reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 35+

1

1972ja

Gość
Witajcie kobiety.Czy są tutaj mamusie po 35 roku życia? Ja mam 36 lat,moja ciąża uznana jest za ciążę wysokiego ryzyka że względu na wiek. Doszlo nadciśnienie i cukrzyca ciążowa....ciekawa jestem jak znosicie wy swoje oczekiwanie na malucha...u mnie raz lepiej, raz gorzej...mam nadzieję że donoszę jestem w 28 tygodniu :)
 
reklama
Witaj- 35 lat i moja pierwsza ciąża- dopiero końcówka I trymestru, 12t3d. Ciąża od początku z przeżyciami- zaburzenia rytmu serca(mojego) na szczęście po badaniach wyszlo że niegroźne dla mnie i dziecka. Na razie wszystko w normie i badania ok poza glukozą na czczo-93 i taka sama wyszla wczoraj w teście obciązenia glukozą- więc wychodzi cukrzyca ciążowa chociaż nigdy problemów żadnych z cukrem nie miałam. We wtorek pierwsze badania prenatalne i test krwi i już się boję.jak u Ciebie wyszły?
I przy jakich wynikach stwierdzono u Ciebie cukrzyce? Leczysz dietą czy insuliną?
A samopoczucie hmmm raz lepiej raz gorzej ale zdecydowanie za dużo się martwię...tylko jak nad tym zapanować
 
Witaj- 35 lat i moja pierwsza ciąża- dopiero końcówka I trymestru, 12t3d. Ciąża od początku z przeżyciami- zaburzenia rytmu serca(mojego) na szczęście po badaniach wyszlo że niegroźne dla mnie i dziecka. Na razie wszystko w normie i badania ok poza glukozą na czczo-93 i taka sama wyszla wczoraj w teście obciązenia glukozą- więc wychodzi cukrzyca ciążowa chociaż nigdy problemów żadnych z cukrem nie miałam. We wtorek pierwsze badania prenatalne i test krwi i już się boję.jak u Ciebie wyszły?
I przy jakich wynikach stwierdzono u Ciebie cukrzyce? Leczysz dietą czy insuliną?
A samopoczucie hmmm raz lepiej raz gorzej ale zdecydowanie za dużo się martwię...tylko jak nad tym zapanować

U mnie pojawia się arytmia, leczę się też od samego początku na nadciśnienie i jest cale szczescie już uregulowane :) u mnie niestety cukrzyca wykryta w 21 tygodniu . Cukier na czczo 104 z krzywej cukru i obecnie też mam problem z rannymi cukrami na czczo bo już jestem na insulinie nocnej 16 jednostek i nadal 111 cukier się zdarza jak np dziś 😖 lekarz chce żebym zeszła na 70-85 ale zupełnie mi nie wychodzi....do tej pory regulowalam cukry dzienne dieta, jednak z upływem tygodni jest mi coraz trudniej i przekroczenia się zdarzają....dziś 235 rano po śniadaniu 😱 niestety będę musiała wejsc na insulinę dzienną.
Badania prenatalne są całkiem przyjemne,ja lubię podglądać malucha 😄 test z krwi podwójny miałam całe szczęście ryzyko wad płodu niskie.
Ja też się mocno zamartwiam i ciągle cos bo mnie pan doktor dodatkowo szpitalem straszy przez tą cukrzycę ;(
 
U mnie pojawia się arytmia, leczę się też od samego początku na nadciśnienie i jest cale szczescie już uregulowane :) u mnie niestety cukrzyca wykryta w 21 tygodniu . Cukier na czczo 104 z krzywej cukru i obecnie też mam problem z rannymi cukrami na czczo bo już jestem na insulinie nocnej 16 jednostek i nadal 111 cukier się zdarza jak np dziś 😖 lekarz chce żebym zeszła na 70-85 ale zupełnie mi nie wychodzi....do tej pory regulowalam cukry dzienne dieta, jednak z upływem tygodni jest mi coraz trudniej i przekroczenia się zdarzają....dziś 235 rano po śniadaniu 😱 niestety będę musiała wejsc na insulinę dzienną.
Badania prenatalne są całkiem przyjemne,ja lubię podglądać malucha 😄 test z krwi podwójny miałam całe szczęście ryzyko wad płodu niskie.
Ja też się mocno zamartwiam i ciągle cos bo mnie pan doktor dodatkowo szpitalem straszy przez tą cukrzycę ;(


