reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 35+

No jasne ze tak, tez sie staram tak jesc...

Ja odebralam wyniki krwi i moczu- wszystko super i się poprawilo oprócz jednego- mam swieze erytrocyty w moczu ponad norme, dzwonilam do lekarza i w piatek pewnie da mi antybiotyk na infekcje bakteryjną układu moczowego- dopiero co w niedziele skonczylam brac globulki na infekcje intymną a teraz to, podobno po takiej infekcji moze tez sie pojawic w ukladzie moczowym....Ja to mam masakre w tej ciąży...lapię wszystko co możliwe...ciągle coś
 
reklama
MałaBi i Maybelle robilyscie sobie hemoglobine glikowana przez tą cukrzycę? ile Wam wyszlo? Ja dzis zrobilam jak robilam krew i mocz ale wynik dopiero w piątek i jestem ciekawa jak mi wyjdzie...
A do poradni diabetologicznej dla ciężarnych tez juz sie zapisalam- początek pazdziernika wyznaczony ależ terminy 🤦‍♀️ ale mimo ze mam skierowanie od rodzinnego to oni muszą miec od gin. więc w piątek musze wziąć od niego.

Dzis w laboratorium pryw. sie dowiedzialam ze u nas w szpitalu 5 osób z personelu zarażonych na korone i juz dwa oddzialy zamknięte i laboratorium... ciekawe co będzie dalej...🤦‍♀️
Tak robiłam na początku jak stwierdzili cukrzycę żeby sprawdzić jak wyglądały cukry przed leczeniem było 5,2 czyli ok teraz mierze glukometrem I też staram się jeść co 3 h ale ja mam problem z cukrem na czczo to jest jak loteria kilka dni jest ok a potem powyżej 90 Niezależnie od tego co jem I o której jem kolację
 
Tak robiłam na początku jak stwierdzili cukrzycę żeby sprawdzić jak wyglądały cukry przed leczeniem było 5,2 czyli ok teraz mierze glukometrem I też staram się jeść co 3 h ale ja mam problem z cukrem na czczo to jest jak loteria kilka dni jest ok a potem powyżej 90 Niezależnie od tego co jem I o której jem kolację
Ale Ty masz insuline na noc tak? I mimo to skacze kurcze to slabo ta insulina jakos dziala...
 
No jasne ze tak, tez sie staram tak jesc...

Ja odebralam wyniki krwi i moczu- wszystko super i się poprawilo oprócz jednego- mam swieze erytrocyty w moczu ponad norme, dzwonilam do lekarza i w piatek pewnie da mi antybiotyk na infekcje bakteryjną układu moczowego- dopiero co w niedziele skonczylam brac globulki na infekcje intymną a teraz to, podobno po takiej infekcji moze tez sie pojawic w ukladzie moczowym....Ja to mam masakre w tej ciąży...lapię wszystko co możliwe...ciągle coś
Niestety ciąża temu sprzyja. W poprzedniej ciąży z posiewu zawsze coś wychodziło ale antybiotyk nie działał więc lekarz dał spokój ja żadnych dolegliwości nie odczuwałam jedynie wyniki nie były takie jak powinny. Z tego względu mała urodziła się z lekko podwyższonym crp i byłyśmy tydzień w szpitalu. Zamiast 3 dni😉
 
A co Ci sie pojawialo w posiewie? Bakterie czy leukocyty/ erytrocyty? I jaki antybiotyk bralas pamiętasz? Ciekawe co mi przepisze...oby tylko nie mialo to zadnego wplywu na dziecko...juz bym chciala piatek i tą wizyte i zobaczyc na usg ze wszystko z nim ok...ehh
 
Ale Ty masz insuline na noc tak? I mimo to skacze kurcze to slabo ta insulina jakos dziala...
Tak biorę insulinę to wpływ ciąży im dalej to więcej potrzebuje Insuliny średnio co tydzień zwiększać sobie dawkę o jedną jednostkę Nie jest tak źle🙂 lekarz stwierdził że jest zadowolony z moich wyników.
Och na pewno będzie dobrze na wizycie trzymam kciuki a do pt juz blisko
 
A co Ci sie pojawialo w posiewie? Bakterie czy leukocyty/ erytrocyty? I jaki antybiotyk bralas pamiętasz? Ciekawe co mi przepisze...oby tylko nie mialo to zadnego wplywu na dziecko...juz bym chciala piatek i tą wizyte i zobaczyc na usg ze wszystko z nim ok...ehh
To było pod koniec ciąży. Który tydzień nie pamiętam. A lekiem był antybiotyk o nazwie Monural. Jest to jedna dawka. U mnie nie pomógł. I lekarz doszedł do wniosku że nie będzie mnie antybiotykami faszerował.. Wyszło dobrze. Wyszły bakterie. Bo posiew się robi po to by w razie konieczności określić jaki lek na daną bakterie pomoże. Jakie wyszły nie pamiętam.
 
Tak biorę insulinę to wpływ ciąży im dalej to więcej potrzebuje Insuliny średnio co tydzień zwiększać sobie dawkę o jedną jednostkę Nie jest tak źle🙂 lekarz stwierdził że jest zadowolony z moich wyników.
Och na pewno będzie dobrze na wizycie trzymam kciuki a do pt juz blisko
Zgadza się to samo słyszałam od diabetologa i endokrynologa, że im ciąża bardziej zaawansowana tym ma większe zapotrzebowanie na glukoze. A tym samym my mamy wyższe wyniki. W poprzedniej udało mi się do końca na diecie i kontroli. Zobaczymy jak teraz wyjdzie. Ze względu na IO wolałabym nie brać insuliny, bo sama produkuje jej za duzo🙄
 
Tak biorę insulinę to wpływ ciąży im dalej to więcej potrzebuje Insuliny średnio co tydzień zwiększać sobie dawkę o jedną jednostkę Nie jest tak źle🙂 lekarz stwierdził że jest zadowolony z moich wyników.
Och na pewno będzie dobrze na wizycie trzymam kciuki a do pt juz blisko
Dziękuje, trzymaj kciuki na pewno się przydadzą 🙂 a Ty kiedy masz teraz wizytę u gin?
 
reklama
Zgadza się to samo słyszałam od diabetologa i endokrynologa, że im ciąża bardziej zaawansowana tym ma większe zapotrzebowanie na glukoze. A tym samym my mamy wyższe wyniki. W poprzedniej udało mi się do końca na diecie i kontroli. Zobaczymy jak teraz wyjdzie. Ze względu na IO wolałabym nie brać insuliny, bo sama produkuje jej za duzo🙄
Kurcze to ja nie ogarniam juz tej cukrzycy ciażowej....tu za malo insuliny tu za duzo a cukrzyca ciążowa i tak wychodzi...
to jak masz IO to bierzesz tą metmorfine czy cos? Bo cos kiedys czytalam ze ona tez pomaga utrzymac te cukry w normie i w niektorych krajach np Anglii jest najpierw stosowana a pozniej jesli ona nie dziala to wtedy insulina dopiero w ciąży wchodzi...chyba ze cos pokręcilam 🤦‍♀️
 
Do góry