reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza a czas okreslony w pracy

Dołączył(a)
1 Luty 2015
Postów
1
Potrzebuję poradę. Mam umowę na trzy miesiące, póżniej mam dostać na rok, jestem w 8 tygodniu ciąży i chociaż myślałam, że dam radę ukryć teraz wiem, że na pewno mi się to nie uda. Wiem, że pracodawca nie może mnie zwolnić, że musi mi przedłużyć do dnia porodu, ale wolałabym kolejną umowę na rok - taką mam mieć bo już się sprawdziłam. Z drugiej strony to nie będzie dobrze wyglądać jak zaraz po tych trzech miesiącach powiem że jestem w 5 miesiącu..... Jak to będzie wyglądać jak powiem przed upływem końca tej umowy? Lepiej powiedzieć?
 
reklama
hm, wydaje mi się, ze uczciwie z Twojej strony byłoby powiedziec juz teraz, a nie dopiero jak Ci tę umowe przedluzy...bedzie wiedzial, ze traktujesz go powaznie, mozesz tez zapewnic, ze jezeli z ciaza wszystko bedzie ok, to bedziesz chciala pracowac jak nadluzej, a nie pojdziesz od razu na L4, przy pierwszej nadazajacej sie okazji. Skoro mowisz, ze juz sprawdzilas sie w tej pracy, to pracujac jak nadluzej w ciazy zdobedziesz wiecej doswiadczenia w tym co tam robisz i tym samym zyskać w jego oczach i uczciwy pracodawca powinien stwierdzić, ze nie warto Cie zwalniać jak tylko prawo mu na to pozwoli, tylko poczekać na Ciebie az wrocisz do pracy po urlopie macierzynskim, bo jestes cennym dla niego pracownikiem...zawsze, jezeli oczywiscie masz taka mozliwosc, mozesz powiedzieć, ze pojdziesz na macierzynski tylko na pol roku, jezeli od tego mialoby zalezec czy stanowisko bedzie na Ciebie czekac czy nie...
 
Do góry