reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągle pampers Pomocy

Dołączył(a)
23 Kwiecień 2020
Postów
1
Proszę o Pomoc.. Moja córka obecnie ma 31 miesięcy skończone, ma brata 14 miesięcy.. I od pół roku są z nami 2 nocniki i nakładka.. Jeden taki w formie królewskiego tronu w łazience... Córka już rozumiem co to siku co to kupka co to pur-pur.. Ale nie chce sikać do nocnik.. Mówimy, tłumaczymy, prosimy nic.. Z ob
serwacji na swoje łóżeczko nie zrobi nic ale obok już tak... Nawet potrafi sama wytrzeć po sobie 😔.. Ja czyje, że chce siku to odchodzi od nas... A jak pytam idziemy siku: Nie! Od 3 tyg mamy tydzień, cały dzień bez pampersa, potem tydzień z pampersem... Ale narazie efekt żaden.. Chodzi mokra i tylko przychodzi pokazać gdzie nasikała... Jest tym już zmęczona, czuję się wręcz winna... Dodam, że córka jest bardzo samodziena śpi sam, je sam, narazie mówi coraz więcej ale nie zdaniami.. Wszystkie dzieciaki (6)znajome z naszego miesiąca porodu wrzesień październik 2017 sikają już..
PROSZE O POMOC, PORADĘ.. CO robię nie tak... Czasem nawet daje na nocnik córeke a obok synka... Efekt żaden 😕
 
reklama
Rozwiązanie
Według psychologów dziecko ma czas na odpieluchowanie nawet do 4 roku życia. Może spytaj córkę czy chce zdjąć pampersa. jak powie że nie to bez komentarzy zostaw temat i wróć za kilka tygodni. Nie ma sensu robić z tego traumy, a takie porównanie że dzieci znajomych już robią... No fajnie ale może weźmy pod uwagę że każdy jest inny. Sorry ale wkurza mnie podejście bo inni już robią. Dziecko musi wiedzieć do czego jest nocnik a jak przyjdzie czas to w końcu załapie [emoji6]
Proszę o Pomoc.. Moja córka obecnie ma 31 miesięcy skończone, ma brata 14 miesięcy.. I od pół roku są z nami 2 nocniki i nakładka.. Jeden taki w formie królewskiego tronu w łazience... Córka już rozumiem co to siku co to kupka co to pur-pur.. Ale nie chce sikać do nocnik.. Mówimy, tłumaczymy, prosimy nic.. Z ob
serwacji na swoje łóżeczko nie zrobi nic ale obok już tak... Nawet potrafi sama wytrzeć po sobie [emoji17].. Ja czyje, że chce siku to odchodzi od nas... A jak pytam idziemy siku: Nie! Od 3 tyg mamy tydzień, cały dzień bez pampersa, potem tydzień z pampersem... Ale narazie efekt żaden.. Chodzi mokra i tylko przychodzi pokazać gdzie nasikała... Jest tym już zmęczona, czuję się wręcz winna... Dodam, że córka jest bardzo samodziena śpi sam, je sam, narazie mówi coraz więcej ale nie zdaniami.. Wszystkie dzieciaki (6)znajome z naszego miesiąca porodu wrzesień październik 2017 sikają już..
PROSZE O POMOC, PORADĘ.. CO robię nie tak... Czasem nawet daje na nocnik córeke a obok synka... Efekt żaden [emoji53]
Odpusc na dwa tygodnie czy miesiac. Ale tak calkiem, niech zapomni o temacie. I potem wez sie za to znowu juz na dobre.
Moja tez byla mega uparta i na "nie". W koncu na 2 miesiace przed 3 urodzinami w piatek zdjelam pieluche i wyjasnilam, ze jak ladnie bedzie robic siku i kupke na kibelek to w poniedzialek dostanie hulajnoge w ukochanym fioletowym kolorze. Weekend byl slaby, sikala na siebie miliony razy, za kazdym razem mowilam, ze dopiero jak zacznie robic jak trzeba to bedzie hulajnoga. W poniedzialek tylko raz zdazyla sie kupa I siku na siebie. Wyjasnilam, ze to wypadek i ze super sie stara i widac, ze juz jest duza. Dostala hulajnoge, w parku wszem I wobec glosno wszytkim razem mowilysmy, ze ma ja dlatego, ze jest taaaka duza i robi siku na kibelek. Od tamtej pory problem zniknal. Wiadomo miala male wypadki kilka razy, ale ogolnie poszlo super.
 
Proszę o Pomoc.. Moja córka obecnie ma 31 miesięcy skończone, ma brata 14 miesięcy.. I od pół roku są z nami 2 nocniki i nakładka.. Jeden taki w formie królewskiego tronu w łazience... Córka już rozumiem co to siku co to kupka co to pur-pur.. Ale nie chce sikać do nocnik.. Mówimy, tłumaczymy, prosimy nic.. Z ob
serwacji na swoje łóżeczko nie zrobi nic ale obok już tak... Nawet potrafi sama wytrzeć po sobie [emoji17].. Ja czyje, że chce siku to odchodzi od nas... A jak pytam idziemy siku: Nie! Od 3 tyg mamy tydzień, cały dzień bez pampersa, potem tydzień z pampersem... Ale narazie efekt żaden.. Chodzi mokra i tylko przychodzi pokazać gdzie nasikała... Jest tym już zmęczona, czuję się wręcz winna... Dodam, że córka jest bardzo samodziena śpi sam, je sam, narazie mówi coraz więcej ale nie zdaniami.. Wszystkie dzieciaki (6)znajome z naszego miesiąca porodu wrzesień październik 2017 sikają już..
PROSZE O POMOC, PORADĘ.. CO robię nie tak... Czasem nawet daje na nocnik córeke a obok synka... Efekt żaden [emoji53]
Też zastanawiam się jak to będzie odpieluchowac syna. Ma już 27 miesięcy. Zrobimy to w wakacje. Tylko mam też córkę 16 miesięcy i widzę jak syn ja naśladuje. Czy się uda odpieluchowac, skoro ona będzie jeszcze miała pampersa?

Może u ciebie tą trudność też wynika z faktu, że jest obok młodsze dziecko i ona też tak chcę jak ono? Myślę, że u takiego dużego dziecka to bardziej już psychika działa niż fizjologiczne trudności. Mogę się oczywiście mylić. Może warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym.
 
Według psychologów dziecko ma czas na odpieluchowanie nawet do 4 roku życia. Może spytaj córkę czy chce zdjąć pampersa. jak powie że nie to bez komentarzy zostaw temat i wróć za kilka tygodni. Nie ma sensu robić z tego traumy, a takie porównanie że dzieci znajomych już robią... No fajnie ale może weźmy pod uwagę że każdy jest inny. Sorry ale wkurza mnie podejście bo inni już robią. Dziecko musi wiedzieć do czego jest nocnik a jak przyjdzie czas to w końcu załapie [emoji6]
 
Rozwiązanie
Do góry