reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągłe ulewania

Dołączył(a)
6 Kwiecień 2019
Postów
1
Witam, moja córka skończyła 7 miesięcy. Waga urodzeniowa 3175 g, obecna waga to 7105 g. W pierwszym miesiącu życia była karmiona piersią. Około 3 tygodnia życia córka zaczęła bardzo obficie ulewać, była przy tym niespokojna, słabo przybierała na wadze, często miała wysypkę w postaci czerwonych kropek. Lekarz rodzinny stwierdził, że córka może mieć alergie na białko mleka krowiego. Odstawiłam wszystkie produkty zawierające białko mleka krowiego. Z czasem pokarmu miałam coraz mniej więc przeszliśmy na mleko Bebilon HA. Córka nadal ulewała. Lekarz zalecił dodawanie do mleka kropli Delicol. Początkowo pomogło ale z czasem ulewanie wróciło. Lekarz stwierdził, ze tak ma być ,,dzieci często ulewają". Udaliśmy się z córką do innego lekarza pediatry. Lekarz zalecił zmianę mleka na Bebilon Pepti DHA. Efektem zmiany było mniejsze ulewanie oraz brak kolki. Po paru dniach ulewanie znowu wróciło. Córka dostała syrop Gastrotuss po każdym posiłku. Lekarz zalecił stosować dwa tygodnie i odstawić. Po syropie ulewanie minimalnie się zmniejszyło. Po kolejnej konsultacji u lekarza mieliśmy zastosować zagęszczacz do mleka oraz ponownie syrop Gastrotuss. Ulewanie mniejsze. Po kliku tygodniach odstawiliśmy syrop, a zagęszczacz zamieniliśmy na kleik. Rozpoczęliśmy rozszerzanie diety kolo 19 tygodnia. Od samego początku rozszerzania diety córka ulewa nawet gęstszą zupką. Ulewanie zupą jest nawet po kilku godzinach. Córka po około 3 godzinach dostaje mleko a następnie ulewa lub wymiotuje (zapach przypomina wymioty) zupką. Czasem to ,,ulewanie" jest takie chlustające przypominające wymioty.
Proszę o pomoc czy to może być jakaś nietolerancja pokarmowa czy raczej refluks?
 
reklama
Witam. Moja córcia teraz 3 latka ulewala mlekiem, później zupkami, które zapachem przypominały wymioty do 8 msc..mielismy na początku jakieś kropelki nie pamietam już nazwy, dodawalismy je to mleka, ale to też nam raczej niespecjalnie pomogło. Także myślę, że samo jej przejdzie. Pozdrawiam
 
Do góry