reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a antykoncepcja hormonalna

Witam,
czytam wpisy na tym forum i chcę przestrzec wszystkie dziewczyny przed tabletkami.Brałam microgynon i zaszłam w ciążę.Kiedy się zorientowałam miałam obiekcje bo obawiałam się właśnie konsekwencji.A wiadomo nie wiedziałam o ciąży więc zdarzył się nieraz alkohol,papierosy inne zakazane tabletki jak ibuprofen czy omeprazol.Mój lekarz uspokajał mnie,że wszystko będzie dobrze bo gdyby faktycznie miało coś być "nie tak"to organizm sam odrzuciłby ciążę itd,itd.Synek urodził się z syndaktylią paluszków stópki.Przeszliśmy wiele badań,żeby wykluczyć zespół wad wrodzonych.I rzeczywiście zostały one wykluczone czyli zadziałał jakiś teratogen.Zrośnięcie paluszków jest następstwem niezadziałania apoptozy czyli "zaprogramowanego" obumarcia komórek (samobójstwo komórek).I właśnie jednym z inhibitorów apoptozy są estrogeny.
Nie mogę sobie wybaczyć,że synek ma tę wadę właśnie przeze mnie.Na razie jest malutki,ale przyjdzie czas,że być może nie obejdzie się bez zabiegu lub co gorsza będą problemy z chodzeniem (broń nas Boże),a ja będę na to patrzeć.
Pozdrawiam
 
reklama
Pigułka hormonalna jest jednym z najskuteczniejszych środków antykoncepcyjnych. Chroni Cię cały czas. Nawet jak nie weźmiesz o określonej godzinie, to i tak jesteś chroniona. Dodatkowo lekarze zalecają kobietom, które planują dzieci odstawić tabletki jakieś kilka miesięcy przed planowaną ciążą. Wbrew pozorom, nie jest tak łatwo. Poczytaj sobie o tym: Ciąża i antykoncepcja / Poradnik ciąży
 
Witam wszystkie forumowiczki,
jestem tutaj po raz pierwszy, mam nadzieję, że pomożecie mi choć trochę w rozwianiu moich wątpliwości...
Otóż biorę od jakiegoś czasu syndi 35- biorę je ze względu na torbiele na jajnikach i podejrzenie pco (jednak nie jest ono zdiagnozowane w 100%). z partnerem postanowiliśmy, że odstawiam tabletki pod koniec września (wtedy skończę blister) i zaczynamy starać się o dziecko... moje pytanie jest następujące- czy w moim przypadku jest duże zagrożenie, że będzie mi ciężko zajść w ciążę?? muszę po odstawieniu tabsów robić jakąś przerwę?? bardzo będę wdzięczna za odpowiedzi... pozdrawiam :)
 
jeżeli przyjmuje się tabletki regularnie i punktualnie to nie zajdzie się w ciążę taka jest prawda, a co do kwestii czy tabsy wpływają na płód to imo nie, ja przed ciążą brałam midianę a urodziłam zdrowe dziecko
 
Cześć:-) biorę tabletki antykoncepcyjne yaz, dziwnie się ostatnio czuję, myślałam, że zatrułam się orzeszkami, ale teraz nie jestem pewna bo ciągle mi dziwnie. Biorę te tabletki, kupiłam sobie test, ale wcale nic nie odczytał bo nie było żadnej kreseczki. Do okresu mam jeszcze zgodnie z tabletkami jakieś 1,5 tygodnia... Nie mam jak w tym momencie kupić testu:baffled:... Nie wiem czy na razie odstawić YAZ???? POMOCY boję się, że jeśli jestem w ciąży to dziecku coś będzie
 
Witam, chciałabym napisać o moim przypadku z tabletkami anty. U mnie było w ten sposób, że tabletki odpuściłam sobie na jakieś 1,5 do 2 tygodnia ponieważ tak miałam ustawioną wizytę u gina. Źle to po prostu sobie ustawiłam wszystko. W tym czasie kochałam się z partnerem normalnie, choć momentami wiadomo ostrożniej. Po wizycie u położnej (mieszkam w Holandii i tu zajmuje się mną właśnie położna) i zrobieniu USG dowiedziałam się o ciąży a co ciekawe zaszłam w nią w pierwszy dzień planowanego wzięcia tabletki...także takie cuda też się zdarzają:tak::tak: A teraz mimo wszystko jesteśmy bardzo szczęśliwi i cała rodzinka ze mną na czele nie może się już doczekać września:-D Pozdro:-p
 
Witam. Mam taką obawę i nie wiem co zrobić, bo oczywiście wizyta u lekarza jest dostępna dopiero po nowym roku. Od nie dawna zażywam tabletki antykoncepcyjne, od samego początku towarzyszą mi plamienia i teraz w trakcie "przerwy" 7 dniowej nie mam miesiączki tylko co 2 dzień plamienie. Nie wiem co robić czy brać tabletki dalej ? czy próbować dostać się do lekarza? wcześniej brałam również tabletki ale nic podobnego nie miałam.czy możliwe że jest też to ciąża, jeśli "nie pewny" stosunek był przed pierwszym opakowaniem ?
 
witam
Ja natomiast zaszłam w ciąże przy stosowaniu evry.....niewiadomo czemu plaster nie zadział jak należy...
 
reklama
Wiem ze prorokami nie jesteście, z fusów nie wrozycie jednak może orientujecie się i trochę mi pomozeciecie.
Zapomniałam tabletek (4)w 2 tygodniu stosowania kochalismy się tego samego dnia kiedy tabletki nie wzielam, przez kolejne 3 dni nie byli nic.po czym dostałam krwawienia.gdyby dziecko się pojawiło to świat by się nie zawalił.ale martwie się. Czy któraś z was miała taką sytuacjo?. martwie się aby wrazie czego noe zaszkodziło.
 
Ostatnia edycja:
Do góry