reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a brak pęcherzyka ciążowego

Alinkapralinka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2023
Postów
66
Cześć dziewczyny,
Nie wiem czy był podobny temat,mam nadzieję, że nie przeoczyłam, aczkolwiek bardzo możliwe że względu na nerwy. Do sedna. Ostatnia miesiączka 26/09, współżycie 12/10, test ciążowy pozytywny 2/11 x 2, dziś z tych nerwów kolejny. Beta HCG badanie w dniu 3/11 440 (norma od 220 do 2000 dla 5 tygodnia ciąży). Dzisiaj byłam u ginekologa, który stwierdził, że nie widać pęcherzyka ciążowego. Przyznam, że ogromnie bałam się, że to usłyszę. Sama nie wiem dlaczego, jestem w 1- wszej ciąży. Nie będę przedłużać i od razu spytam, czy jest możliwe, że on się jeszcze pojawi w macicy? Czy może bardziej prawdopodobne, że jest gdzieś indziej (gin powiedziała, że w jajowodzie nie widać). Jutro sprawdzam przyrost bety i mam zgłosić się do niej na dyżur do szpitala ponieważ tam ma lepszy sprzęt. Bardzo się denerwuje, nie wiem co myśleć. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
 
reklama
Ja niestety również pierwsze co to pomyślałam o ciąży pozamacicznej, tak bardzo się tego boje, że cały dzień płacze. Lekarka powiedziała, że endometrium jest grube jak przy zwykłej ciąży, przy ektopowej to podobno zazwyczaj cieniutkie. No, ale macie rację, muszę jutro jechać z rana sprawdzić ta betę, a później najwyżej do niej po wyniku. Dziękuję za te pozytywne myśli powyżej, bardzo chce się ich trzymac ❤️
 
Ja niestety również pierwsze co to pomyślałam o ciąży pozamacicznej, tak bardzo się tego boje, że cały dzień płacze. Lekarka powiedziała, że endometrium jest grube jak przy zwykłej ciąży, przy ektopowej to podobno zazwyczaj cieniutkie. No, ale macie rację, muszę jutro jechać z rana sprawdzić ta betę, a później najwyżej do niej po wyniku. Dziękuję za te pozytywne myśli powyżej, bardzo chce się ich trzymac ❤️

Ja przy ciąży pozamacicznej miałam endometrium 15mm i progesteron 18ng więc na początku nie różniła się ta ciąża od zwyklej.

Ale w Twoim przypadku akurat nie ma się raczej co martwić na zapas bo żeby pęcherzyk był widoczny na USG beta musi być min. 1000, a najlepiej to tak bliżej 2 tys.
 
Ja niestety również pierwsze co to pomyślałam o ciąży pozamacicznej, tak bardzo się tego boje, że cały dzień płacze. Lekarka powiedziała, że endometrium jest grube jak przy zwykłej ciąży, przy ektopowej to podobno zazwyczaj cieniutkie. No, ale macie rację, muszę jutro jechać z rana sprawdzić ta betę, a później najwyżej do niej po wyniku. Dziękuję za te pozytywne myśli powyżej, bardzo chce się ich trzymac ❤️
Poszłaś do lekarza za wcześnie i prawdopodobnie dlatego niczego nie było widać. Dzisiaj masz betę pewnie koło 500-600, a obraz na USG jest jak jest powyżej tysiąca.
 
reklama
Dziękuję dziewczyny za Wasze słowa, dodają otuchy w tym trudnym dniu. Ja może nawet za bardzo tragizuje, ale mina lekarki nie była za ciekawa i to mnie mega rozwaliło. Nie chcę się sztucznie pocieszać, ale nie chcę również zbytnio dramatyzować, bo wiem, że te nerwy mogą jeszcze bardziej zaszkodzić. Wielkie dzięki za odpowiedzi. Może zasnę dzisiaj chociaż na kilka godzin ☺️
 
Do góry