reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 2.5 roku po cc.

reklama
Gratulacje! :)
Ja zaszłam w ciążę dokładnie rok i 6 miesiący po porodzie przez cc. Myślę, jak koleżanka wyżej, że na bliznę za wcześnie - może to macica się rozciąga, może faktycznie układ trawienny. Ja rodziłam SN po cc i z blizną nic się nie stało podczas porodu.
Ale wiadomo - jak masz wątpliwości lepiej zasięgnij rady lekarza.
Powodzenia! :)
 
A lek typu krople espumisan moge wziąść?
Gratulacje! :)
Ja zaszłam w ciążę dokładnie rok i 6 miesiący po porodzie przez cc. Myślę, jak koleżanka wyżej, że na bliznę za wcześnie - może to macica się rozciąga, może faktycznie układ trawienny. Ja rodziłam SN po cc i z blizną nic się nie stało podczas porodu.
Ale wiadomo - jak masz wątpliwości lepiej zasięgnij rady lekarza.
Powodzenia! :)
Dziękuję:D zauwazylam ze faktycznie chyba to wina ukladu trawiennego. :/
Jak w 2eekend cos bedzie sie dzialo zalece na oddział i lekarz mnie przebada:)
 
Rodziłam przez cc w marcu 2016 roku, obecnie jestem w 10tc, mam to samo co Ty... Dziwne uczucie w okolicy blizny, czasami ciągnięcia, a czasami uczucie jakbym się skaleczyła. Mój lekarz mówił, że takie coś może się pojawiać, więc nie przejmuję się narazie. Co do brzucha to nie przytyłam jeszcze, ale czuję się okropnie rozleźnięta na wysokości brzucha i to jest straszne. Zaparcia i wzdęcia w poprzedniej ciąży non stop do samego porodu miałam i teraz nastawiam się, że tak pewnie będzie...

Jeśli masz wątpliwości to skonsultować się z lekarzem nie zaszkodzi :)
 
Rodziłam przez cc w marcu 2016 roku, obecnie jestem w 10tc, mam to samo co Ty... Dziwne uczucie w okolicy blizny, czasami ciągnięcia, a czasami uczucie jakbym się skaleczyła. Mój lekarz mówił, że takie coś może się pojawiać, więc nie przejmuję się narazie. Co do brzucha to nie przytyłam jeszcze, ale czuję się okropnie rozleźnięta na wysokości brzucha i to jest straszne. Zaparcia i wzdęcia w poprzedniej ciąży non stop do samego porodu miałam i teraz nastawiam się, że tak pewnie będzie...

Jeśli masz wątpliwości to skonsultować się z lekarzem nie zaszkodzi :)
Dziekuje ci bardzo za post:) wizytę mam 10.07 dopiero, niestety w tej ciąży muszę zmienić lekarza. Lekarz prowadzacy z poprzedniej ciąży, trochę w swoim zachowaniu zaczął przeginac. Więc stwierdzilam, ze stresu sobie oszczedze. I do dość mlodego doktorka się zapisałam, raz go na oczy widzialam jak miprzed porodem ostatnie usg robil:) wiec nowy lekarz, poczekac muszę:)
 
Dziekuje ci bardzo za post:) wizytę mam 10.07 dopiero, niestety w tej ciąży muszę zmienić lekarza. Lekarz prowadzacy z poprzedniej ciąży, trochę w swoim zachowaniu zaczął przeginac. Więc stwierdzilam, ze stresu sobie oszczedze. I do dość mlodego doktorka się zapisałam, raz go na oczy widzialam jak miprzed porodem ostatnie usg robil:) wiec nowy lekarz, poczekac muszę:)
Dziekuje ci bardzo za post:) wizytę mam 10.07 dopiero, niestety w tej ciąży muszę zmienić lekarza. Lekarz prowadzacy z poprzedniej ciąży, trochę w swoim zachowaniu zaczął przeginac. Więc stwierdzilam, ze stresu sobie oszczedze. I do dość mlodego doktorka się zapisałam, raz go na oczy widzialam jak miprzed porodem ostatnie usg robil:) wiec nowy lekarz, poczekac muszę:)
Nie ma za co dziękować, po to tu jesteśmy, żeby jakoś razem przetrwać te 9 miesięcy:happy2: ale każdy jest inny i myślę, że konsultacja nie zaszkodzi, mnie nie boli bardzo tylko to takie dziwne uczucie bardziej :happy2:

I dobrze, że zmieniłaś lekarza, nie ma się co szarpać, ja w pierwszej ciąży nie wytrzymałam i zmieniłam lekarza na 3 miesiące przed terminem porodu :errr: mam nadzieję, że będziesz zadowolona z nowego lekarza :)
 
Witam.
Dręczy mnie jedna rzecz. Jestem 2.5 roku po cc. Będąc w grudniu u lekarza, twierdzil ze nie ma przeciwwskazań do zajscia w drugą ciążę.
Na chwile obecną jestem gdzieś w ok 4-5 tc, do ginekologa mam dopiero na 10 lipca. Martwi mnie fakt, ze czuje jak mnie blizna ciągnie:( kolejna rzecz, przybyło mnie raptem pół kilograma a już w pasie w spodniach zapiac się nie mogę, a jak juz zapne to podbrzusze boli.
Boze jedyny czy to Tak ma byc?tak od razu? Czy moze cos gorszego sie dzieje? Jestem zalamana totalnie:(
Ja mam 2lata i 5miesiecy różnicy między 1a 2dzieckiem mnie też ta blizna tak dziwnie bolała tymardziej w ciąży jak byłam...na początku to raczej waga spada trochę ale każdy inaczej ma...
 
Ja mam 2lata i 5miesiecy różnicy między 1a 2dzieckiem mnie też ta blizna tak dziwnie bolała tymardziej w ciąży jak byłam...na początku to raczej waga spada trochę ale każdy inaczej ma...
Jak to jest z dwójką takich maluchów? U mnie będzie różnica 2 lata bez dwóch miesięcy (mam nadzieję, że wszystko potoczy się zgodnie z planem) i trochę obawiam się jak to będzie tym bardziej, że pierworodny to istny wulkan energii i bieganie przez cały dzień za nim wykańczanie mnie, a co dopiero przy dwójce....

Co do wagi to ja w pierwszej ciąży w pierwszym trymestrze schudłam 2 kg, teraz kończę 10 Tc i waga stoi w miejscu, więc chyba nie ma reguły ;)
 
reklama
Jak to jest z dwójką takich maluchów? U mnie będzie różnica 2 lata bez dwóch miesięcy (mam nadzieję, że wszystko potoczy się zgodnie z planem) i trochę obawiam się jak to będzie tym bardziej, że pierworodny to istny wulkan energii i bieganie przez cały dzień za nim wykańczanie mnie, a co dopiero przy dwójce....

Co do wagi to ja w pierwszej ciąży w pierwszym trymestrze schudłam 2 kg, teraz kończę 10 Tc i waga stoi w miejscu, więc chyba nie ma reguły ;)
Moj syn jest podobny:)a bete robilas?
 
Do góry