reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża 35+

Aneta35

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
No jasne ze tak, tez sie staram tak jesc...

Ja odebralam wyniki krwi i moczu- wszystko super i się poprawilo oprócz jednego- mam swieze erytrocyty w moczu ponad norme, dzwonilam do lekarza i w piatek pewnie da mi antybiotyk na infekcje bakteryjną układu moczowego- dopiero co w niedziele skonczylam brac globulki na infekcje intymną a teraz to, podobno po takiej infekcji moze tez sie pojawic w ukladzie moczowym....Ja to mam masakre w tej ciąży...lapię wszystko co możliwe...ciągle coś

reklama

MałaBi

Rozwiązania
0
MałaBi i Maybelle robilyscie sobie hemoglobine glikowana przez tą cukrzycę? ile Wam wyszlo? Ja dzis zrobilam jak robilam krew i mocz ale wynik dopiero w piątek i jestem ciekawa jak mi wyjdzie...
A do poradni diabetologicznej dla ciężarnych tez juz sie zapisalam- początek pazdziernika wyznaczony ależ terminy 🤦‍♀️ ale mimo ze mam skierowanie od rodzinnego to oni muszą miec od gin. więc w piątek musze wziąć od niego.

Dzis w laboratorium pryw. sie dowiedzialam ze u nas w szpitalu 5 osób z personelu zarażonych na korone i juz dwa oddzialy zamknięte i laboratorium... ciekawe co będzie dalej...🤦‍♀️
Tak robiłam na początku jak stwierdzili cukrzycę żeby sprawdzić jak wyglądały cukry przed leczeniem było 5,2 czyli ok teraz mierze glukometrem I też staram się jeść co 3 h ale ja mam problem z cukrem na czczo to jest jak loteria kilka dni jest ok a potem powyżej 90 Niezależnie od tego co jem I o której jem kolację

Aneta35

Rozwiązania
0
Tak robiłam na początku jak stwierdzili cukrzycę żeby sprawdzić jak wyglądały cukry przed leczeniem było 5,2 czyli ok teraz mierze glukometrem I też staram się jeść co 3 h ale ja mam problem z cukrem na czczo to jest jak loteria kilka dni jest ok a potem powyżej 90 Niezależnie od tego co jem I o której jem kolację
Ale Ty masz insuline na noc tak? I mimo to skacze kurcze to slabo ta insulina jakos dziala...

Maybelle

Rozwiązania
0
No jasne ze tak, tez sie staram tak jesc...

Ja odebralam wyniki krwi i moczu- wszystko super i się poprawilo oprócz jednego- mam swieze erytrocyty w moczu ponad norme, dzwonilam do lekarza i w piatek pewnie da mi antybiotyk na infekcje bakteryjną układu moczowego- dopiero co w niedziele skonczylam brac globulki na infekcje intymną a teraz to, podobno po takiej infekcji moze tez sie pojawic w ukladzie moczowym....Ja to mam masakre w tej ciąży...lapię wszystko co możliwe...ciągle coś
Niestety ciąża temu sprzyja. W poprzedniej ciąży z posiewu zawsze coś wychodziło ale antybiotyk nie działał więc lekarz dał spokój ja żadnych dolegliwości nie odczuwałam jedynie wyniki nie były takie jak powinny. Z tego względu mała urodziła się z lekko podwyższonym crp i byłyśmy tydzień w szpitalu. Zamiast 3 dni😉

Aneta35

Rozwiązania
0
A co Ci sie pojawialo w posiewie? Bakterie czy leukocyty/ erytrocyty? I jaki antybiotyk bralas pamiętasz? Ciekawe co mi przepisze...oby tylko nie mialo to zadnego wplywu na dziecko...juz bym chciala piatek i tą wizyte i zobaczyc na usg ze wszystko z nim ok...ehh

