reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza 5 miesiecy po cc :)

Ania199

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Maj 2017
Postów
424
Witam czy znajdzie sie tu Pani ktora zaszla w taka ciaze i powie jak bylo z jej przebiegiem? Bardzo sie martwie bo w kwietniu urodzilam coreczke i teraz znowu sie spodziewam dziecka. Za zbedne komentarze dziekuje.pozdrawiam
 
reklama
Witam czy znajdzie sie tu Pani ktora zaszla w taka ciaze i powie jak bylo z jej przebiegiem? Bardzo sie martwie bo w kwietniu urodzilam coreczke i teraz znowu sie spodziewam dziecka. Za zbedne komentarze dziekuje.pozdrawiam
Nie byłam w takiej sytuacji ale pogratulować, będziesz miała mała różnice między dziećmi i dobrze. Możesz nawet razem do szkoły potem puścić(miałam w klasie taki przypadek).powodzenia[emoji6]
 
Witam czy znajdzie sie tu Pani ktora zaszla w taka ciaze i powie jak bylo z jej przebiegiem? Bardzo sie martwie bo w kwietniu urodzilam coreczke i teraz znowu sie spodziewam dziecka. Za zbedne komentarze dziekuje.pozdrawiam
Gratuluje ;) mysle ze rana po cc sie juz zagoila ,wiec nie powinnas miec problemu ;)
 
Moja koleżanka zaszła w ciążę 3 miesiące po cc, trochę musiała na siebie uważać (typu nie dźwigać). I kolejna cc była we wcześniejszym terminie, chyba 36 tc, bo się bali właśnie żeby blizna się nie rozeszła w ostatnim miesiącu.
 
Mnie mój ginekolog kazał czekać po cc przynajmniej 1,5 roku. Tłumaczył to tym, że blizna musi się porządnie zrosnac. Wiadomo, pewne sytuacje zdarzają się i ciąża 5 mies po cesarskim cięciu też innym kobietom się przytafila :) myślę, że dobry doswiadczony ginekolog poprowadzi ciąże a Ty będziesz musiała na siebie bardziej uważać :) w każdym razie ja nie miałam tak aczkolwiek wiele razy na różnych forach czytałam o tak krótkiej przerwie między cc a zajściem w kolejną ciąże, które kończyło sie dobrze :)
 
reklama
Na pewno musisz uważać, bo w zaleceniach najwcześniej po cc można zajść po conajmniej 9 miesiącach, aby blizna mogła się porządnie zrosnąć. Największym zagrożeniem jest własnie rozejscie blizny macicy. Na pewno ginekolog będzie Cię nadzorował, oszczędzaj się. Gratulacje!
 
Do góry