reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza a co dalej jakie urlopy ?

amcia8232

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2016
Postów
3 777
Miasto
Poznań
Witam ,chciałabym się dowiedzieć jakie urlopy przysługują mi PP urodzeniu dziecka . Wiem że macierzyński i wychowawczy ale nie wiem jakie kryteria trzeba spelnic . Jestem w złej sytuacji ponieważ umowa kończy mi się we wrześniu 2017 roku więc dowiedziałam się ze na urlop wychowawczy 3 letni się nie zalapie :( a jakie Wy macie plany po ciazy ?
 
reklama
Hej.
Mi się kończy umowa w grudniu tego roku
A rodze tez w Grudniu.
Zanim zaszlas w ciążę byłaś ubezpieczona w Zus i normalnie jak np urodzisz w miesiącu którym kończy Ci się umowa to zakład pracy przekazuje papiery do zusu i oni Ci wyplacaja pieniądze macierzynski.
Nie wiem jak z wychowawczym bo ja chyba szla nie będę zależy jaka prace będę miała i czy będę miała opiekę nad dzieckiem.
Bo do obecnej nie wracam.
A na wychowawczym się nie opłaca siedzieć 3 lata bo dostajesz grosze.
 
Tylko nie mam z kim zostawić dziecka a do żłobka nie uśmiecha mi się :( z macierzyńskiego zdążę skorzystać do końca umowy ale zostanie mi jeszcze urlop wypoczynkowy i to tyle .:( czyli lenka będzie miała zaledwie rok i 2 mies :(
 
Macierzyński miałabyś nawet jak umowa by Ci się skończyła.
No trochę ciężko takiego maluszka zostawić z kimś:( ale jak nie będziesz miala wyjścia
A gdzie rodzice ?
Gdzie pracujesz?
 
Mieszkam z tesciami którzy pracują . Mąż pracuje a na moich rodziców nie mogę liczyć ; ( a jeżeli wygaśnie mi umowa po macierzyńskim to jakieś pieniądze z audi będę dostawać ?
 
Nie będziesz później dostawać nic. Wychowawczy sie faktycznie nie oplaca, zresztą po takiej dlugiej przerwie ciężko będzie ci znalezc pracę. Nie rozumiem czemu nie możesz dac dziecka do żłobka? Wiele mam tak robi i radzą sobie świetnie, a w wieku 2 lat do przedszkola juz można dzieciaka wysłać.
 
reklama
reklama
amcia Jeśli umowa skończy Ci się w trakcie macierzyńskiego - wówczas wypłatę świadczenia w formie zasiłku macierzyńskiego przejmie ZUS (w takiej wysokości jak Ci wyliczą z 12 m-cy). Pracodawca zaś za niewykorzystany urlop będzie musiał zapłacić Ci ekwiwalent (za czas macierzyńskiego urlop nalicza się tak jakbyś pracowała).
Obecnie masz jeszcze 500+ więc może w trakcie macierzyńskiego warto cokolwiek odłożyć na później (chyba że się nie łapiecie ze względu na wysokość zarobków męża). No i becikowe (jednorazowo 1000zł - tylko też jest próg dochodowy - ok 1900zł/osobę wliczając w to także nowo narodzone dziecko biorąc pod uwagę zarobki Wasze z 2014r. - o ile urodzisz w tym roku).
Z moich doświadczeń wynika, że jednak po tym roku warto jak najszybciej wrócić do pracy, by oderwać się choć na chwilę od pieluch. Ja bym na Twoim miejscu jednak rozważyła żłobek (jak boisz się państwowych, to może prywatny?)
 
Do góry