reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 6 tygodni po poronieniu

rudzialke

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Kwiecień 2021
Postów
71
Cześć!
A więc...23.02.2021 straciliśmy nasze maleństwo, według terminu z miesiączki to był 11 tc, a wg USG 9 tc.
Miałam podane leki oraz łyżeczkowanie. Krwawienie trwało kilka dni, potem trochę plamiłam, łącznie może tydzień.
Od tamtej pory nie dostałam miesiączki, żadnego plamienia.

Po 3 tygodniach od poronienia pierwszy raz były przytulanki. Moje cykle trwają około 34 dni.
Pierwszy test ciążowy robiłam 27.03 wyszedł z cieniem cienia, jednak zignorowałam to, myśląc, że to pozostałość po wcześniejszej ciąży. Tą kreskę to widzialam tylko ja, wiec może w sumie jej nie było 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Miesiączka powinna przyjść tydzień temu, jednak nic się nie dzieje. Mam bóle podbrzusza, ciągną mnie jajniki i tyle.
W poprzedniej ciąży myślałam, że mi eksplodują piersi, teraz nic 🤷‍♀️
Zrobiłam wczoraj kolejny test i wyszła blada kreseczka. Dzisiejszy powtórzyłam i kreska już jest ciemniejsza 🌸🌸🌸

Wybrałam się na BetaHCG i dzisiaj wyniosła 75 czyli 3/4 tydzień ciąży, co by się zgadzało.

Czy to naprawdę może być ciąża? Odchodzę od zmysłów i nie wiem co robić. Lekarz prowadzący kazał powtórzyć betę i powiedział: duże szanse, że to ciąża, ale może też być nowotwór powstały z pozostałości trofoblastu.

Powtórzę betę i zobaczę czy rośnie. O pierwsze maleństwo staraliśmy się pół roku, dlatego ciężko mi uwierzyć w takie szczęście 🤦‍♀️
Wyniki histopatologiczne są czyste, żadnego zaśniady groniastego itd.
🤦‍♀️ Szału dostaję!

Pierwszy test z dzisiaj, a drugi z wczoraj.
 

Załączniki

  • 15F99FE3-EA7D-4E33-B44F-AA7D3DEF43CB.jpeg
    15F99FE3-EA7D-4E33-B44F-AA7D3DEF43CB.jpeg
    695,5 KB · Wyświetleń: 4 254
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć!
A więc...23.02.2021 straciliśmy nasze maleństwo, według terminu z miesiączki to był 11 tc, a wg USG 9 tc. Miałam podane leki oraz łyżeczkowanie. Krwawienie trwało kilka dni, potem trochę plamiłam, łącznie może tydzień.

Po 3 tygodniach od poronienia pierwszy raz były przytulanki. Moje cykle trwają około 34 dni.
Pierwszy test ciążowy robiłam 27.03 wyszedł z cieniem cienia, jednak zignorowałam to, myśląc, że to pozostałość po wcześniejszej ciąży. Tą kreskę to widzialam tylko ja, wiec może w sumie jej nie było 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Miesiączka powinna przyjść tydzień temu, jednak nic się nie dzieje. Mam bóle podbrzusza, ciągną mnie jajniki i tyle. W poprzedniej ciąży piersi myślałam, że mi eksplodują
Zrobiłam wczoraj kolejny test i wyszła blada kreseczka. Dzisiejszy powtórzyłam i kreska już jest ciemniejsza.
Wybrałam się na BetaHCG i dzisiaj wyniosła 75 czyli 3/4 tydzień ciąży, co by się zgadzało.
Czy to naprawdę może być ciąża? Odchodzę od zmysłów i nie wiem co robić. Lekarz prowadzący kazał powtórzyć betę i powiedział: duże szanse, że to ciąża, ale może też być nowotwór powstały z pozostałości trofoblastu
Powtórzę betę i zobaczę czy rośnie. O pierwsze maleństwo staraliśmy się pół roku, dlatego ciężko mi uwierzyć w takie szczęście 🤦‍♀️
Wyniki histopatologiczne są czyste, żadnego zaśniady groniastego itd.
🤦‍♀️ Szału dostaję!

Pierwszy test z dzisiaj, a drugi z wczoraj.
Zrob przyrost i daj znac
 
Patrzac na test chyba rośnie 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Jutro też zrobię test.
Gdyby to była pozostałość po poprzedniej ciąży (beta nie zdążyła spaść) to 27.03 nie wyszedł by negatywny test, tylko grube krechy.
Jesli to nie ciąża to pewnie nowotwór :(((
Strasznie się boję :(((
 
Patrzac na test chyba rośnie 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Jutro też zrobię test.
Gdyby to była pozostałość po poprzedniej ciąży (beta nie zdążyła spaść) to 27.03 nie wyszedł by negatywny test, tylko grube krechy.
Jesli to nie ciąża to pewnie nowotwór :(((
Strasznie się boję :(((
Spokojnie, test niewiele ci da, zrob pojutrze bete czy rosnie i bedzie jasne. A tesy tyle co kreski beda, nic nie okresli dokladnie. Nie martw sie. Ponoc po poronieniu łatwiej zajsc
 
Tak, tylko te testy ciemnieją i też pokazuje czy rośnie czy nie.
Zrobię betę! Jeśli to faktycznie maleństwo to będę światełkiem w tunelu dla wielu kobiet ❤️Poproszę o trzymaniu kciuków! ❤️❤️❤️
 
Tak jak piszą dziewczyny zrób bete ona rozwieje wątpliwości jeśli rośnie. Nie jedna ba forum była, która zaszła w ciążę odrazu po poronieniu a tak starała się kilka MC. Bądź Dobrej myśli i na spokojnie czekamy na info
 
A dobry przyrost betyHCG wykluczy ten nowotwór trofoblastyczny? 🤔 Czy tylko USG?
Dziwi mnie że gin straszy Cię nowotworem gdzie sytuacje że kobieta zachodzi w ciążę zaraz po poronieniu sa na porządku dziennym. Trzymam kciuki żeby przyrost był prawidłowy :) Wiesz czemu doszło do poprzedniego poronienia?
 
reklama
Tak jak piszą dziewczyny zrób bete ona rozwieje wątpliwości jeśli rośnie. Nie jedna ba forum była, która zaszła w ciążę odrazu po poronieniu a tak starała się kilka MC. Bądź Dobrej myśli i na spokojnie czekamy na info
Zrobię i dam znać 🙌
Dziwi mnie że gin straszy Cię nowotworem gdzie sytuacje że kobieta zachodzi w ciążę zaraz po poronieniu sa na porządku dziennym. Trzymam kciuki żeby przyrost był prawidłowy :) Wiesz czemu doszło do poprzedniego poronienia?
Poronienie zatrzymane. Przestało bić serduszko w 7 tc. Nie robiłam badan genetycznych.
 
Do góry