reklama

ciasto marchewkowe -przepis zna ktoś dobry ?

Temat na forum 'Diety, diety' rozpoczęty przez pchelka10.05, 5 Październik 2013.

1. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

witam od godziny poszukuje po necie przepisu na ciasto marchewkowe niskokaloryczne
    i niestety ale wiekszosc jest z olejem
    czy macie jakis fajny domowy przepis na to ciasto ?

2. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

olej jest z pewnością mniej tłusty niż margaryna czy masło a do tego zdrowszy, niestety ale bez tłuszczu raczej nie uda się upiec ciasta ... :-(

3. reklama
  4. pchelka10.05

5. kasia-matiy

to już wiem dlaczego to ciasto jest bez tłuszczu ... w sumie to nawet nie wiem po co ten proszek do pieczenia ... co do dodawania więcej jajka czy marchewki to mogłabyś np. spokojnie zastąpić jabłko ta ilością marchewki, z dodawanie wszystkiego ponad to co jest w przepisie wiąże się z tym, że albo zastępujemy coś innego w przepisie o podobnej konsystencji, albo zwiększamy o tyle procentowo także inne składniki ... zwykle jednak jeśli coś robimy po raz pierwszy to lepiej trzymać się przepisu .... osobiście spróbowałabym też bez tej całej polewy ;-)

dziewczyny, nie wiem tylko co to jest ta stewia (czy stewie, nie wiem nawet jak się to pisze :-()??? pierwszy raz się z czymś takim spotykam :-|

6. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

7. pchelka10.05

oczywiscie chodzi mi o samo ciasto bez polewy :-D

8. kasia-matiy

hmm ... no nie wiem, tak wszyscy zachwalą tę stewię, rozumiem że nie zawiera kalorii ale z całą pewnością zawiera ona cukier w postaci glukozy i biorąc pod uwagę fakt jak bardzo jest słodka, zapewne bardzo dużo ... ale tak się zastanawiam bo z pewnością zdrowsza od naszego białego cukru jest chociażby ze względu na fakt że nie jest oczyszczana chemicznie, zaczynam się zastanawiać nad kupnem nasionek bo za słodkim wręcz przepadam :-)

9. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

10. reklama
  11. bluedragonica

bluedragonica Początkująca w BB

myślicie, że marchewka w takiej formie nadal ma swoje właściwości witaminowe?

12. Wellness0

Wellness0 Zaciekawiona BB

Ja mam fajny przepis na bezglutenowe ciasto marchewkowe. Oczywiście wypróbowany :) Łatwe, szybkie i smaczne :) Pod spodem daje link. Pozdrawiam
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Link do: Bezglutenowe ciasto marchewkowe z kremem kokosowym

Poleć forum