reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 6 mies po cesarskim cięciu

G

guest-1679047664

Gość
Hej właśnie dowiedziałam się o ciąży , nie była planowana chociaż bardzo się z niej cieszę 🥰
Problem tkwi w tym ze jestem 6 mies i 1 tydz po cesarce i aktualnie w 4 tygodniu ciąży , wiem ze to bardzo wcześniej i boje się komplikacji ..
Czy są tu jakieś mamusie które znalazły się w podobnej sytuacji i chcą podzielić się ze mną doświadczeniami ?
 
reklama
Myślę że powinnaś zaufać lekarzowi wszystko zależy od stanu blizny i stopnia wygojenia się wszystkiego po operacji. Wiadomo że są przypadki że się udało ale każda z nas jest inna
 
U mnie na pierwszej wizycie po połogu (8 tygodni po cc), lekarz powiedział, że nie widzi przeciwwskazań do kolejnej ciąży. Tak naprawdę dużo zależy od samej blizny, ale dłuższe czekanie jest wymagane przy cc interwencyjnym (z pionowym cięciem), a w większości przypadków po "standardowym" cc nie ma przeszkód, by zajść w ciążę szybciej. Pozostaje tylko kontrolować ciążę i w razie potrzeby reagować.
 
U mnie na pierwszej wizycie po połogu (8 tygodni po cc), lekarz powiedział, że nie widzi przeciwwskazań do kolejnej ciąży. Tak naprawdę dużo zależy od samej blizny, ale dłuższe czekanie jest wymagane przy cc interwencyjnym (z pionowym cięciem), a w większości przypadków po "standardowym" cc nie ma przeszkód, by zajść w ciążę szybciej. Pozostaje tylko kontrolować ciążę i w razie potrzeby reagować.
trochę mnie uspokoilyscoe , mi lekarz na wizycie po połogu powiedział ze blizna jest gruba 6,5 mm ale ze odczekać przynajmniej rok , ale jak widać co lekarz to opinia .
Może ten rok podają tak na wyrost bo takie są niby zalecenia.
 
reklama
trochę mnie uspokoilyscoe , mi lekarz na wizycie po połogu powiedział ze blizna jest gruba 6,5 mm ale ze odczekać przynajmniej rok , ale jak widać co lekarz to opinia .
Może ten rok podają tak na wyrost bo takie są niby zalecenia.
Oby tak było ja ostatnio bylam na USG to mnie ostrzegała że mam nie zachodzić w ciążę do roku minimum ale ja mam gruba Blizne bardzo mocno zszyte i dopiero w środku to się powoli goi
 
Do góry