reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a antykoncepcja hormonalna

josia dobrze napisałaś!!!Z tym że asiulabe powyższy temat już raz poruszała,lecz jak widać nie bardzo zrozumiała wszystkie poprzednie odpowiedzi.

pozdrawiam-szóstkowa mama
 
reklama
asiulabe zanim rozpoczniesz przytulanie wróć do podręczników od biologii z klasy 4 szkoły podstawowej albo porozmawiaj z mamą skąd biorą się dzieci.
 
wiem ze przez ubranie się nie zachodzi ale pytam bo mnie zaniepokoiła wypowiedz ginekologa na necie
cytuje
" Może to wydawać się głupie, ale ostatnio pieściłam się z moim chłopakiem. Ja miałam spodnie i on również, nie doszło do wytrysku, lecz pojawił się płyn ejakulacyjny, który przesiągnął przez moje spodnie. Zaznaczę, że jestem dziewicą, lecz wiem, że to nie gra dużej roli, ponieważ dziewica także może zajść w ciąże. Ostatnio odczuwam bóle brzucha, w dolnej części, tak jak przed czy w czasie okresu, chociaż spodziewam się go za jakieś 2 tyg. dopiero. Jestem młodą osobą i jeszcze niedoświadczoną, ale wolę wiedzieć czy w ogóle jest taka możliwość.


odp ginekologa

Teoretycznie w takiej sytuacji mogło dojść do zapłodnienia. W wydzielinie, która pojawia się na członku w trakcie podniecenia seksualnego znajduje się pewna ilość plemników. Jednak czy na tyle duża, aby przeniknąć przez spodnie? Jest to mało prawdopodobne.

Bardziej prawdopodobne jest, że ból, który ostatnio Pani odczuwała wiązał się z owulacją. Jeśli jednak zauważy Pani, że okres "spóźnia się" - proszę wykonać test ciążowy, nie wcześniej jednak, niż 2 tyg. po spodziewanej miesiączce.
Proszę napiszcie ci sądzicie o jego wypowiedzi

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

druga wypowiedz innej ginekolog na necie
Witam, mam problem. 8 kwietnia uprawiałam petting i doszło do wytrysku, i mogło się to dostać do pochwy, byłam u ginekologa 3 dni po tym, ale to za wcześnie, by wykryć ciążę, nie robiłam testu ;/ Dodam, że nie pamiętam dokładnie zaistniałej sytuacji, ponieważ byłam pod wpływem alkoholu i nie mam z facetem kontaktu, wydaje mi się, że powiększył mi się brzuch i utyłam, ale dostałam okres. Pamiętam, że po wytrysku miałam trochę na spodniach, ale nie byłam nago, ale on na mnie leżał, i po wytrysku nie wsadzał mi palców do pochwy. Boję się bardzo ;(a wypowiedz innej ginekolog na necie
odp
 
wiesz co moze z lekarzem porozmawiaj na ten temat a nie z ludzmi z forum-lekarz jest bardziej wiarygodny a w necie to skad masz pewnosc ze na posty tych osob akurat odpowiadali lekarze...... jak bylas po tabletki to trzebabylo sie wszystko o nich dowiedziec łącznie o skutkach ubocznych
 
Ostatnia edycja:
co do lekarzy specjalistow z forum to znalam ludzi, ktorzy byli po AWF-ie i oboje udzelali porad na formum jako "specjalisci seksuolodzy". wiec nie czytaj glupot na forach tylko idz porozmawiaj z lekarzem, zrob test. albo unikaj stosunkow lub jakichkolwiek zblizen, skoro jeszcze nie jestes gotowa nawet na mysl o tym, ze mozesz byc w ciazy.
 
Witam -mam 15 letniego syna i 11 letnią córeczkę.Od urodzenia Wiktori biorę tabletki Diane 35,czyli prawie 11 lat a ponieważ mam już swój wiek ,38 lat kończę w maju a marzę o 3 dziecku przestałam przed wczoraj brać tabletki ale wiem że dla dobra maleństwa musi minąć z pół roku albo i więcej zanim znowu będę mogła zajść w ciąże. Wiem że będę musiała porozmawiac z mężem o tym że musimy uważać ale mam nadzieję że te 11 lat nie wpłynie na moje maleństwo.Poradzcie mi co robić,jak długo czekać?
 
