reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 36tc, pomocy !

Dołączył(a)
10 Listopad 2017
Postów
2
Witam. W poniedziałek zacznie mi się 36tc, mam zagrożenie przedwczesnym porodem i mam skróconą szyjke macicy. Mam pytanie,a mianowicie od kilku dni raz mam apetyt a raz nie (wcześniej tak nie miałam), zrobiłam się bardziej senna, zaczęłam częściej sprzątać pomimo tego,że mam leżeć cały czas..od jakiegoś czasu plecy wieczorami bolą mnie Tak, że nie mogę się nawet przewrócić na bok, parę dni temu bolało w okolicach pachwiny, maluszek jest coraz mniej ruchliwy, około 2-3tyg temu miałam mocną biegunkę, teraz mam przeszywający bol między prawym posladkiem a plecami..Momentami nie mogę ruszyć nogą albo wręcz nawet na nią stanąć. Czy wie ktoś z czego to wszystko? (Dodam,że to moja pierwsza ciąża) :) dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Układ pokarmowy- to takie oczyszczanie przed porodem. Kręgosłup ma prawo boleć na tym etapie- kilka kg więcej+ wysiłek. Skoro masz się oszczędzać, bo grozi poród przedwczesny, to powinnaś się oszczędzać. Czyli raczej sprzątanie wykluczone. A ta chęć- to syndrom wicia gniazda.
Ból promieniujący do nogi to rwa kulszowa- też częste w ciąży- dziecko i macica uciskają na nerw kulszowy.

Radzę sobie jeszcze tydzień odpoczywać- 37tc to już poród w terminie i dziecko lepiej przygotowane do życia poza brzuchem.
Sama rodziłam w 36tc, ale musiałam i dostałam sterydy na rozwój płuc, a i tak 8dni córka spędziła w inkubatorze
 
Do góry