reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciało w połogu i po ciąży - normalizujemy

Właściwie czuję się tak od około miesiąca. dziś kończy się połóg i nie wiem czy jest to jeszcze normalne czy już nie.
Wiesz, te 6 tygodni jest dość umowne. Bardziej chodzi o to, czy sama czujesz, że sobie poradzisz czy nie. U mnie to był taki obniżony nastrój i wszystko na nie, ale nie płakałam. Nawet nie pamiętam, kiedy poczułam się normalnie. W sumie to myśli, że ciąża zrujnowała mój wygląd nachodzą mnie do dzisiaj.
 
reklama
Bardzo Ci zazdroszczę takiego podejścia. Dziś minęło 6 tygodni po porodzie i owszem wiedziałam, że wychodząc ze szpitala nie będę miała brzucha sprzed ciąży,ale liczyłam że tyjąc prawidłowo w ciąży już po połogu ten brzuch będzie przypominał w jakimś stopniu to co było przed ciążą. Niestety mam ciągle wzdęty brzuch, miękki - mam wrażenie,że mięśnie w ogóle go nie trzymają... Nie akceptuję siebie po ciąży. Uważam,że jestem obrzydliwa i czuje do siebie obrzydzenie. Po za wielkim brzuchem mam obniżone narządy, cellulit którego nie miałam nigdy w życiu, wały tłuszczu na plecach, ropne wypryski na pośladkach i ramionach oraz plecach, przebarwienia na twarzy, pełno rozstępów i szafę za małych ubrań. Nie ma dnia żebym nie płakała...😒
Jestes DOPIERO 6 tygodni po porodzie, wiec nie spodziewaj się cudów z ciałem. Ja tyle tyg po porodzie mogłam dopiero porządnie usiąść na tyłku, wziąć dłuższy prysznic jak 3 minutowy bez zawrotów głowy przez anemię, chodziłam tylko w legginsach i luźnych bluzkach, na brzuchu był ( w sumie wciąż jest choć mniejszy) flaczek rozciągniętej skory, chodząc czułam jakby zaraz miała mi pochwa wypaść (przy kochaniu czy kaszlu myślałam, ze oszaleje). Nie potrafiłam w połogu wstrzymywać gazów, bo tak mnie wszystko tam bolało na dole 🤦‍♀️ Jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie żeby przejmować się figurą 🙄 Koleżanko dobrze radzą, ze należy zrobić sobie morfologię i udać sie do fizjouro (sama sie wybieram i wybieram).
Daj sobie czas i na razie skup sie na dziecku a nie na żalu utraconej figury sprzed ciąży. Za pare tyg, miesięcy wszystko sobie na spokojnie zorganizujesz (opiekę nad niemowlakiem, inne obowiązki) i weźmiesz sie za powrót do formy. Spokojnie ☺️
 
No ale jak, zdradz sektet, bo mój zes jest fatalny 😂😂
Ale jaki sekret?
Poszłam do fizjo, zbadala mi jak funkcjonują mięśnie dna miednicy, kresa biała i ułożyła mi ćeiczenia które wykonywałam 30 minut dziennie codziennie, dodatkowo rozluźniala mi blizne po cc i po 4 miesiącach była znaczna poprawa jak chodzi o wygląd brzucha bo wczesniej 2 msc po porodzie dalej wygladalam jakbym była w 6-7 miesiącu.

@Zaskoczona30 ja chodziłam do Fizjologica. Znajdz sobie na facebooku. Pani tam też wstawia zdjęcia " metamorfoz" moze Ci to pomoże uwierzyć że na prawde na pewne problemy jest ratunek. Wiem ze ta Pani prowadzi też spotkania online nawet w dziewczynami z zagranicy. Nie wiem ile można tak zdalnie zdzialac bo ja chodziłam stacjonarnie w Krakowie ale zobacz chociaż jej profil :)
 
Ale jaki sekret?
Poszłam do fizjo, zbadala mi jak funkcjonują mięśnie dna miednicy, kresa biała i ułożyła mi ćeiczenia które wykonywałam 30 minut dziennie codziennie, dodatkowo rozluźniala mi blizne po cc i po 4 miesiącach była znaczna poprawa jak chodzi o wygląd brzucha bo wczesniej 2 msc po porodzie dalej wygladalam jakbym była w 6-7 miesiącu.

@Zaskoczona30 ja chodziłam do Fizjologica. Znajdz sobie na facebooku. Pani tam też wstawia zdjęcia " metamorfoz" moze Ci to pomoże uwierzyć że na prawde na pewne problemy jest ratunek. Wiem ze ta Pani prowadzi też spotkania online nawet w dziewczynami z zagranicy. Nie wiem ile można tak zdalnie zdzialac bo ja chodziłam stacjonarnie w Krakowie ale zobacz chociaż jej profil :)
Dziękuję za te cenne informacje , idę oglądać metamorfozy.
 
reklama
Do góry