reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 31tc i duże dziecko UK

Michalina1993

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Grudzień 2017
Postów
169
Dzisiaj zaczęłam 31tc i miałam prywatnie usg 4d i z tych badań wynika że córka wagą i rozmiarem przekracza 33t4d ... Rozumiem że wyniki z usg nie są zbyt miarodajne ale pod ko niec kwietnia (29tc) miałam USG robione w szpitalu i również wyszło że jest dużą dziewczynką. Jak spytałam Pani to jedyne usłyszałam ,że dziecko jest w normie ... Synek miał po porodzie 3820g ale urodził się 9dni po terminie. Będę widzieć moją położną w piątek ale teraz mnie taki stres ogarnia po tej dzisiejszej wizycie. Czy ktoś miał większe dziecko i czy poród był wywoływany wcześniej czy trzymali do 40 tygodnia ?
 
reklama
Zerknij sobie tutaj i zobacz w jakim przedziale jest ta waga... +/- 2tygodnie na tym etapie ciąży uznaje się za normę.
/ 10 centyl / 50 centyl / 90 centyl
30 tydzień ciąży129415591824
31 tydzień ciąży145317512049
32 tydzień ciąży162119532285
33 tydzień ciąży179421622530
34 tydzień ciąży197323772781
35 tydzień ciąży215425953036
36 tydzień ciąży233528133291
37 tydzień ciąży251330283543
38 tydzień ciąży268632363786
39 tydzień ciąży285134354019
40 tydzień ciąży300436194234
 
Dostałam wczoraj z USG takie wydruki. Kość udowa jest jedynie na tej górnej granicy. Cała reszta powyżej :)
IMG_20210511_094200__01.jpeg
IMG_20210511_094210__01.jpeg
 
Tutaj jeśli nie ma powodu to nie wywołują porodu. Będą trzymać tak długo na ile się da. Chyba po siedmiu dniach przenoszenia dopiero zaczynaja reagować. Wywoływać itd. Wcześniej raczej nie. Chyba, ze coś się dzieje z mama lub dzieckiem.
 
Tutaj jeśli nie ma powodu to nie wywołują porodu. Będą trzymać tak długo na ile się da. Chyba po siedmiu dniach przenoszenia dopiero zaczynaja reagować. Wywoływać itd. Wcześniej raczej nie. Chyba, ze coś się dzieje z mama lub dzieckiem.
Myślałam że chociaż coś zrobią jak dziecko duże jest. Wywołują po 12 dniach. Sama miałam mieć wywoływany poród po 12 dniach od terminu z usg ,ale syn się urodził po 10 dniach sam [emoji85]
 
Jeśli jest to pierwsza ciąża, w której jest podejrzenie dużego dziecka to raczej niewiele zrobią.
Jesli kolejna to być może coś da się ugrac.
Ale trzeba by porozmawiać z położna o tym, jakie są możliwości.
 
Jeśli jest to pierwsza ciąża, w której jest podejrzenie dużego dziecka to raczej niewiele zrobią.
Jesli kolejna to być może coś da się ugrac.
Ale trzeba by porozmawiać z położna o tym, jakie są możliwości.
Mam appoitment na piątek i zobaczymy co powie ... Pierwsze dziecko miało 3820 i liczyłam się z tym że drugie może być troszkę większe. Mam nadzieje że czegoś się dowiem :)
 
Niestety ale 3800 nie kwalifikuje się na duże dziecko. Według ichniejszych norm.
Nie wiem co się kwalifikuje bo moje pierwsze miało 4400 i tez nic z tym nie chcieli zrobić.
 
Niestety ale 3800 nie kwalifikuje się na duże dziecko. Według ichniejszych norm.
Nie wiem co się kwalifikuje bo moje pierwsze miało 4400 i tez nic z tym nie chcieli zrobić.
Teraz w poniedziałek byłam na prywatnym scanie i babka mówiła że córka jest ponad wymiar i że mam pogadać z położną o tym :) Nie licze na jakieś specjalne traktowanie z powodu dużego dziecka [emoji23] w sumie koleżance pierworódce kazali rodzić naturalnie dziecko które miało prawie 4900g . Bardziej mam na myśli to co mnie poprostu czeka na porodówce. Trudno pękne czy mnie będą nacinać -zaszyją. Większa obawa jest o małą...
 
reklama
Dzisiaj zaczęłam 31tc i miałam prywatnie usg 4d i z tych badań wynika że córka wagą i rozmiarem przekracza 33t4d ... Rozumiem że wyniki z usg nie są zbyt miarodajne ale pod ko niec kwietnia (29tc) miałam USG robione w szpitalu i również wyszło że jest dużą dziewczynką. Jak spytałam Pani to jedyne usłyszałam ,że dziecko jest w normie ... Synek miał po porodzie 3820g ale urodził się 9dni po terminie. Będę widzieć moją położną w piątek ale teraz mnie taki stres ogarnia po tej dzisiejszej wizycie. Czy ktoś miał większe dziecko i czy poród był wywoływany wcześniej czy trzymali do 40 tygodnia ?
Nic nie będą wcześniej wywoływać a jak dziecko jest naprawdę duze to zrobią cesarkę, spokojnie.
 
Do góry