reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a brak pęcherzyka ciążowego

No właśnie to napewno. Zostawiam się tylko czy nie zobaczą może jakiś nieprawidlowosci. Może pozamaciczna albo, że poronie. Wiem jak brzmię, ale naprawdę liczyłam na dobrą betę. A teraz histerii dzień drugi
Niestety poronienia na tak wczesnym etapie się zdarzają i nie musi to wynikać z nieprawidłowości innych niż po prostu wadliwy zarodek 🤷🏼‍♀️ Wg mnie wyjściem z sytuacji jest monitorowanie bety kilka razy co 48 h w tym samym laboratorium w celu określenia czy ciąża się rozwija. Często nawet jak beta spada to jeszcze trochę mija do wystąpienia krwawienia, ale wiadomo sytuację trzeba monitorować.
 
reklama
Siedzę kurcze od godziny w poczekalni szpitala, bo tak mi kazała wczoraj. Mówiła, że tu ma lepszy sprzęt. No i wiem, że przy tej becie sprzęt nic nie pokaże. Zastanawiam się czy jednak nie zwiać stąd, bo tu jest tyle Pan w kolejce ze szpitala, że czekania przede mną jeszcze chyba z 2 godziny. Właściwie wiem, że niczego się nie dowiem, z drugiej strony strach, że coś pezeocze
Pójdź za tydzień, bo dziś i tak nic nie zobaczysz, tylko się denerwować będziesz. Przeważnie cokolwiek widać przy becie 750-1500, w zależności od sprzętu. Przy takiej becie nie ma prawa nic zobaczyć 🤷
 
Lekarz z cywilizowanym pojęciem. Co w tym dziwnego?
Poczytaj jak to funkcjonuje w innych krajach europejskich czy w USA.
nienawidzę tak głupich opinii... Na każdym etapie ciąży może się coś stać, nie tylko w 1 trymestrze. I prawidłowo, że u nas w Polsce ciąże traktuje się jako ciąże już od pierwszych tygodni. Gdyby tak nie było, mnóstwo kobiet nie doczekalaby się dziecka.
 
Pójdź za tydzień, bo dziś i tak nic nie zobaczysz, tylko się denerwować będziesz. Przeważnie cokolwiek widać przy becie 750-1500, w zależności od sprzętu. Przy takiej becie nie ma prawa nic zobaczyć 🤷
Powiedziała, że mam zrobić betę w środę i do niej przyjechać o 19 na USG. Już dziś w szpitalu, po konsultacji z ordynatorem zupełnie inne podejście. Mówi, że przyrost mały, ale nie mam histeryzować polo rośnie a nie maleje
 
nienawidzę tak głupich opinii... Na każdym etapie ciąży może się coś stać, nie tylko w 1 trymestrze. I prawidłowo, że u nas w Polsce ciąże traktuje się jako ciąże już od pierwszych tygodni. Gdyby tak nie było, mnóstwo kobiet nie doczekalaby się dziecka.

To życie i statystyka a nie „głupia opinia”.
 
Powiedziała, że mam zrobić betę w środę i do niej przyjechać o 19 na USG. Już dziś w szpitalu, po konsultacji z ordynatorem zupełnie inne podejście. Mówi, że przyrost mały, ale nie mam histeryzować polo rośnie a nie maleje
Powiedziałaś jej że w innym laboratorium robiłaś? Jeszcze masz czas na pokazanie się pęcherzyka. Bądź dobrej myśli.
 
reklama
To życie i statystyka a nie „głupia opinia”.
A czy wiesz, że wiele z ciąż( które wg Ciebie na zachodzie nie byłyby w ogóle ciążami) udało się uratować dzięki wczesnej interwencji lekarza? Błagam Cię nie pisz takich bzdur. Oczywiście jeżeli ciąża od początku źle rokuje to nie ratuje się jej, ale jest wiele przypadków gdzie ta pomoc była naprawdę potrzebna.
 
Do góry