reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 40 latki

Dołączył(a)
24 Wrzesień 2018
Postów
9
czesc, mam 39 lat i 9 l dziecko. Długo byłam sama i w koncu pojawił sie ktoś z kim sie związałam . Zawsze chciałam wiecej dzieci , ale nie było odpowiedniego i odpowiedzialnego partnera. Czy teraz nie jest juz za późno ? Ktoś jest/ był w podobnym wieku i planował ciążę

Alicja
 
reklama
Ja mam 42 i jestem w 16 tygodniu ciąży. Trudniej jest zajść w ciążę, trudniej ją donosić. Wzrasta też ryzyko wad. Ale jak tego pragniesz, staraj się. Jest cały wątek "ciąża po 40".
 
Ja mam 42 i jestem w 16 tygodniu ciąży. Trudniej jest zajść w ciążę, trudniej ją donosić. Wzrasta też ryzyko wad. Ale jak tego pragniesz, staraj się. Jest cały wątek "ciąża po 40".
Nie jest to az tak głębokie pragnienie . Dobrze mi z jednym ale córka bardzo chce rodzeństwo i zaczęłam sie zastanawiać . Póki co bardzo sie boje ze nie dam rady, ze jestem stara
 
Mam 38lat skończone.Za chwilkę rodzę trzecie dzieciątko.Poprzednia ciąża w wieku 36lat.
Moje koleżanki często rodzą teraz po pierwszym dziecku.
Jeśli się czujesz.przekonana i Twój organizm da radę to się staraj.
Niestety łatwiej nie będzie, bo z każdym rokiem może być ciężej zajść w ciążę.W teorii wzrasta też ryzyko wad.

Ze mną rodziła kobietka 43 lata i urodziła bez problemu.A jak leżałam w szpitalu swoje drugie dziecko urodziła 47latka.Miala bardzo wysokie ryzyko Zespołu Downa, ale dziecko urodziło się zdrowe
Myślę, że odpowiednie przygotowanie i opieka lekarska są b ważne.
Pytanie tylko czy Ty czujesz się na bycie mamą, czy jesteś do tego przekonana i jesteś w stanie zaakceptować fakt, że wzrasta w jakimś stopniu ryzyko wad (choć tu dużo też zależy od wieku ojca dzieciątka)
 
Moja kolezanka ma 39 lat i jest w 6 miesiacu. To ich pierwsze dziecko. Absotutnie nie uwazam, ze jestes za stara. Jesli czujesz sie na silach i wiesz, ze sobie poradzisz to czemu nie. Powodzenia;);)
 
Mam 38lat skończone.Za chwilkę rodzę trzecie dzieciątko.Poprzednia ciąża w wieku 36lat.
Moje koleżanki często rodzą teraz po pierwszym dziecku.
Jeśli się czujesz.przekonana i Twój organizm da radę to się staraj.
Niestety łatwiej nie będzie, bo z każdym rokiem może być ciężej zajść w ciążę.W teorii wzrasta też ryzyko wad.

Ze mną rodziła kobietka 43 lata i urodziła bez problemu.A jak leżałam w szpitalu swoje drugie dziecko urodziła 47latka.Miala bardzo wysokie ryzyko Zespołu Downa, ale dziecko urodziło się zdrowe
Myślę, że odpowiednie przygotowanie i opieka lekarska są b ważne.
Pytanie tylko czy Ty czujesz się na bycie mamą, czy jesteś do tego przekonana i jesteś w stanie zaakceptować fakt, że wzrasta w jakimś stopniu ryzyko wad (choć tu dużo też zależy od wieku ojca dzieciątka)
Tata ma 36
 
reklama
Do góry