reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciagle ruchy dziecka

Dołączył(a)
16 Sierpień 2017
Postów
13
witam zaczynam 39 tydzień i od dwóch dni odczuwam bardzo intensywne ruchy dziecka na wieczor łez dziś szaleje cały dzień czytałam ze przed porodem dzieci są mniej ruchliwe ospale a u mnie odwrotnie czy to może być symptom zbliżającego się porodu już nie wiem co myśleć pomocy !!!
 
reklama
Każde dziecko jest inne, w większości rzeczywiście dzieci stają się mniej ruchliwe ale też zdążają się przypadki że jest inaczej. Przy córce w ogóle nie odczułam zmian w ruchach a znowu syn 4 dni przed porodem zaczął być dużo aktywniejszy. Może być to symptom zbliżającego się porodu albo akurat takie widzimisię Twojego dziecka :) gdyby jednak z jakiegoś powodu Cię to niepokoilo to jedź na IP zrobić Ktg, w tak wysokiej ciąży zmiany ruchów dziecka warto kontrolować.
 
Też proponowałabym wizytę u ginekologa albo ktg. Moj lekarz wyczulał mnie na zmiany w zachowaniu dziecka.
 
Ja bym poszła na ktg albo do ginekologa takie coś może także oznaczac czasami owiniecie się pempowina.
Lepiej dmuchać na zimne
 
Mała jest zawsze taka aktywna ale wieczorami praktycznie ... Ale od wczoraj już tak aktywność wzrosła w ciągu dnia brzuch mam już bardzo nisko i skurcze przepowiadające kilka razy dziennie
 
Mała jest zawsze taka aktywna ale wieczorami praktycznie ... Ale od wczoraj już tak aktywność wzrosła w ciągu dnia brzuch mam już bardzo nisko i skurcze przepowiadające kilka razy dziennie


Mam tak samo, głównie wieczorem dziecko szaleje :) masz jakieś symptomy zbliżającego się porodu? Czop, brzuch nisko? Skurcze napisałaś że masz. Na kiedy masz termin?
 
Hej, termin mam na 16.12 om i 20.12 usg mam skurcze przepowiadające już od 2 tyg ale teraz są bardziej silniejsze i jest ich kilka razy dziennie ... od tyg zaobserwowałam żółtawy śluz na bieliźnie ... nie wiem czy to czop czy zwykle upławy ? Brzuch mam dosyć nisko sama położna mi mowila ze to oznaka ze już coś zaczyna się dziać wiec czekam i czekam bo chciałabym już urodzić bo jest mi bardzo ciężko nie zebra bolą , nogi miednica również ciężko mi się poruszać ....
 
Hej, termin mam na 16.12 om i 20.12 usg mam skurcze przepowiadające już od 2 tyg ale teraz są bardziej silniejsze i jest ich kilka razy dziennie ... od tyg zaobserwowałam żółtawy śluz na bieliźnie ... nie wiem czy to czop czy zwykle upławy ? Brzuch mam dosyć nisko sama położna mi mowila ze to oznaka ze już coś zaczyna się dziać wiec czekam i czekam bo chciałabym już urodzić bo jest mi bardzo ciężko nie zebra bolą , nogi miednica również ciężko mi się poruszać ....


Mnie kilka dni temu pani w sklepie powiedziała że nie widzi zbyt szybkiego rozwiązania bo brzuch mam wysoko. Ale wczoraj jakby spadł? Może tylko sobie to wmawiam bo znowu u mnie oprócz skurczy i twardnienia brzucha nie ma śladu czopa śluzowego. Moje dziecko chyba nie chce opuścić łona matki :)
 
reklama
Akcja porodowa zaczyna się nagle :-)
Nie patrzcie na brzuch czy opadl:)
Jak się zacznie to w sekundzie hehe
Ja nie zauważyłam żeby mi jakoś opadl jak rodzilam:)
 
Do góry