Mam takie pytanie, może któraś z Was sie orientuję, co się może stać kiedy matka nie wie że jest w ciąży a zażywa tabletki antykoncepcyjne ??Czy mogą byc tego skutki uboczne dla płodu??
Tak mnie dziś wziąło na myślenie
:baffled:

Witaj - ja przez 11 lat brałam Diane 35 i w ciążę nie zaszłam,ale osobiście bałabym się zajść w ciążę,dlatego przerwałam tablety bo chcę 3 zdrowe jak 2 pozostałych.Ale najlepiej porozmawiaj o tym z twoim ginekologiem.
 
Witam, biore pigułki antykoncepcyjne od roku, kilka
dni temu kochaliśmy się bez prezerwatywy, moj chlopak "sfinishował" we mnie, trochę wypłynęło, czy w taki sposob moge zajść w ciążę? Jakie jest prawdopodobienstwo zajcia w ciążę ?
 
wiem ze przez ubranie się nie zachodzi ale pytam bo mnie zaniepokoiła wypowiedz ginekologa na necie
cytuje
" Może to wydawać się głupie, ale ostatnio pieściłam się z moim chłopakiem. Ja miałam spodnie i on również, nie doszło do wytrysku, lecz pojawił się płyn ejakulacyjny, który przesiągnął przez moje spodnie. Zaznaczę, że jestem dziewicą, lecz wiem, że to nie gra dużej roli, ponieważ dziewica także może zajść w ciąże. Ostatnio odczuwam bóle brzucha, w dolnej części, tak jak przed czy w czasie okresu, chociaż spodziewam się go za jakieś 2 tyg. dopiero. Jestem młodą osobą i jeszcze niedoświadczoną, ale wolę wiedzieć czy w ogóle jest taka możliwość.


odp ginekologa

Teoretycznie w takiej sytuacji mogło dojść do zapłodnienia. W wydzielinie, która pojawia się na członku w trakcie podniecenia seksualnego znajduje się pewna ilość plemników. Jednak czy na tyle duża, aby przeniknąć przez spodnie? Jest to mało prawdopodobne.

Bardziej prawdopodobne jest, że ból, który ostatnio Pani odczuwała wiązał się z owulacją. Jeśli jednak zauważy Pani, że okres "spóźnia się" - proszę wykonać test ciążowy, nie wcześniej jednak, niż 2 tyg. po spodziewanej miesiączce.
Proszę napiszcie ci sądzicie o jego wypowiedzi

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

druga wypowiedz innej ginekolog na necie
Witam, mam problem. 8 kwietnia uprawiałam petting i doszło do wytrysku, i mogło się to dostać do pochwy, byłam u ginekologa 3 dni po tym, ale to za wcześnie, by wykryć ciążę, nie robiłam testu ;/ Dodam, że nie pamiętam dokładnie zaistniałej sytuacji, ponieważ byłam pod wpływem alkoholu i nie mam z facetem kontaktu, wydaje mi się, że powiększył mi się brzuch i utyłam, ale dostałam okres. Pamiętam, że po wytrysku miałam trochę na spodniach, ale nie byłam nago, ale on na mnie leżał, i po wytrysku nie wsadzał mi palców do pochwy. Boję się bardzo ;(a wypowiedz innej ginekolog na necie
odp

Dawno sie tak nie usmiałam:-D chodzi mi o ta pierwsza odopowiedz.Jezeli to ginekolog(a bardzo watpie) nie wiem jak dyplom zdobył:dry:.

Witam, biore pigułki antykoncepcyjne od roku, kilka
dni temu kochaliśmy się bez prezerwatywy, moj chlopak "sfinishował" we mnie, trochę wypłynęło, czy w taki sposob moge zajść w ciążę? Jakie jest prawdopodobienstwo zajcia w ciążę ?

Jezeli małas dni płodne prawdopodobienistwo jest duze a ogølnie watek jest o antykoncepcji hormonalnej wiec jesli bierzesz tab. prawdopodobienistwo jest minimalne.
 
reklama
Witam! Moja sytuacja jest taka. Biorę tabletki od 2 lat, regularnie bez żadnych przerw, dotychczas uprawiając seks zabezpieczaliśmy się także prezerwatywą, lecz ostatnimi razy odstawiliśmy je <ponieważ prezerwatywy były dla mnie bardzo nieprzyjemne>. Tabletki biorę nadal, lecz mam pewne obawy co do tego czy przypadkiem nie zaszłam w ciąże, po odstawieniu 7-dniowym tabsów, okres mi się spóźnił 1 dzien <wiem, ale stres był> i jest bolesny. Myślicie że mogę być w ciąży? Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź.
 
Do góry