MałaBi

Rozwiązania
0
Ale Ty masz insuline na noc tak? I mimo to skacze kurcze to slabo ta insulina jakos dziala...
Tak biorę insulinę to wpływ ciąży im dalej to więcej potrzebuje Insuliny średnio co tydzień zwiększać sobie dawkę o jedną jednostkę Nie jest tak źle🙂 lekarz stwierdził że jest zadowolony z moich wyników.
Och na pewno będzie dobrze na wizycie trzymam kciuki a do pt juz blisko

Maybelle

Rozwiązania
0
A co Ci sie pojawialo w posiewie? Bakterie czy leukocyty/ erytrocyty? I jaki antybiotyk bralas pamiętasz? Ciekawe co mi przepisze...oby tylko nie mialo to zadnego wplywu na dziecko...juz bym chciala piatek i tą wizyte i zobaczyc na usg ze wszystko z nim ok...ehh
To było pod koniec ciąży. Który tydzień nie pamiętam. A lekiem był antybiotyk o nazwie Monural. Jest to jedna dawka. U mnie nie pomógł. I lekarz doszedł do wniosku że nie będzie mnie antybiotykami faszerował.. Wyszło dobrze. Wyszły bakterie. Bo posiew się robi po to by w razie konieczności określić jaki lek na daną bakterie pomoże. Jakie wyszły nie pamiętam.

Maybelle

Rozwiązania
0
Tak biorę insulinę to wpływ ciąży im dalej to więcej potrzebuje Insuliny średnio co tydzień zwiększać sobie dawkę o jedną jednostkę Nie jest tak źle🙂 lekarz stwierdził że jest zadowolony z moich wyników.
Zgadza się to samo słyszałam od diabetologa i endokrynologa, że im ciąża bardziej zaawansowana tym ma większe zapotrzebowanie na glukoze. A tym samym my mamy wyższe wyniki. W poprzedniej udało mi się do końca na diecie i kontroli. Zobaczymy jak teraz wyjdzie. Ze względu na IO wolałabym nie brać insuliny, bo sama produkuje jej za duzo🙄

Aneta35

Rozwiązania
0
Dziękuje, trzymaj kciuki na pewno się przydadzą 🙂 a Ty kiedy masz teraz wizytę u gin?

reklama

Aneta35

Rozwiązania
0
Zgadza się to samo słyszałam od diabetologa i endokrynologa, że im ciąża bardziej zaawansowana tym ma większe zapotrzebowanie na glukoze. A tym samym my mamy wyższe wyniki. W poprzedniej udało mi się do końca na diecie i kontroli. Zobaczymy jak teraz wyjdzie. Ze względu na IO wolałabym nie brać insuliny, bo sama produkuje jej za duzo🙄
Kurcze to ja nie ogarniam juz tej cukrzycy ciażowej....tu za malo insuliny tu za duzo a cukrzyca ciążowa i tak wychodzi...
to jak masz IO to bierzesz tą metmorfine czy cos? Bo cos kiedys czytalam ze ona tez pomaga utrzymac te cukry w normie i w niektorych krajach np Anglii jest najpierw stosowana a pozniej jesli ona nie dziala to wtedy insulina dopiero w ciąży wchodzi...chyba ze cos pokręcilam 🤦‍♀️

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
S Skok w 1 trymestrze ciąży Ciąża, poród, połóg 5
karolina21325 Brak owulacji Potrzebuję porady 4
kasiaagrabowska Czy na tym zdjęciu widać płeć dziecka? Ciąża, poród, połóg 6
M Czy to ciąża Przyszłe mamy 13
I Pomocy! Potrzebuję porady 2
K Wczesna ciąża recigar Potrzebuję porady 1
O likwidacja firmy a kolejna ciąża Potrzebuję porady 2
Kinga15 Bezrobotna w ciąży Potrzebuję porady 53
olala1989 Objawy, czy to ciąża Staramy się 11
A Czy mogę być w ciąży? Ciąża, poród, połóg 10
T Wysoki progesteron na początku ciąży Ciąża, poród, połóg 16