reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 4 miesiące po porodzie

Dołączył(a)
24 Sierpień 2021
Postów
11
Hejka,
Mam takie pytanie czy są tutaj mamy które zaszły w kolejna ciąże 4miesiace po porodzie?(obecnie 5 tydzień) Poprzednia ciąża była dosyć ciężka-poród ekspresowy SN - synek duzy bo 4200g. Teraz to ma około 8,5 kg. Chciałam zapytac o przebieg ciąży jak w tym czasie się zajmowaliście niemowlakiem (dźwiganie, itp). Dodam ze mam znaczne rozejście mięśni brzucha i obniżone narządy rodne- dwa porody SN. Polozna mówi ze tak szybki czas to nie przeszkoda w donoszeniu ciąży. Będę wdzięczna za odpowiedzi pozdrawiam
 
reklama
Hej, obecnie mam synka 11 miesięcy i jestem w 31 tc, normalnie wszystko funkcjonuje, niestety nie da się inaczej, Mały dopiero raczkuje i trzeba mieć Go dookoła oczu, noszę Go normalnie, nie ma wyjścia. Są ciężkie dni, gdzie jestem zmęczona, ale mówię sobie, że sama sobie ten los zgotowałam i wiedziałam co robię. Odpukać u mnie jedynie pierwszy poród SN bez żadnych komplikacji na szczęście. Ciąża też przebiega prawidłowo, także mam nadzieję spokojnie ją donosić. Nie martw się i u Ciebie będzie dobrze ☺️ najgorzej chyba oswoić się z tą myślą.. Pierwsze miesiące pewnie będą ciężkie z dwoma bobasami, ale później mam nadzieję, że będzie tylko lepiej ☺️
 
Ja zaszłam w 3 ciążę pół roku po porodzie. Starałam się nie dźwigać ale wiadomo że ciężko jest to zrobić kiedy w domu jest już niemowlak. Na szczęście udało się do osi ciążę i urodzić zdrowe dzieciątko:-)
 
Dziekuje za odpowiedzi. Mam pytanie odnośnie mięśni brzucha jak się zachowywały w kolejnej ciąży? Czy brzuch się bardzo powiększył? Pytam ponieważ po pierwszej ciąży mięśnie nie wróciły mi „na miejsce” No i jak zaszłam w druga ciąże to brzuch bardzo szybko byl widoczny i w końcówce to wyglądałam jakbym miała bliźniaki🙈. Teraz taka krótka przerwa i kolejna ciąża boje się że dźwiganie mojego niemowlaka może byc niebezpieczne w tej sytuacji.
 
Dziekuje za odpowiedzi. Mam pytanie odnośnie mięśni brzucha jak się zachowywały w kolejnej ciąży? Czy brzuch się bardzo powiększył? Pytam ponieważ po pierwszej ciąży mięśnie nie wróciły mi „na miejsce” No i jak zaszłam w druga ciąże to brzuch bardzo szybko byl widoczny i w końcówce to wyglądałam jakbym miała bliźniaki🙈. Teraz taka krótka przerwa i kolejna ciąża boje się że dźwiganie mojego niemowlaka może byc niebezpieczne w tej sytuacji.
nie czuję jakichś innych dolegliwości innych niż w pierwszej Ciąży, brzuch mam wielkościowo porównywalny do pierwszej Ciąży. Może umów się do fizjoterapeuty uroginekologicznego, żeby sprawdził i doradził ☺️
 
Hejka,
Mam takie pytanie czy są tutaj mamy które zaszły w kolejna ciąże 4miesiace po porodzie?(obecnie 5 tydzień) Poprzednia ciąża była dosyć ciężka-poród ekspresowy SN - synek duzy bo 4200g. Teraz to ma około 8,5 kg. Chciałam zapytac o przebieg ciąży jak w tym czasie się zajmowaliście niemowlakiem (dźwiganie, itp). Dodam ze mam znaczne rozejście mięśni brzucha i obniżone narządy rodne- dwa porody SN. Polozna mówi ze tak szybki czas to nie przeszkoda w donoszeniu ciąży. Będę wdzięczna za odpowiedzi pozdrawiam
Szczerze to podziwiam...
Jak pisze koleżanka ogarniać trzeba... a i tak jak będzie po ciąży to sie zacznie dopiero ;)

Co do mięśni brzucha ,warto pomyśleć urofizjo. Pomogą,zatejpują..
 
Hej, obecnie mam synka 11 miesięcy i jestem w 31 tc, normalnie wszystko funkcjonuje, niestety nie da się inaczej, Mały dopiero raczkuje i trzeba mieć Go dookoła oczu, noszę Go normalnie, nie ma wyjścia. Są ciężkie dni, gdzie jestem zmęczona, ale mówię sobie, że sama sobie ten los zgotowałam i wiedziałam co robię. Odpukać u mnie jedynie pierwszy poród SN bez żadnych komplikacji na szczęście. Ciąża też przebiega prawidłowo, także mam nadzieję spokojnie ją donosić. Nie martw się i u Ciebie będzie dobrze ☺️ najgorzej chyba oswoić się z tą myślą.. Pierwsze miesiące pewnie będą ciężkie z dwoma bobasami, ale później mam nadzieję, że będzie tylko lepiej ☺️
Hej! Wpadnij do Nas na Sierpniówki i poopowiadaj jak Wam się żyje :)
Ja aktualnie 25 tydzień zaczęłam, więc Cię gonię :D ciąża bez komplikacji jak na razie, w sumie oprócz rosnącego brzucha to bym zapominała, że jestem w ciąży :D Olek już chodzi, ale on jest właściwie starszy o miesiąc od Twojego synka i sama jestem ciekawa, co życie pokaże jak urodzi się siostrzyczka.. 🙃😉
 
reklama
Dziekuje za odpowiedzi. Mam pytanie odnośnie mięśni brzucha jak się zachowywały w kolejnej ciąży? Czy brzuch się bardzo powiększył? Pytam ponieważ po pierwszej ciąży mięśnie nie wróciły mi „na miejsce” No i jak zaszłam w druga ciąże to brzuch bardzo szybko byl widoczny i w końcówce to wyglądałam jakbym miała bliźniaki🙈. Teraz taka krótka przerwa i kolejna ciąża boje się że dźwiganie mojego niemowlaka może byc niebezpieczne w tej sytuacji.
Ja zaszłam w ciążę w siódmym miesiącu po porodzie, ale urodziłam SN malucha 2630g. Lekarz zalecił tylko pół roku wstrzymać się z kolejną ciążą ze względu na łyżeczkowanie macicy.
Tak jak dziewczyny radzą, najlepiej udaj się do fizjoterapeuty uroginekologicznego i zobacz co Ci doradzi. Jak brzuszek będzie rósł to mogą pomóc taśmy.. całkowitego nienoszenia malucha niestety nie da się uniknąć.
 
Do góry