reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a antykoncepcja hormonalna

Tak było możesz w to nie wierzyc ale dziecko mialo 1500g Rozne rzeczy sie dzieja a co do ginekologa to nie wszyscy sa badani co miesiac ja np chodze raz do roku.Tylko po recepte jestem czesciej.Napewno nie tylko ja.
 
reklama
To rzeczywiście dziwne,więc dzieciątko było bardzo hipotroficzne,skoro urodzone w 9tym miesiącu ważyło tylko 1500g ,moe dziecko w 33tyg.ciąży ważyło już 1860g. A własnie z tym chodzeniem po receptę,to jest źle,że lekarz częściej nie bada.To ta kobieta nie zauwazyła,że nie ma okresu,czy go miała ,czy jak?ale jak była w zaawansowanej ciąży,to nie powinna była mieć okresu przecież.
 
Nie powiem ci dokladnie jak to bylo z miesiaczka ale z tego co wiem to miala ale lekarz uznał to za plamienie i mowil ze tak sie zdarza ze kobiety tylko plamia.Niektore ponoc maja przez cała ciaze nawet.
 
Nie powiem ci dokladnie jak to bylo z miesiaczka ale z tego co wiem to miala ale lekarz uznał to za plamienie i mowil ze tak sie zdarza ze kobiety tylko plamia.Niektore ponoc maja przez cała ciaze nawet.
Plamią w ciąży na początku niektóre,ale jesli przez całą ciążę,to jest to czymś spowodowane wtedy i nie jest traktowane jako norma,bo ciąża jest zagrożona,tak w normalnie rozwijającej sie ciąży,to sie nie plami już w drugim i trzecim trymestrze,a i w 1szym raczej się nie powinno,
A w czasie hormonoterapii,czy antykoncepcji hormonalnej tez się plami czasem-tzn.jest to dopuszczalne na początku,zanim organizm się przestawi na nowy układ hormonalny-to tak ok.3miesiące,jesli się nadal plami to się zmienia praparat na inny-ale to mówię o plamieniach w środku cyklu,bo tak normalnie to zamiast miesiączek można miec tylko plamienia w czasie zażywania pigułek,ale jeszcze raz powiem,że dziwię się jak to możliwe,że ta kobieta przez 9miesięcy nie zorientowała się ,że jest w ciąży,że nic ją nie zaniepokoiło i że przez 9miesięcy nie zbadał jej lekarz jak jej aplikował środki hormonalne:confused:Ale cóż,skoro twierdzisz,że tak było,to ja już się nie wypowiadam w tym temacie
 
Pisze tylko tyle ile wiem nie jestem ginekologiem i dlatego ja sie pilnuje i chce mozliwie dlugo odczekac przed zajsciem zby wszysto bylo ok z maleństwem.Moja gin twierdzi ze 3 cykle wystarcza a jak wy sadziecie?
 
nie chodzi o to żeby się badać co miesiąc, ale przy tabletkach badanie raz na pół roku to po prostu obowiązek... jeśli lekarz go nie przeprowadza, to znaczy że czas zmienić lekarza!
A jak można przez 9 miesięcy nie być u lekarza biorąc hormony???????????? :szok: w głowie się nie mieści! :no::no:
 
Ja mam pytanie dotyczące ciąży koleżanek mimo cilestu. Nie wiadomo ile one brały? Ja mam objawy: kłujący ból w dole brzucha, mdłości, smaki, senność i "wywaliło" mi brzuszek. Nigdy nie miałam idealnie płaskiego, ale aż taki to dziwne. Dodatkowo uwiera mnie brzuch jak leże na brzuchu. Dodam, że 17 maja byłam u ginka i nic nie było. Czy beta przy cileście będzie miarodajna?
 
reklama
Hi,
to ze antybiotyk moze oslabic (ale nie musi) dzialanie tabletek antykoncepcyjnych to wiadomo.
chcialam sie zapytac, czy ktoras z Was zaszla w ciaze, chociaz brala regularnie tabletki antykoncepcyjne ?
ewentualnie slyszala o takich przypadkach?

dzieki za info.

Ja osobiście nie, ale w taki sposób powstał mój chrześniak. Jego mama łykała pigułki i w międzyczasie dostała depresji. Lekarz przepisał tabletki, ale nie poinformował o możliwej reakcji... No i po 10 latach od pierwszego dziecka, wyskoczyło następne :-)
bralam antybiotyk na angine ropna i mam jakies takie przeczucie....
 
Do góry