reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 35+

To fakt, wymioty mocno mnie wymęczyły- lekarz polecił mi prevomit i po nim bylo mi lepiej, ale brałam jakies 2 tygodnie tylko- ten najgorszy czas a potem spróbowałam odstawić i dałam juz radę bez nich

Ja chodzę prywatnie bo jak chcialam się zapisac na nfz to w jednej poradni uslyszalam ze nie prowadzą jeszcze zapisów przez koronę, a do dwoch innych nie moglam się dodzwonić- nikt nie odbierał wiec sobie odpuscilam bo nie miałam juz sily sie na to wkurzac i poszlam prywatnie- dodzwonilam sie od razu. I tak juz tam zostalam- lekarz jest ordynatorem w szpitalu wiec gdybym tam rodzila to byloby fajnie.

Tak słyszalam ze cukrzyca i nadcisnienie często idą w parze, ja nadcisnienia nie mam- raczej wprost przeciwnie bo niskie jest jak na razie i oby tak zostało...
 
reklama
Tez ze względu na wiek miałam ciąże wysokiego ryzyka ale co z tego? To tylko sposób szpitala na pokazanie ze ciężarna nie ma już 20 wiosen ale kilka więcej.
[/QUOTE]

Mój gin na samym początku jak dawal mi skierowanie na badania prenatalne powiedzial ze musi mi je wystawic bo wedlug oficjalnych wytycznych są obowiązkowe dla starszych kobiet w ciąży- tak mial napisane na jakiejs swojej tablicy i sam zaczął się z tego śmiac jak na mnie spojrzal bo ja raczej wyglądam bardzo młodo a nie na starszą kobietę😉
 
Kurde ja właśnie walczę z nadciśnieniem i cukrzycą a mój pan doktor się na mnie poprostu zapiął chyba i ciągle cos stara się nowego znaleźć 😖
Wiesz, z jednej strony moze to dobrze bo niczego nie chce przeoczyc, mój niby wszystkiego pilnuje ale widze ze jak na razie to na spokojnie wszystko przyjmuje- bardziej niż ja więc to on mnie zazwyczaj uspokaja.Ale jak sam stwierdzil pracuje juz tyle lat jako ginekolog-położnik że widział juz chyba wszystko i nic go juz nie dziwi.
 
Jutro kończę 35 lat więc już w sumie mogę się zaliczyć do 35+😏 obecnie jestem w drugiej ciąży dokładnie 12 tydzień. I tak jak poczytałam to zmagacie się z tymi samymi problemami co ja czyli ciąża wysokiego ryzyka. Cukrzyca. Straszenie nadciśnieniem choć przed ciąża było ok. Straszenie stanem przedrzucawkowym. Przed ciążą leczyłam się na niedoczynność tarczycy i IO. Więc zostałam na lekach. Przy pierwszych badaniach cukier podwyższony więc wskazanie wykonania krzywej cukrowej w 8 tyg. Zaraz na drugi dzień miałam Już konsultacje diabetologiczna. I od tamtej pory mierze cukier 4 razy dziennie. Jestem po teleporadzie edukatora który zalecił zjadanie 6 posiłków. Co 2 maksymalnie 3 godziny mam jeść. Za 10 dni mam prenatalne po raz pierwszy w życiu więc boję się okropnie. Ale jakoś przeżyć muszę.
 
Ja mam pakiet w luxmed, wiec ciągle walka terminy, a drugi lekarz zupełnie prywatnie, wybrany przeze mnie.
Ciśnienie mam niskie górne 105-116, dolne 70-64.
Wzdecia to jakis kosmos dziś wzięłam nospe.
 
