reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

reklama
Stosowałam w ciąży znieczulenie u stomatologa, oczywiście po konsultacji z ginem, bo też mi sąsiadka stracha napedziła. Nagadała bzdur i tyle. Ostatnią wizytę miałam miesić przed porodem ale wtedy zrobiło mi się słabo i dentystka się przestraszyła nie na żarty.
 
Witam, czy któraś z przyszłych mam miała zapalenie dziąsła w ciąży? od kilku dni boli mnie dziąsło, jest opuchnięte. Zadzwoniłam do dentysty ale płukanie dentoseptem wcale nie pomaga. Macie jakąś złotą radę?
 
Witam, czy któraś z przyszłych mam miała zapalenie dziąsła w ciąży? od kilku dni boli mnie dziąsło, jest opuchnięte. Zadzwoniłam do dentysty ale płukanie dentoseptem wcale nie pomaga. Macie jakąś złotą radę?
jest to częste w ciąży... niestety. Moja dentystka kazała mi kupić pastę LACALUT + płyn do płukania ( elmex tez jest ok ). Nie będzie efektu po tygodniu ale stopniowo przyniesie ulgę.
 
Witam! Wznawiam temat ponieważ moją żonę okropnie boli mnie dziąsło, jest całe opuchnięte i przekrwione, ale ani płukanie ani pasta nic nie pomogło. Trwa to już około tygodnia, a niestety jej dentysta nie wiele mi pomógł:( Może macie jakąś radę? Żona jest w 13 tygodniu ciąży.
 
Ostatnia edycja:
Witam! Wznawiam temat ponieważ moją żonę okropnie boli mnie dziąsło...


To Ciebie, czy żonę???


Ja w ciąży chodziłam do dentysty i za każdym razem brałam znieczulenie. Doszłam do wniosku, że dla dziecka bardziej zaszkodzi stres podczas wizyty, niż samo znieczulenie.
 
Niech idzie spokojnie do dentysty. Ja bylam w 13/14tygodniu i dostałam znieczulenie, tylko takie inne bez adrenaliny. Jest ono słabsze i krócej trzyma. Nie powiem, troszke bolało ale trwało to tak krótko,że nie ma sie czego bać. Moja dentystka mówiła,że od drugiego trymestru mozna chodzić. Ale mimo,że jeszcze to był koniec pierwszego to mnie normalnie przyjęła.

Pamietaj,ze nie leczony ząb moze bardziej zaszkodzić!
Zęby sie leczy ;)
 
reklama
Byłam w środe i żyjemy =]
Oczywiscie uprzedzilismy dentyste ze jest nas dwoje =p
i dostalismy "czyste znieczulenie bezpieczne w ciazy" =]
 
Do góry