reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągle ulewanie

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam mam pytanie. Moja córka ma 3miesiace i pije Nutrimagen. Nie wiem czy to normalne że jak wypije mleko np 100 ml bo na ogół tyle pije to ciągle jej się ulewa. Odbije ja to sie uleje ok. ale później wezmę ja na ręce też jej się trochę uleje później na boku jak leży to często też i po godzinie jak np jest w nosidelku to tak samo. Bywa że po jednej butelce 4 ądź 5 razy uleje dość sporo koszulka do wymiany:( powiedzcie mi czy to normalne ? Wczesniej jak pila Bebilon Pepti to było tak samo. Dodam że ledwo wytrzymuje dwie godziny do następnego jedzenia. Mowilam lekarzowi to powiedział że to "normalne" że dzieci do pół roku tak ulewaja ale jej coraz częściej się to zdarza. Aha i jak nie uleje to czesto jej się cofa i to połyka spowrotem to też można często zauważyć najgorzej w nocy aż się krztusi czasem chodź ja odbije. Już sama nie wiem czy to jest normalne żeby tyle razy dziecko ulewalo po mleku. Jak kp to nie było tego problemu później bo Bebiko również nie było tego ulewania, tylko po tych mlekach to jest. Niestety ma alergię pokarmową dość poważna i musi pić takie mleko. Już nie wiem co mam z tym zrobić :(
 
reklama
Postaraj się kupić taką poduszkę klin, żeby dziecko leżało główką wyżej, albo podeprzyj czymś materacyk żeby córa pod kątem leżała, ale nie na poduszce! Mój starszy syn też chlustał po mleku, ale mu przeszło jak miał jakieś 4-5 miesięcy. Refluks też objawia się takimi ulewaniami, ale nie jestem lekarzem żeby taką diagnozę stawiać. Na razie spróbuj z tą poduszką. Ja bym jeszcze poleciła troszkę jeszcze potrzymać córkę w pionie, jak już jej się odbije, może ma tam więcej powietrza i potrzeba jej "beknąć " sobie jeszcze raz. Trzymam kciuki.
 
Być może to refluks? My przez ulewania mieliśmy problem z ciągle podrażnionym gardełkiem i dostalismy gastrotuss baby
 
Moja zaczęła bardzo ulewać w 3 miesiącu na KP. Przeszło jak podałam BioGaie, ona przyspiesza dojrzewanie układu pokarmowego. Zdarzało się ulac dalej niewielkie ilości a całkowicie przeszło w wieku 6,5 miesiąca.

4BoJp1.png
 
Mój też bardzo mocno ulewał od narodzin. Jak miał 3-4 miesiące i zaczęło rozwijać się azs wraz ze skazą to aż chlustał. Przeszło jak skończył pół roku. Nie wiem czy dzięki mojej diecie eliminacyjnej czy po prostu z tego wyrósł. Też bardzo się o to martwiłam
 
reklama
Do góry