reklama

Ciało po ciąży

Temat na forum 'Ładna mama' rozpoczęty przez Akka666, 24 Październik 2013.

1. Akka666

Akka666 Zaciekawiona BB

Witam zastanawiam jak to było lub jest u was z waszym ciałem po urodzeniu dziecka? Moja szwagierka urodziła córę miesiąc temu...mówi że nie zależy jej na figurze...mieszkamy w jednym domu obserwuje ją i...trochę mnie to przeraża bo to młoda kobieta wydaje mi się że skoro zostaje się matką to nie znaczy że przestaje się być kobietą Ja bardzo się bałam że nie zrzucę zbędnych kilogramów że zostanie mi worek zamiast brzucha...jednak miałam to szczęście że już ze szpitala wróciłam niemal płaska:-) zostały dwa małe rozstępy na brzuchu który co prawda nie jest już tak jędrny jak przed ale nic nie zwisa:happy: Nie jestem jakąś maniaczką ale lubię się podobać...staram się dbać o siebie dla męża dla synka ale też dla samej siebie Chcę się czuć ze sobą dobrze:) A może przesadzam jak myślicie?

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Myślę, ze każda z nas ma inne wartości. Pytanie, w jakim stanie jest Twoja szwagierka, być może w tej chwili jest tak zmęczona, że myśli bardziej o spaniu , niż o pięknej figurze? Natomiast zdecydowanie uważam, że warto o siebie zadbać, bo "stety", czy niestety od naszego wyglądu zależy samopoczucie i od samopoczucia też wygląd. Warto wygladać fajnie dla samej siebie, bo podnosi się samooocena a sporo dziewczyn po porodzie ma z nią kłopot...

3. reklama
  4. Akka666

Akka666 Zaciekawiona BB

tylko ona będąc jeszcze w ciąży mówiła że jej nie zależy...W ogóle jej podejście do np małżeństwa i zakładania rodziny... ja wyszłam za mąż w wieku 21lat potem zaraz postaraliśmy się o dziecko...nie mogła tego pojąć że w tak młodym wieku się na to zdecydowaliśmy...że powinniśmy się wyszaleć coś zwiedzić ale ja nie widzę problemu by iść na imprezę z mężem czy jechać gdzieś z dzieckiem:) dla mnie rodzina to nie koniec świata tak samo jak bycie matką to nie koniec kobiecości:) wiadomo że wiele się zmienia trzeba się poświęcić ale wart pozostać w trym wszystkim dawną sobą:)

Ostatnia edycja: 25 Październik 2013
  5. Asiela87

Asiela87 Aktywna w BB

Moja kuzynka długo nie mogła odzyskać figury, ja jestem na to przygotowana.

6. kaszka22

kaszka22 Początkująca w BB

ja tez nie przejmowałam się swoja figurą po porodzie, ale ciężko jest wrócić do formy niestety:(, ale cóż coś za coś:). Mam śliczną córkę,

7. bawarka

bawarka Zaciekawiona BB

Nie zgadzam się, jeżeli się chce to wszytko można osiągnąć. Ale jeżeli zarówno w ciąży jak i po je się za dwoje to już inna sprawa. Mi bardzo ciężko było się zebrać jednak koniec z końców po 6 miesiącach od porodu moje ciało wróciło do formy. Najważniejsza jest motywacja i samozaparcie. By poprawić swoje samopoczucie po ciąży początkowo zakładałam bieliznę korygującą baby ono,która dobrze wzmacniała mięśnie brzucha.

8. domi888

domi888 Zaciekawiona BB

u mnie brzuch po ciąży wyglądałm całkiem nieźle, szczerze mówiąc myślałam że będzie gorzej... :) ale za to zrobiły mi się mega rozstępy na brzuchu i udach. zapisałam się na laserowe usuwanie rozstępów do Arkadii w Opolu bo wtedy tam mieszkalśmy. nie chciałam się męczyć z kremami i żelami, bo wiem ,że nie ma takich, które dziąłają skutecznie. a laser pomógł jak nic!!! :)

9. Natalia1101

Natalia1101 Zaciekawiona BB

Ja jestem 7 tygodni po porodzie i wlasnie miałam zacząć ćwiczyć,ale rozwalilam palecu nogi...;/ brzuch nie wyglada jakos źle, (nosze pas poporodowy), ale myśle,ze zadbanie po porodzie poprawi samopoczucie i samoocenę:)

10. reklama
  11. mamanatanielka

mamanatanielka Zaangażowana w BB

Każdy jest i nie wiadomo co siedzi w głowie takiej osoby, a może własnie przeżywa to wszystko po swojemu i po prostu potrzebuje czasu... nie ma co oceniać.

12. marcyska34

marcyska34 Zaciekawiona BB

Po ciąży bardzo źle się czułam z rozstępami ale w sklepie ziko dermo udało mi się znaleźć fajne kosmetyki na to w promocyjnych cenach więc teraz czuję się dużo bardziej komfortowo

Poleć forum