Ja ciśnienie do tej pory miałam bardzo niskie tylko puls podwyższony i te dodatkowe skurcze serca ale bez leków jestem bo kardiolog stwierdzila ze nie ma potrzeby skoro są niegroźne.
A miałaś cukrzycę przed ciążą? Ja miałam zawsze niski cukier ok 80 nawet poniżej - również na początku ciąży bo mierzyłam czasami glukometrem a ostatnio ten wynik na czczo w tej krzywej 93 i się przestraszyłam, lekarz uspokaja ale podejrzewam że juz całą ciąże będę się z tym bujała i to mnie martwi...ehh.Sama z siebie zaczęłam jakiś czas temu korzystać z przepisów diety cukrzycowej tak dla zdrowia malucha i mojego ale wiem że cukier na czczo trudniej opanować dietą i dlatego się obawiam że ta insulina też mi może grozić... Glukozy i ketonów w moczu w badaniu nie było więc jestem zupełnie tym zdezorientowana co jest grane...

Chciałabym się tylko cieszyć z tej ciąży ale ciągle tyle obaw...
 
Cukrzycy przed ciążą nie mialam.
U mnie w moczu też nic nie wychodzi nigdy... przynajmniej do tej pory nie było...zobaczymy dalej.
93 cukier nie jest cukrem złym.Generalnie moja diabetolog mówi że do 95 może być i jest ok chociaż wolałaby mniej ale wiesz...siła wyższa 🙈
Dieta cukrzycowa jest dieta fajna bo nie grozi ci duży przyrost wagi 😁
Ja w 28 tygodniu mam nadal - pół kilograma a maluch rosnie.
Nie mogę się USG doczekać już ....będę miała 27.08

Nie daj się ponieść stresowi.To zdecydowanie nie pomoże a może zaszkodzić
 
To jesli Ci nie wychodzą w moczu to w sumie też dobry znak, chociaż czytałam że im późniejsza ciąża to trudniej nad tymi cukrami zapanowac dopiero pod koniec jakoś to się zazwyczaj normuje. Ja ogólnie chyba za dużo o tym wszystkim czytam i dlatego się martwię...

Tak to prawda z tą dietą że się nie tyje- ja na razie 2 kg na minusie ale to przez wymioty na początku i jedzeniowstręt- dopiero od ok tygodnia mi się to uspokaja.chociaż ja i tak nie jem od początku fastfoodów, słodyczy, słodkich napojów itd w sumie to jakoś specjalnie przed ciążą też nie lubiłam i raczej jadłam zdrowo

Stres to moja zmora ostatnio ale próbuje panować nad nim jak mogę
 
Ja mam 36 lat, pierwsza ciąża poronienie (bradykardia).
Jestem w drugiej ciąży, teraz 7 tydzień, wszystko Ok, mam drobne bezowe plamienie, dlatego dostałam luteine. Cukier 91 nad czczo, lekarz mówi że badania OK. Kolejne usg w tym tygodniu. Nie mam mdłości, czy obolałych piersi, bywa senność i wzdęcia.
 
Aneta nie zazdroszczę ci wymiotów.Mnie od początku ominęły całe szczęście.To moja druga ciąża i druga prawie bez objawowa 😁

Dzidziu ja też poroniłam w 8 tygodniu...przyczana do dziś nie poznana....

Jak radzicie sobie z lekarzem? Chodzę na nfz i są duże utrudnienia
 
Nie jestem obecnie w ciazy ale pierwsze dziecko urodziłam mając 36 lat. Żadnych wiekszych problemów nie było.
Drugie dziecko w wieku 38 lat i tu już był cały wachlarz problemów. Cukrzyca, ciśnienie, podejrzenie łożyska przodującego, ogromne zmęczenie, rozmiarami przypominałam księżyc w pełni.
Oba maluchy zdrowe.
Tez ze względu na wiek miałam ciąże wysokiego ryzyka ale co z tego? To tylko sposób szpitala na pokazanie ze ciężarna nie ma już 20 wiosen ale kilka więcej.
 
reklama
Kurde ja właśnie walczę z nadciśnieniem i cukrzycą a mój pan doktor się na mnie poprostu zapiął chyba i ciągle cos stara się nowego znaleźć 😖
 
Do góry