reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciasta dla wybrańców...

Dora_M

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Styczeń 2011
Postów
299
Miasto
O-ca
Witam
Mój synek jeszcze za mały na ciasta, ale w przyszłym miesiacu organizujemy chrzciny, na których będzie mój chrześniak - ma 3 latka i bardzo go kocham. Chciałabym, żeby przynajmniej na jednej rodzinnej imprezie nie musiał pytać rodziców o pozwolenie na zjedzenie czegokolwiek słodkiego, więc gorąco Was proszę - doświadczone w tej materii Mamy o przepisy na ciasta.
Maluszek jest uczulony na mleko krowie (itp), kakao, orzechy, maliny i cytrynę. A nie lubi galaretek. Może mi coś poradzicie sprawdzonego?
 
reklama
Może biszkopt z jakimś dżemem lub musem? Piernik polany czekoladą ( ale chyba odpada, bo w czekoladzie jest mleko)? Ale może lepiej zrobić np. bezy albo muffinki? Na gluten mały nie ma uczulenia ani na jajka?P

Przychodzą mi jeszcze do głowy różne ciasta na cieście kruchym albo parzonym (ptysie, karpatka, napoleonka) tylko z kremem na bazie mleka sojowego.
 
Witam ;-)

Dora ;-) jeśli mały jest uczulony tylko na to co wymienilas to problemów dużych nie masz ;-) :tak: wystarczy jak upieczesz ciasto na margarynie bezmlecznej, masle roslinnym (czytaj etykietki - unikasz masla, mleka, maslanki, serwatki i wszystkiego co z mleka zrobione), nie uzyjesz śmietany, maślanki itp.

możesz zrobić masę z soku kubuś (byle tam malin i cytryn nie bylo ;-)) - przepisy znajdziesz w necie ;-)

powodzenia i smacznego ;-)
 
Do góry