reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

reklama
Mam pytanie,
Otóż, w dolnej 6. mam srebrną plombę, którą należy wymienić, lecz dentystka powiedziała, że w ciąży ten zabieg jest niedozwolony i należy z nim poczekać. Nie było by źle, gdyby nie to, że właśnie na tym zębie z boku zrobiła mi się dziura i od paru dni trochę pobolewa - nie jest to silny ból, ale boję się, że może przerodzić się w coś gorszego. Najbardziej boję się zapalenia i konieczności leczenia kanałowego. Czy ktoś wie może, czy da się z tym zębem cokolwiek zrobić lub chociaż zatrzymać rozwój bakterii? Następną wizytę u dentysty mam za 2 tygodnie na zdjęcie kamienia, oczywiście zapytam się też o tą nieszczęsną 6., ale może któraś z Was może mi coś poradzić w międzyczasie?
 
Mój stomatolog powiedział że można się poddawać zabiegom stomatologicznym w ciąży i że bardziej od znieczulenia szkodzi dziecku stres związany z ew bólem lub też z samą wizytą, a tak jak już ktoś wcześniej wspomniał że dziecku szkodzi nie leczona infekcja. Ja jestem w 20 tyg i mam umówione jeszcze 2 wizyty wolę zrobić to teraz żeby nie pogorszyło się bo to tylko małe ubytki. Jak urodzą się bliźniaki to nie będzie na zęby czasu :p
 
U mnie to samo, mam jeszcze jedną wizytę a na poprzedniej dostałam znieczulenie i wyleczone dwa za jednym razem, nic nie bolało i byłam spokojna a tak to bym się baaardzo stresowala.
 
do dziecka nie boję się dentysty, wiec i w ciąży nie mam obaw. Powiedziałam tylko dentystce, ze zaciążyłam i wszystko, co można zrobić po porodzie chce odłożyć na ten czas, a teraz tylko rzeczy konieczne :)
 
Ja obawiałam się będąc w pierwszej ciąży jak to będzie ze stomatologiem, ale było wszystko ok! Pani powiedziała, ze nie ma problemu, a w ciąży tym bardziej o zdrowie zębów trzeba dbać! W każdej z moich 3 ciąż chodziłam leczyć zęby do dentysty! A w ostatniej ciąży, dosłownie na tydzień przed porodem trafiła mi się przygoda - bo ząb bolała, dentystka chciała obejrzeć go i ona fotel ze mną i moim brzuchem odwróciła do góry nogami! Głowię miałam niżej niż nogi! Zastanawiałam się czy dentystę z ginem nie pomyliłam! Ale zęba mi rozwierciła, dała lekarstwo i musiałam później kanałowo go leczyć - ale to już robiłam po porodzie. Całe szczęście, że maluch mi sie nie przekręcił w brzuchu od tej dziwnej pozycji! :)
 
wazne zeby powiedziec dentyscie, ze sie jest w ciazy, zeby mogl wybrac bezpieczne lekarstwa i znieczulenie, bo nie wszystko jest bezpieczne
 
reklama
w czasie ciąży nie byłam u dentysty więc nie wiem. trochę się bałam bo koleżanka z pracy mnie nastraszyła, że kobieta w ciąży nie powinna chodzić do dentysty bo mogą pojawić się jakieś komplikacje
 
Do góry