na pozbycie się nadmiaru gazów. Nie miało to nic wspólnego ze sposobem jedzenia, a raczej z jego przetwarzaniem w przewodzie pokarmowym. Miewała częste stany zapalnr jelit prowadzące do nadmiernej fermentacji
Hej, mam pytanie czy jest tutaj mama kilku miesięcznego dziecka np. Pięcio miesięcznego,które odbija po mleczku mm i potem około 5 razy w ciągu godziny,a czasami nawet wybudza się ponieważ godzinę po mleku musi jeszcze odbić ?. Podaje małemu bebilon pepti ponieważ miał problemy z kołkami i pediatra podejrzewa u niego początki alergii pokarmowej przy bebiko ciagle ulewal, teraz ulewanie się zdarza,ale rzadko, odbij mi tak dziwnie jakby całe mleko miał zaraz zwrócić, a czasami odbije pięknie ja to nazywam „jak dorosły facet”, pediatra twiedzi,ze to jego taka uroda,ale może zmiana butelki pomoże albo coś innego obecnie mamy Aventa ze smoczkiem nr 3 antykolkowy.
Moja córka ma tak do dnia dzisiejszego. A ma już 18 miesięcy. Tak ma alergię na kazeinę i białko mleka krowiego. Do tego miała rozległy masywny refluks, bo często ulewala i wymiotowała itp. Musiałam do pół godziny trzymać ją pionowo na rękach i odbijać zanim mogłam odłożyć. Wynikało to z pasażu treści pokarmowej.
 
Moja córka 8msc zawsze musi odbić po mleku. Jest karmiona mm i piersią, także czasem wybudza się bo nie odbiła dobrze. Nie ma żadnych alergii, ulewala tylko na początku (konkretnie po mleku Nan). Wydaje mi się że taka jej uroda ale fakt że ona je łapczywie i dużo tego powietrza się nałapie w trakcie jedzenia
 
A może za duży smoczek? U nas jak córka miała pól roku to używaliśmy smoczków 2 bo przy większych się krztusiła. Może u Was podobny problem.
 
To jest smoczek od 3 miesiąca i nie ma problemów z krztuszeniem się,a smoczek o numerze 2,który jest dla 1+ Miesiąca byl dla niego za mały pijąc mleko był cały czerowny z wysiłku i ciagle miał czkawkę po karmieniu, jak wspomniałam wyżej młody zawsze odbije zaraz po wypiciu mm potem zdarzają się te odbicia co 30 min, 1 h (a w tej godzinie nawet 5 razy)
 
To jest smoczek od 3 miesiąca i nie ma problemów z krztuszeniem się,a smoczek o numerze 2,który jest dla 1+ Miesiąca byl dla niego za mały pijąc mleko był cały czerowny z wysiłku i ciagle miał czkawkę po karmieniu, jak wspomniałam wyżej młody zawsze odbije zaraz po wypiciu mm potem zdarzają się te odbicia co 30 min, 1 h (a w tej godzinie nawet 5 razy)
To zmień butelkę.
 
reklama
No to dlatego napisałam ten post czy możecie polecić jakaś butelkę bądź może coś na jelitka oprócz espumisanu i tych wszystkich innych kropli ;)
 
Dostała Pani jakieś leki na to czy cokolwiek bo ja mam wrażenie ze po espumisanie jest gorzej czasami [emoji2356]
U nas trzeba było zrobić diagnostykę z prawdziwego zdarzenia. Okazało się, że treść pokarmowa wolniej schodzi do jelit, a na dodatek dziecko blokowało się kałem. Miewa regularne przerostu flory bakteryjnej więc nie może brać żadnych probiotyków, Espumisan pomagał na pozbycie się nadmiaru gazów. Nie miało to nic wspólnego ze sposobem jedzenia, a raczej z jego przetwarzaniem w przewodzie pokarmowym. Miewała częste stany zapalnr jelit prowadzące do nadmiernej fermentacji
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry