reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a antykoncepcja hormonalna

reklama
po odstawieniu tabletek plodnosc jest wzmozona i duzo dziewczyn zaraz w pierwszym cyklu po odstawieniu zachodzi w ciaze pamietaj ze cykl jest rozregulowany i ciezko okreslic kiedy sa dni plodne nie wiem czy akurat moglas 2 dni przed@ zajsc a zle samopoczucie moze wiazac sie ze zmiana pogody najlepiej zrob test albo idz na bete organizm troche moze wariowac po odstawieniu tabletek takze sie nie martw na zapas
 
A ja mam schiza. Kupilam test zeby sie upewnic. Tabletki biore 2,5roku i wydaje mi sie ze jestem w ciazy. Zobaczymy co jutro pokaze test. Czy ktoras z dziewczyn zaszla w trakcie brania cilestu?
 
Moja siostra zalsza w ciaze biorac tabletki,tylko ze brala je nie regularnie do tego nie wszytskie przyjela z opakowan:baffled:.O ciazy dowiedziala sie w 5-6 miesiacu.Poczula ruchy dziecka.Lykala te tabletki przez te 5-6 miesiecy nie wiedzac o ciazy.Dziecko urodzilo sie w terminie cale i zdrowe.Nie ma zadnych problemow ze zdrowiem.Rozwija sie dobrze:tak:.Jedynie co to gdy poszla do gin to powiedziala jej ze jest w 3 miesiacu,ale to byl juz wlasnie 5-6 miesiac,poprostu plod wygladal na tyle.Pewnie przez hormony.Brzucha nawet nie miala takiego zeby bylo cos widac ze w ciazy jest.Dopiero po odstawieniu tych tabletek wypchalo ja do przodu:sorry2:.Wiec to chyba zalezy od organizmu.Albo miala nie zle szczescie.

Poza tym antykoncepcje stosuje sie rowniez jako metode leczenia osob , ktore maja trudnosci w zajscu w ciaze. Przez trzy meisace kobieta zazywa tabletki i podobno to wzmaga produkcje jajeczek. Nie wiem czy to prawda , tak mowi przynjamniej moj ginekolog. Ale wiadomo ilu lekarzy tyle opinii.:tak:;-)

No ja wlasnie teraz robie sobie taka kuracje hormonalna przez 3 miesiace,jestem juz w polowie 2 opakowania :tak: Ostatni raz tabletki baralam gdy mialam 16 - 17 lat i to tylko przez pol roku. Wiec teraz to moj drugi raz.Przepisal mi je dermatolog na poprawienie cery bo mialam troche problemow z nia.Stwierdzil ze mam niedobor hormonow.Wiec moze dlatego nie moge cos w ta zajsc w ciaze.Jestem ciekawa co z tego wyjdzie.Mam nadzieje ze twoj ginekolog sie nie myli :happy2:
 
Ostatnia edycja:
Witajcie.
Mam watpliwosci czy przypadkiem w ciazy nie jestem ...
Wiem ze to brzmi niepowaznie, moze nawet jest niepowazne.
Jestem na tabletkach 3 cykl. Biore Yaz. W pierwszym cyklu mialam dlugo plamienia czarna krwia, moja gin kazala sie dodatkowo zabezpieczac, jednak z TZ to ''olalismy''. W sumie niewiele wtedy sie kochalismy, bo moze z 3 razy.
Jestem jednak pewna ze 15 dnia mialam owulacje- nie wiem czy to mozliwe, ale czulam wszystkie jej objawy!!! (jednak z racji ze kochalismy sie na tydzien przed domniemana owu i tydzien po nie martwilam sie) Pierwszy okres nie przyszedl- test wyszedl negatywny. Drugiego nie zrobilam. Niby nie mam objawow, jestem jedynie bardziej drazliwa i piersi mam pelniejsze, brzuch troche wiekszy tak od dolu, ciagnie momentami. Drugi okres sama nie iwem czy mozna go tak nazwac, bylo to raczej male plamienie przez 2 dni- raz byly plamki raz nie. Dodam, ze tabletki biore od pierwszego dnia regularnie i nie zdazylo mi sie zadnej zapomniec. Byl poslizg w godzinach, ale nigdy nie doszlo do opoznienia dluzej niz 2-3 godziny...


Mozliwe zebym zaszla na pierwszym opakowaniu? Ja bym sie nawet cieszyla, ale TZ moglby to odebrac jako ''lapanie na dziecko'' badz nawet oszustwo .... Dlatego bardziej sie martwie niz ciesze...
Test bede mogla zrobic pojutrze, do ginekologa ewentualnie we wtorek- nie mieszkam w Polsce, ale na weekend wlasnie sie wybieram ...
 
ja tez mam podobna sytuacje, odstawilam plastry na 3 mies we wrzesniu, wrocilam do nich 22.12 i w miedzy czasie nie stosowalam zadnego dodatkowego zabezpieczenia, ale przy zmianie drugiego na trzeci mialam przerwe, jednak nie przekorczyla ona 48h, wiec przykleilam trzeci ( ostatni z opakowania) jak do tej pory, tyle ze na drugi dzien dostalam krwawienie, ktore potem przesitoczylo sie w plamienie, tak przez 5 dni, i od tego czasu boli mnie caly czas podbrzusze, jajniki, czesto biegam od ubikacji, a pije tyle samo, ogolnie czuje sie malo komfortowo, wiec nie wiem, wybieram sie do ginekologa, bo w wyniku tego krwarwienia w trakcie brania kazala mi nie robic przerwy tylko brac ciagiem drugie opakowanie, a jeszcze dodatkowo zwrocila uwage,ze drugi plaster mialam niedokladnie przyklejony, jak bylam u niej w tym czasie na cytologii...wiec sie zastanawiam, czy ja wogole bylam zabezpieczona od momentu kiedy wrocilam do plastrow..zamieszanie ogromne...

moze ktos mial cos podobnego?
 
dodam,ze mam takie momenty jak wypije np kawe lub cos innego mam uczucie, ze jest mi niedobrze, nie wymiotuje,ale przez dluzsza chwile towarzyszy mi cos takiego....sama nie wiem co myslec...
 
Pisalam juz wczesniej. Zrobilam test. Wyszedl negatywny. Problem z tym, ze brzuch mi sie w zadne spodnie nie miesci. Wago mi nie przybylo ( chyba ze 0,5kg to przyrost wart uwagi ). Ostatnio wcinam slodycze jak glupia chociaz dotychczas 2 kostki czekolady i bylo mi za slodko. W sobote ide do lekarza. Nie mam juz sily z sama soba. Mam nadzieje ze jeszcze w ciazy nie jestem bo nie czas na to teraz. Po prostu musze wiedziec. Co o tym myslicie??
 
Moja znajoma brał↕a tabletki antykoncepcyjne i zmieniła na zastrzyki.Podczas tej zmiany zaszla w ciaze o czym nie wiedziala i dalej kontynuowala zastrzyki w 9 miesiacu strasznie bolal ja brzuch i postanowila przerwac antykoncepcje po kilku dniach bole sie wzmogły a to byl poród przez to ze brala zstrzykinie czula ani ruchow dziecka ani nic najlepsze jest to ze przytyła tylko 5 kg i o ciazy sie dowiedziala gdy jej wody odeszły.robiła testy ale przez hormony one pokazywaly negatywny wynik.Dziecko jak narazie jest cale i zdrowe dlatego ja obawiam sie ile powinnam odczekac zanim zajde w ciaze bo roznie to bywa boje sie bo tyle sie nasluchałam a chcemymec zdrowe dziecko
 
reklama
Moja siostra zalsza w ciaze biorac tabletki,tylko ze brala je nie regularnie do tego nie wszytskie przyjela z opakowan:baffled:.O ciazy dowiedziala sie w 5-6 miesiacu.Poczula ruchy dziecka.Lykala te tabletki przez te 5-6 miesiecy nie wiedzac o ciazy.Dziecko urodzilo sie w terminie cale i zdrowe.Nie ma zadnych problemow ze zdrowiem.Rozwija sie dobrze:tak:.Jedynie co to gdy poszla do gin to powiedziala jej ze jest w 3 miesiacu,ale to byl juz wlasnie 5-6 miesiac,poprostu plod wygladal na tyle.Pewnie przez hormony.Brzucha nawet nie miala takiego zeby bylo cos widac ze w ciazy jest.Dopiero po odstawieniu tych tabletek wypchalo ja do przodu:sorry2:.Wiec to chyba zalezy od organizmu.Albo miala nie zle szczescie.


No ja wlasnie teraz robie sobie taka kuracje hormonalna przez 3 miesiace,jestem juz w polowie 2 opakowania :tak: Ostatni raz tabletki baralam gdy mialam 16 - 17 lat i to tylko przez pol roku. Wiec teraz to moj drugi raz.Przepisal mi je dermatolog na poprawienie cery bo mialam troche problemow z nia.Stwierdzil ze mam niedobor hormonow.Wiec moze dlatego nie moge cos w ta zajsc w ciaze.Jestem ciekawa co z tego wyjdzie.Mam nadzieje ze twoj ginekolog sie nie myli :happy2:
To Twoja siostra miała zajebiste szczeście! sorry za wyrażenie,ale inaczej się tego nie da określić:baffled:wiadomo,że na każdej ulotce tabletek hormonalnych jest napisane,że w przypadku ciąży natychmiast przerwać,a wogole to przez te 6miesiecy nie badał ją ginekolog? jak to jest możliwe? zapisywał jej tabletki przez pół roku ,nie badając ją? w dodatku płod ,ktory w 6tym miesiący wygląda na 3ci,to jest bardzo znaczna hypotrofia płodu.Nieprawdopodobne:szok:
A co to za lekarz,który stwierdził,że masz niedobór hormonów na podstawie problemów z cerą/ zrobił Ci badanie poziomu hormonów i krzywą hormonalną?i na tej podstawie dobrał Ci leki?badalaś poziom TSH FT4 i FT3? to własciwie teraz bierzesz hormony na cerę,czy na uregulowanie płodności?
Witajcie.
Mam watpliwosci czy przypadkiem w ciazy nie jestem ...
Wiem ze to brzmi niepowaznie, moze nawet jest niepowazne.
Jestem na tabletkach 3 cykl. Biore Yaz. W pierwszym cyklu mialam dlugo plamienia czarna krwia, moja gin kazala sie dodatkowo zabezpieczac, jednak z TZ to ''olalismy''. W sumie niewiele wtedy sie kochalismy, bo moze z 3 razy.
Jestem jednak pewna ze 15 dnia mialam owulacje- nie wiem czy to mozliwe, ale czulam wszystkie jej objawy!!! (jednak z racji ze kochalismy sie na tydzien przed domniemana owu i tydzien po nie martwilam sie) Pierwszy okres nie przyszedl- test wyszedl negatywny. Drugiego nie zrobilam. Niby nie mam objawow, jestem jedynie bardziej drazliwa i piersi mam pelniejsze, brzuch troche wiekszy tak od dolu, ciagnie momentami. Drugi okres sama nie iwem czy mozna go tak nazwac, bylo to raczej male plamienie przez 2 dni- raz byly plamki raz nie. Dodam, ze tabletki biore od pierwszego dnia regularnie i nie zdazylo mi sie zadnej zapomniec. Byl poslizg w godzinach, ale nigdy nie doszlo do opoznienia dluzej niz 2-3 godziny...

Mozliwe zebym zaszla na pierwszym opakowaniu? Ja bym sie nawet cieszyla, ale TZ moglby to odebrac jako ''lapanie na dziecko'' badz nawet oszustwo .... Dlatego bardziej sie martwie niz ciesze...
Test bede mogla zrobic pojutrze, do ginekologa ewentualnie we wtorek- nie mieszkam w Polsce, ale na weekend wlasnie sie wybieram ...

To rzeczywiście brzmi niepowaznie,a nawet jest niepoważne!!szy test negatywny i już nie robiłas drugiego? tylko ginekolog rozwieje wątpliwości,jesli jestes pod wpływem hormonów,to i test różxnie może wyjsć
Moja znajoma brał↕a tabletki antykoncepcyjne i zmieniła na zastrzyki.Podczas tej zmiany zaszla w ciaze o czym nie wiedziala i dalej kontynuowala zastrzyki w 9 miesiacu strasznie bolal ja brzuch i postanowila przerwac antykoncepcje po kilku dniach bole sie wzmogły a to byl poród przez to ze brala zstrzykinie czula ani ruchow dziecka ani nic najlepsze jest to ze przytyła tylko 5 kg i o ciazy sie dowiedziala gdy jej wody odeszły.robiła testy ale przez hormony one pokazywaly negatywny wynik.Dziecko jak narazie jest cale i zdrowe dlatego ja obawiam sie ile powinnam odczekac zanim zajde w ciaze bo roznie to bywa boje sie bo tyle sie nasluchałam a chcemymec zdrowe dziecko
A Twoja opowieśc ,to juz naprawde ewenement:szok:przez 9miesięcy kobieta nie wiedziała,że jest w ciąży?:baffled:jesli nie czuła ruchów,to ja nie wiem czy to dziecko jest normalne,jak można nie czuć ruchów-szczególnie pod koniec?! przeciez to cały brzuch faluje czasem,dziecko jest duże i ruchy sa bardzo wyraźne,jeśli sie nie czuje ruchów,tzn.że dziecko jest chore,sparaliżowane itp.! Poza tym gdzie się jej to dziecko schowało,że go nei czuła i brzuch jej nie urósł/hormony nie mają wpływu na odczuwanie ruchów,chyba,żeby uszkodziły dziecko i jego rozwój,jak mogła przytyć tylko 5kg,jak łącznie dziecko,wody,powiększona macica ,łożysko waża więcej niż 5kg:confused:,oj cos to chyba z bajki ta historia.
 
Do góry