Jutro kończę 35 lat więc już w sumie mogę się zaliczyć do 35+😏 obecnie jestem w drugiej ciąży dokładnie 12 tydzień. I tak jak poczytałam to zmagacie się z tymi samymi problemami co ja czyli ciąża wysokiego ryzyka. Cukrzyca. Straszenie nadciśnieniem choć przed ciąża było ok. Straszenie stanem przedrzucawkowym. Przed ciążą leczyłam się na niedoczynność tarczycy i IO. Więc zostałam na lekach. Przy pierwszych badaniach cukier podwyższony więc wskazanie wykonania krzywej cukrowej w 8 tyg. Zaraz na drugi dzień miałam Już konsultacje diabetologiczna. I od tamtej pory mierze cukier 4 razy dziennie. Jestem po teleporadzie edukatora który zalecił zjadanie 6 posiłków. Co 2 maksymalnie 3 godziny mam jeść. Za 10 dni mam prenatalne po raz pierwszy w życiu więc boję się okropnie. Ale jakoś przeżyć muszę.
Niestety ale czytalam ze ryzyko cukrzycy ciążowej i nadciśnienie wlasnie wiążą się z wiekiem ponad 35, chociaż oczywiscie nie jest to normą. Moja siostra rodziła w tym samym wieku i tego nie miała, moja znajoma 2 lata starsza ode mnie mniej więcej ten sam tydzien ciąży i wszystko w normie....ale cos w tym jednak jest chyba
 
Niestety ale czytalam ze ryzyko cukrzycy ciążowej i nadciśnienie wlasnie wiążą się z wiekiem ponad 35, chociaż oczywiscie nie jest to normą. Moja siostra rodziła w tym samym wieku i tego nie miała, moja znajoma 2 lata starsza ode mnie mniej więcej ten sam tydzien ciąży i wszystko w normie....ale cos w tym jednak jest chyba
Jeśli chodzi o cukrzycę to w pierwszej ciąży miałam ok 25 tygodnia. Wtedy też dieta i pomiary. W obecnej ryzyko większe ze względu na wiek i IO oraz cukrzycę w rodzinie. Więc nie jest powiedziane ze po 35 cukrzyca będzie. Bo cukrzyca ciążowa zdarza się i u dziewczyn o wiele młodszych. Takie zawirowania hormonalne w ciąży i duże obciążenie dla organizmu 😊
 
Ja mam pakiet w luxmed, wiec ciągle walka terminy, a drugi lekarz zupełnie prywatnie, wybrany przeze mnie.
Ciśnienie mam niskie górne 105-116, dolne 70-64.
Wzdecia to jakis kosmos dziś wzięłam nospe.
Ja mam tez takie niskie cisnienie zazwyczaj az pytalam ostatnio kardiolog na wizycie czy to nie za niskie ale podobno zwlaszcza na początku ciąży to normalne.więc niech zostanie mi juz normalne chociaż to 😉

Ja zaparć i wzdęc, bólu głowy czy zawrotów na szczęście nie mam ale ta cukrzyca nad głową wisi...
 
Jeśli chodzi o cukrzycę to w pierwszej ciąży miałam ok 25 tygodnia. Wtedy też dieta i pomiary. W obecnej ryzyko większe ze względu na wiek i IO oraz cukrzycę w rodzinie. Więc nie jest powiedziane ze po 35 cukrzyca będzie. Bo cukrzyca ciążowa zdarza się i u dziewczyn o wiele młodszych. Takie zawirowania hormonalne w ciąży i duże obciążenie dla organizmu 😊

Tak masz rację u mlodszych się tez pojawia bo tak jak piszesz ona wynika jednak z ciąży- chociaż są te dodatkowe ryzyka wlasnie jak nadwaga, cukrzyca w rodzinie, wiek 35 + i jeszcze pare innych.
 
reklama
Tak masz rację u mlodszych się tez pojawia bo tak jak piszesz ona wynika jednak z ciąży- chociaż są te dodatkowe ryzyka wlasnie jak nadwaga, cukrzyca w rodzinie, wiek 35 + i jeszcze pare innych.
Tak tak to miałam na myśli. Może jakoś przetrwamy ten czas ciąży i nie będzie tak ciężko 😉
 
Do góry