reklama

Ciastolina - co to ?

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez nikita33, 2 Lipiec 2005.

1. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Mniej więcej wiem, że to coś podobnego do plasteliny, tylko się chyba tak nie lepi do wszystkiego (podłoga, meble). Nie widziałam jej nigdzie u nas w sklepie, więc proszę , oświećcie mnie. Czy nada się dla mojego dziecka - rok i cztery miesiące. No i jak to naprawdę wygląda.

pozdrowionka
    nikita

2. Agnexx

Agnexx Gość

Patryk posiadał ciastolinę Playskool. Była to głowa, której robiło się zęby - mały stomatolog. ;) Jest naprawdę fantastyczna, dobrze się modeluje i nie klei sie tak, jak plastelina. Gorąco polecam! U nas wszędzie jej pełno, w każdym sklepie z zabawkami są różne rodzaje. Można kupic osobno ciastolinę albo z akcesoriami, jak np. ta głowa albo wyciskarką, która nadaje ładny kształt.

3. reklama
  4. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

a czy ta ciastolina po jakimś czasie zastyga, czy można jej bez końca używać jak plasteliny??

5. nikita33

nikita33 Fan(ka)

To stary wątek, więc już dokładnie wiem, co to ciastolina ;D. Mój maluch, szczególnie ostatnio, bawi się nią codziennie. Ciastolina jest o tyle lepsza od plasteliny, że faktycznie zastyga, to znaczy robi się po jakimś czasie sucha, ale to właśnie jest jej zaleta. Jeśli na przykład przyklei Ci się kawałek do dywanu, to wystarczy poczekać, aż wyschnie i wtedy spokojnie możesz ją zdrapać. Bardzo łatwo odchodzi. Żeby nie wysychała, trzeba po zabawie chować ją do pojemników i zamykac. Wtedy nie traci swoich właściwości. Jeśli trochę podeschnie, można ją pokropić wodą i znów robi się mięciutka. Do zabawy dla dzieci jest naprawdę super, no i mniej kłopotliwa do sprzątania po ewentualnych wypadkach ze względu właśnie na to wysychanie. Polecam.

pozdrowienia
    nikita

6. Ania007

Ania007 Zaciekawiona BB

:-) no proszę na forum można się wszystkiego dowiedzieć nawet jeśli jest to post sprzed 4 lat żebym wiedziala że ciastolina ma same zalety to pewnie bym już dawno kupiła ale myślałam że to to samo co plastlina :dry:

Poleć forum