• Przypominam, że dalej nasza forumowa mama potrzebuje Twojej pomocy 💖 Jeśli możesz wpłacić nawet drobną kwotę, to prosimy zrób to Kliknij

reklama

Ciąża 5/6 tydzień brak zarodka

Martek299

Początkująca w BB
Cześć dziewczyny, pisze bo nie wytrzymam nerwowo do poniedziałku. Już Wam mówię o co chodzi. Pierwsza ciąże poroniłam w 12tc w grudniu, po pół roku udało się zajść w druga ciąże. Ostatni okres 27 maj 1 czerwiec. Byłam u ginekologa kazał przyjść na usg za 10- 14 dni bo wcześniej jak powiedział nie ma sensu. 4 dni temu byłam w szpitalu gdyż miałam ból brzucha ale nie jakiś mocny tylko Że promieniował do uda, wiec się zaniepokoiłam. W szpitalu dowiedziałam się ze mam płyn w brzuchu(pęknięta torbiel?) i on może drażnić, dlatego te bóle. Wszystko także ze jest w macicy pęcherzyk ciążowy jak dr stwierdziła dosyć duży 12/6mm i widoczne ciałko żółte lecz bez zarodka zleciała betę hcg wyszła 16 tys i powiedziała ze to bardzo duża ale nie podejrzewa ciąży pozamacicznej bo w jajnikach ładnie. Mówiła ze spotkała takie przypadki ze było beta hcg powyżej 17 tys i brak zarodka a potem było wszystko ok. Martwi mnie jednak ze z okresu wychodzi no w tym momencie skończone 5 tyg a beta wychodzi na 6/7 tydzień ??? Dziewczyny ratujcie bo zwariuje. Dodam ze czuje się dobrze. Piersi bolą i czasami podbrzusze, nie plamie. Biorę duphaston 3x1
 
reklama
Rozwiązanie
Tak...caly czas mnie mdli..rano..w nocy....ehhhh....zero sił...mma nadzieje ze sie to skonczy nie dlugo...bo juz mnie szlag trafia;\ takie uroki...a smarujesz brzuszek kremami?
Przykro mi ze sie meczysz ale mdlosci to tez znak ze ciaza sie dobrze rozwija. Wiem jak ciezko przez to przebrnac. Probowalam oliwka ale nie pomag. I w nocy wstaje oddawac mocz bo parcie powoduje wrecz bol i ciezki dol brzucha. Mi bylo w pierwszym trymestrze mdlo glownie wieczorem, a teraz znowu troche mdlosci wrocily. I my jestesmy niby slaba plec ? ;)
reklama
Wiem jak to jest ,tak samo 2 razy poroniłam ,ale jak to mówią do 3 razy sztuka ;) ja przyznam szczerze tak pomyślałam widząc pozytywny test , siedząc przed gabinetem gina w 9tc mówię do męża , jeśli dziś usłyszymy to co ostatnio ,to nie będziemy mieć dzieci :( Ale dobra Bozia jak na razie wszystko jest ok
Dokładnie racja, tak jak piszesz jakbym słyszała siebie, pewnie będę się telepac jak galaretka przed usg, które mam za dwa tygodnie.
 
Rozmawialam kiedys z profesorem i on powiedzial, ze ten progesteron ktory dostajemy w ciazy nie jest w stanie podniesc jego poziomu. Badania wykazuja, ze kosmiczna ilosc trzeba by bylo go brac. Lekarze przepisuja to po to zeby mowic, ze zrobili wszystko i dla naszego spokoju psychicznego. Organizm sam go produkuje. No i ciężko wiarygodnie go zbadac. Ja mialam bardzo niski w ciazy, a zadnych plamien itp, zaczelam brac duphston w 11 tygodniu.
Takze spokojnie i jak ma byc dobrze, to bedzie. Te tabletki działają rowniez na skurcze macicy, rozluźniają wszystko wiec mozna odczuc ulge od bolow jak menstruacyjnych. Lepsze sa te dopochwowe podobno jesli chodzi o wchlanianie. Ja bralam pod jezyk, bo nie chcialam nabawic sie infekcji o ktora bardzo łatwo przy takich aplikacjach, no i oslabiaja flore bakteryjna.
 
Ale po co robic usg jak widac tylko serduszko? Nic na na podstawie samego serduszka jeszcze nie mozna powiedziec a beta daje informacje czy ciaza sie rozwija prawidlowo. Jesli jest prawidlowy przyrost bety to znaczy ze ciaza sie rozwija wiec po co ogladac samo serduszko? Tak jak pisalam moj lekarz uwaza ze najpierw beta daje istotne informacje a dopiero potem usg jak juz jest dzidzius i mozna go zbadac. Mi sie podobal jego sposob postepowania bo nie lubie usg i dla mnie to stres, wolalam robic bety.
 
reklama
Ale po co robic usg jak widac tylko serduszko? Nic na na podstawie samego serduszka jeszcze nie mozna powiedziec a beta daje informacje czy ciaza sie rozwija prawidlowo. Jesli jest prawidlowy przyrost bety to znaczy ze ciaza sie rozwija wiec po co ogladac samo serduszko? Tak jak pisalam moj lekarz uwaza ze najpierw beta daje istotne informacje a dopiero potem usg jak juz jest dzidzius i mozna go zbadac. Mi sie podobal jego sposob postepowania bo nie lubie usg i dla mnie to stres, wolalam robic bety.
Nie wiem co to za profesor Cię prowadzi, ale chyba zmieniłabym go. Beta potrafi prawidłowo rosnąć nawet przy źle rozwijającym się zarodku. Jeżeli widać już wszystko na usg to robienie bety nic nie da. Wtedy już tylko obraz usg się liczy.
 

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry