reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągły kaszel mokry

patpat

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2016
Postów
33
Witajcie.
Przychodze do was z pytaniem. Mianowicie mój synek ma 8miesiecy. Kp od urodzenia (od 2moesiecy rozszerzamy pięknie dietę). Maly tyje dosyć mocno - 13kg na stanie. Zębów 7. Aktualnie wychodzą górne trójki.
No i od jakiś dwóch miesięcy meczy go kaszel. Osłuchowo zawsze czysty. Kaszel mokry. Brak gorączki, czy innych zmian w zachowaniu.
Czasem pojawia się katar. Alergia wykluczona. Lekarz rozklada ręce...
Mnie przychodzi na myśl refluks. Mlody dalej ulewa czasami i kaszel nasila się po karmieniu, szczególnie w nocy. Wtedy tez przychodzi zatkany nosek...
Czy spotykałyście się z czymś podobnym u swoich pociech?
 
reklama
Rozwiązanie
U nas ulewania też były niewielkie. na wadze przybierał normalnie.
Miał stwierdzoną przez alergologa nietolerancję mleka (był na nutramigenie), zaś neonatolog uważał. że winą jest niedojrzały układ pokarmowy (bo mały był wcześniakiem). Sytuacja zaczęła się stabilizować po lekach. a realnie po 1r.ż, - co by potwierdzało teorię neonatologa.
Spróbuj popytać o te leki na refluks. Na pewno możesz zadbać o to, by głowa zawsze była wyżej - tj. podnieść z jednej strony materac/łóżeczko.
Kurcze dziwna sprawa. U mnie na kaszel corkom pomagaly zawsze inhalacje z soli fizjlogicznej i oklepywanie pleckow po inhalacji. Ale to zazwyczaj kaszel przy katarze byl. A podajesz moze syrop jakis na ten kaszel ? Nie pamietam czy takim maluszkom juz jakies syropy na kaszel sie podaje ale wiem ze jak za dlugo dziecko przyjmuje lek wyksztusny to tez za duzo wydzieliny sie wtedy produkuje. Tak mi zawsze lekarze mowili. A co lekarz na Twoja teze ze to refluks ?
 
U nas tak objawiał się refluks. Skoro ulewa - i u Was jest to bardzo prawdopodobne.
U nas taki kaszel pojawiał się najczęściej punkt 23.00.

Pomógł Debridat i bardziej stała dieta. Nie było idealnie, ale zdecydowanie lepiej.
 
Inhaluje,
Jednak on ma ciagle mokry kaszel. Wszystko ładnie odrywa.
Twierdzi, ze refluks to norma u malucha i poki nie zacznie chodzić to tak może być. Jednak wyklucza wieksze nieprawidłowości, ze względu na zbyt dobre przyrosty wagowe...
Jeszcze brała pod uwagę zęby, bo od skończenia 4miesiaca, ciagle zęby wychodzą...
 
Wydaje mi się, że inhalacje mogą tylko pogarszać stan kaszlu - jeśli to faktycznie refluks.
Jest jeszcze taki lek - GastrotussBaby (bez recepty). Możesz o niego zapytać lekarza. Przyjmuje się go po jedzeniu i tworzy "korek", który uniemożliwia cofanie się pokarmu.
 
U nas tak objawiał się refluks. Skoro ulewa - i u Was jest to bardzo prawdopodobne.
U nas taki kaszel pojawiał się najczęściej punkt 23.00.

Pomógł Debridat i bardziej stała dieta. Nie było idealnie, ale zdecydowanie lepiej.
A kiedy to zidentyfikowaliscie? Tracił dzidziuś u was na wadze? Robiliście usg brzuszka?
U nas te ulewania są już rzadkie.. najczęściej się zdarzają jak mlody się bawi brzuszku, bądź pełza.
Dzisiaj mam znów kolejna wizytę u pediatry, wiec omówię to znów
 
U nas ulewania też były niewielkie. na wadze przybierał normalnie.
Miał stwierdzoną przez alergologa nietolerancję mleka (był na nutramigenie), zaś neonatolog uważał. że winą jest niedojrzały układ pokarmowy (bo mały był wcześniakiem). Sytuacja zaczęła się stabilizować po lekach. a realnie po 1r.ż, - co by potwierdzało teorię neonatologa.
Spróbuj popytać o te leki na refluks. Na pewno możesz zadbać o to, by głowa zawsze była wyżej - tj. podnieść z jednej strony materac/łóżeczko.
 
Rozwiązanie
Do góry