reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża... a co z pracą?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
moja szefowa na moje wieści zareagowana: spodziewałam się i czekałam aż będziesz gotowa żeby mi powiedzieć,
Jak widać to ludzie gadają :) Ale nie wypada spytać :)
Mam nadzieje, że Twoja umowa jednak będzie ta lepsza.
 
reklama
Ja dzisiaj poszłam szefowi powiedzieć ale w ostatniej chwili spanikowałam i zostawiłam mu tylko dokumenty. Jutro już muszę powiedzieć.
 
Dziewczyny o jakim wy zwolnieniu mówicie? Nie wiem od kiedy to weszło ale teraz kobiety w ciąży nie można zwolnić już od pierwszego dnia ciąży. Ba, nawet pracodawca musi taką kobietę przywrócić do pracy jeśli dostała wypowiedzenie a była już w ciąży i nie wiedziała :blink: oczywiście mowa tu o umowie o pracę, na zleceniu jest inaczej ;)

Ja powiedziałam od razu jak się dowiedziałam (5tydz) i po tygodniu już poszłam na zwolnienie. Pracuje w sklepie po 12h, gdzie nie ma opcji posiedzieć i trzeba dźwigać, a że zbliżał się grudzień, najgorętszy okres, zero chwili spokoju to nie miałam skrupułów. Chciałam wrócić w styczniu, lutym, ale kierowniczka mnie potraktowała w bardzo bezczelny sposób więc uznałam, że nie wracam. Po co mi dodatkowy stres. Jestem nerwusem, więc pewnie nerwowa atmosfera by mi i dziecku nie sprzyjała ;-)
 
Asiulka jest tak jak mówisz, ale przy umowie na czas nieokreślony, przy określonym nadal jest 3 miesiące bez ochrony
 
Czy któraś jeszcze pracuje? Ja zamierzam iść na l4 od maja. W kwietniu idę na długi urlop bo zapisałam się na wczasy pod grusza.
 
Ja pracuję i mam w planach pracować do końca czerwca (jeśli oczywiście nic się nie będzie działo), termin mam na 30.07, więc jeszcze odpocząć zdążę :-D
 
GiB - :-D można mnie nazwać hardcorem, ale ja po prostu mam fajną pracę, którą lubię, przy której się jakoś bardzo nie męczę :-D pracowałabym nawet w lipcu, ale za gorąco będzie :-D ja się zastanawiam co ja będę miesiąc w domu robiła?
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry