reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża a bóle głowy

Dzieki monazupa, tez myslalam o tym,zeby zmierzyc cisnienie w trakcie takiego bolu. Bo na co dzien mam dobre cisnienie. Na nastepnej wizycie powiem mojej gin o tych bólach.
 
reklama
Ja tez mam ten problem..... a poniewaz boję się sięgania po środki przeciwbólowe na początku ciązy to radze sobie w ten sposób: smaruje czoło i skronie amolem/ troche piecze/ i na to kładę zamoczony w bardzo zimnej wodzie okład/ np. z ręcznnika/. Najlepiej połozyc się na godzine..daje to uczucie chłodu i ból odchodzi na drugi plan..polecam mi pomagało:-))))
 
Mnie w ciązy bardzo,bardzo często bolała głowa,przykładałam kompresy i smarowałam sie amolem ale nic nie pomagało,paracetamol tez nie,były tragiczne.Ostatni ciązowy ból głowy,przeogromny zaczał sie ok 6 i trwał do 12 w nocy a o 2 w nocy dostałam skurcze i zacząl sie poród
 
Osz kurcze...nie wyobrazam sobie rodzic z takim bolem glowy. Bo przeciez porod to wysilek, a glowa pęka normalnie :(
Ja biore apap tylko juz naprawde z koniecznosci, albo jak jestem gdzies poza domem. A jak jestem w domu to albo zimne oklady albo przykladam glowe do poduszki i po 30min powinno przejsc.
 
ja jeśli tylko mogę to leżę przy uchylonym okienku z zamkniętymi oczkami... leków jeszcze nie brałam, amol nie wiem czy można bo wiem że alkohol niby przenikać może i nawet kosmetyków na tej bazie nie powinno się stosować... inhalol kropelki zalewam wrzątkiem i nieraz opary pomagają....
 
askkle - najlepiej zadzwon do lekarza i o tym powiedz! bo jesli sa spowodowane nadcisnieniem i do tego masz obrzeki nog lub rak i bialko w moczu (tego akurat na dzien dzisiejszy sobie nie sprawdzisz) to mozesz miec zatrucie ciazowe - ale to moze ci powiedziec tylko lekarz - powiedz mu o tych bolach i niech on zdecyduje czy masz mu sie pokazac natychmiast czy czekac do nastepnej wizyty!

jesli to tylko zwykle bole glowy to wietrz mieszkanie a najlepiej spaceruj (najlepszy bylby las, jakies ciche miejsce...)

pozdrawiam i 3mam kciuki
 
Witam. Ja rowniez jestem w ciazy w 18 tyg i mam bardzo czesto bole glowy:( Niestety bardzo rzadko pomaga mi APAP. Moje bole spowodowane sa niestety niskim cisnieniem. Nie pomaga rowniez to ze poloze sie spac albo wyjde na spacer. Moze ktos ma dobra rade jak podniesc sobie cisnienie bez kawy???
 
ehhh... ja tez mam cisnienie jak wiekszy kurczak, ale kawa nigdy mi go nie podnosila ;-(tez cierpie na bole glowy trwajace 3-4 dni bez przerwy, apap pozwala mi sie podniesc z lozka ale to krotkotrwala poprawa... a na podniesienie cisnienia wspaniale dziala moj maz w polaczeniu z moimi hormonami - wszystko mnie denerwuje a najbardziej poczynania moje drugiej polowy ;-)
 
Mnie na początku ciąży bardzo głowa bolała , teraz jestem juz na finiuszu i dawno dawno mnie głowa nie bolała , tylko jak jest niskie ciśnienie to czuje jak by moja głowa wazyła wiecej niż reszta ciała ale wtedy sie kłade i to pomaga ;-)
 
reklama
Mam nadzieje,ze to zadne zatrucie. Cala ciaza szła idealnie.
Uwaga - dzis nie mialam zadnego wiekszego bolu (och byle nie wykrakac).
Musze sobie zmierzyc to cisnienie jak bedzie bolec glowka...
obrzekow nog i rak nie mialam i nie mam...
jestem dobrej mysli... zobaczymy :)
 
Do góry