reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągle się odparza:(

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
Od jakichś 3 tygodni moja Nikola ciągle mi się odparza.
Jak do tej pory nie miałam z tym najmniejszego problemu to teraz jest to na porządku dziennym;/
Przebieram ją co godzinę, w kupie nie posiedzi dłużej niż 15 minut (M i ja cały czas koło niej skaczemy i sprawdzamy pampersa), nie zmieniliśmy niczego w chusteczkach, pampersach ani nic, dieta także taka sama...
Ze względu na skazę rzadko kiedy daję jej nabiał, ale wiadomo, muszę po troszeczku jej wprowadzać ale nawet wtedy niema żadnej reakcji ze strony układu pokarmowego, tylko nieco na skórze, ale to mija w ciągu jednej doby.
Smaruje ją sudocremem, używam puder alantan, myję jej pupę przegotowaną wodą i dalej nic!
Martwię się, że to może jakaś bakteria;/ Jutro chcę iść z nią do lekarza, ale najpierw chciałam się dowiedzieć, czy któraś z waszych pociech miała podobny problem i jak się on rozwiązał, jestem w kropce a Nikola się męczy:(
Zrobiłam jej nawet tygodniową dietę aby wykluczyć jakąkolwiek alergie, ale to nic nie dało;/
 
reklama
Od jakichś 3 tygodni moja Nikola ciągle mi się odparza.
Jak do tej pory nie miałam z tym najmniejszego problemu to teraz jest to na porządku dziennym;/
Przebieram ją co godzinę, w kupie nie posiedzi dłużej niż 15 minut (M i ja cały czas koło niej skaczemy i sprawdzamy pampersa), nie zmieniliśmy niczego w chusteczkach, pampersach ani nic, dieta także taka sama...
Ze względu na skazę rzadko kiedy daję jej nabiał, ale wiadomo, muszę po troszeczku jej wprowadzać ale nawet wtedy niema żadnej reakcji ze strony układu pokarmowego, tylko nieco na skórze, ale to mija w ciągu jednej doby.
Smaruje ją sudocremem, używam puder alantan, myję jej pupę przegotowaną wodą i dalej nic!
Martwię się, że to może jakaś bakteria;/ Jutro chcę iść z nią do lekarza, ale najpierw chciałam się dowiedzieć, czy któraś z waszych pociech miała podobny problem i jak się on rozwiązał, jestem w kropce a Nikola się męczy:(
Zrobiłam jej nawet tygodniową dietę aby wykluczyć jakąkolwiek alergie, ale to nic nie dało;/

mi sie Julka na szescie tak nie odparza.. alse stosowalam pampersy huggies dlugo i w pewnym momencie mimo ze caly czas byly uzywane zaczely mi Julke odparzac... i konieczna byla zmiana i poprawilo sie. przeszlismy na pampers active baby, czasem zdarza sie ze kupie dady a w chwili obecnej mala ma pampers premium care ktore juz w ogole sa rewelacyjne.
 
hej,
my mamy z nasza małą ten sam problem. Zauważyła, że jak tylko robi się cieplej tyłek nagle czerwienieje a potem jest tylko gorzej. Sprawdzałam różne kosmetyki i powiem ci, że wszystkie takie same. Najlepszym lekarstwem jest wietrzenie tyłka :) nic tak nie działa. U nas jeszcze sprawdził się Bactroban, ale to na receptę i silne więc tez nie chce jej cały czas smarować.
Dobry jest jeszcze puder Skarb Matki.
 
ja z Zosia też mam ten problem - jak tylko sie zrobiło cieplej - od razu odparzenia :(( my przede wszystkim wietrzymy, samrujemy (wklepujemy) bepanthen krem... najważniejsze z tego co mówił mi pediatra, to bardzo dokłądnie suszyć pupkę po każdym sikaniu, myciu itd. bo jeżeli nie wysuszymy, to maść działa jak kompres/termos - jest jeszcze gorzej....
no, ale nam łatwiej, bo Zosia starsza i już w zasadzie można ją puszczać na 30 minut po sikaniu bez pieluchy po domu.... po tym czasie jest to ryzykowne:-D
 
na odparzenia bardzo dobre sa preparaty z firmy aveeno,w pl ciezko je dostac ale naprawde godne polecenia. Misslena po tych pieluchach Alan tez mial odparzenia:/
 
Witam mieliśmy ten sam problem jakis miesiąc temu Kacprowi strasznie się zaczął odparzać tyłek miał aż rany na nim i najlepszym sposobem było wietrzenie pupy! wszystko było zasikane ale pupcia szybko się zagoiła smarowaliśmy też często sudocremem, nivea i tanno hermal lioto czy jakoś tak :)
 
Byc moze przyczyna sa pieluszki? Nigdy nie wiemy czy producent nie zmienil skladu pieluch, wiadomo ze sa naszpikowane chemia.
Moze tez twoja malutka zalapala jakiegos wirusa? Moja Zocha rowniez przez jakis czas miala dosc mocne odparzenia do tego stopnia, ze przecieral sie jej naskorek i miala ranki. Zaczelam czesciej wietrzyc jej pupsko i samrowac olejem rycynowym, wszystko ladnie sie wygoilo i poki co, odparzenia zdarzaja sie bardzo rzadko.

Ps: Masz przesliczna coreczke :-).
 
Witam! Ja z własnego doświadczenia mogę polecić bepanten maść nie krem i po umyciu posmarować grubszą warstwę . No i po każdej kupce i siku myć pupcie wodą nie wycierać chusteczkami nawilżającymi. I w żadnym wypadku jak już są jakieś ranki na pupce to nie smarować sudocremem bo to jeszcze pogarsza .Niestety okres letni sprzyja i nasila odparzenia. Mój maluch jak sobie przypomnę jego pupcie oj miał aż rany i popękaną skórkę . No i oczywiście dziewczyny mają rację jak najwięcej wietrzyć . Powodzenia i trzymam kciuki za to by szybko udało się Wam pozbyć odparzenia
 
Ja proponuję zmianę pieluch, my zaczynalismy od Pampers Premium Care, które do pewnego momentu były ok ale potem odparzenia się nagminnie pojawiały. Spróbowałam używać Dady i wszystko zniknęło. Pomimo że wcześniej sporo wydałam na różne preparaty:-) Teraz wiem ze Gabi nie moze stosować pampersów, ok są dla niej Huggis i Happy
 
reklama
bry ;-)

ja oprocz zmiany pieluszek polecilabym odstawienie sudocremu!!! moja osobista corka ma uczulenie na wszelkie mazidla zawierajace cynk :-(
jesli Nikola odparza sie od pieluch a przy okazji ma uczulenie na cynk to smarujac jej pupe sudocremem pogarsza sie sytuacje :-(

no i sprawdz to uczulenie na cynk smarujac jej sudocremem lub inna mascia z cynkiem inne miejsce niz pupa ;-)
 
Do góry