reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

reklama
Moniu, to prawda ale mysle ze technika tez poszła do przodu a nasi lekarze są bardziej doksztalceni i wiedza co robia, trzeba im poprostu zaufac:-)
 
Monia nie wiem gdzie robią prześwietlenia w ciąży? Pracuję w zawodzie i nigdy nie słyszałam i nie widziałam, żeby ktokolwiek robił prześwietlenia kobietom w ciąży. Co do znieczuleń to zdania są różne, ile lekarzy tyle opinii, każdy leczy po swojemu. Owszem, są środki które można podawać w ciąży. Mimo to, powinno się unikać podawania znieczuleń w 1 i 3 trymestrze.
 
niestety my musimy same podjac decyzje:))
ja ostatnio czyscilam sobie zeby w przychodni Boramed.pl super fachowa obsluga i sensowni lekarze polecam:))
 
Moja kolezanka opowiadala mi, ze przez cala ciaze zula gume mietowa.. Teraz sie smieje z tego i opowiada, ze dzieki temu nie polecialy jej zabki ...

zastanawiam sie czy moze byc w tym jakas prawda?, jak uwazacie?

Mojej koleżanki matka powiedziała, że żucie gumy ani nie szkodzi, ani nie pomaga.
 
eh przeczytałam wątek i załamałam się
mam resekcję kanałowego leczenia zęba i jeszcze przed ciążą załozono mi metronidazol, nie było większej poprawy i ponownie metronidazol (już byłam w ciązy) i nadal nie ma poprawy. Wizytę mam we wtorek, nie wiem co robić. Zdecydować się na usunięcie, czy nadal aplikować antybiotyk? ale się zdenerwowałam tym wykazem antybiotyków, których nie można stosować :(
 
reklama
donia w I trymestrze nie można metronidazolu. Nie wiem dokładnie co jest z twoim zębem, ale ja na pewno nie założyłabym metronidazolu. Bezpieczniejszy jest wodorotlenek wapnia (można z nim chodzić nawet do rozwiązania pod warunkiem, że jest regularnie wymieniany). W 1 trymestrze nie decyduj się na żadną ekstrakcję (m.in. ze względu na znieczulenie) ani resekcję. Chyba, że ekstrakcja będzie baaardzo konieczna np. opuchlizna, straszny ból zęba, temperatura. Jeśli masz wybór, odwlecz wszelkie ekstrakcje, resekcje i metronidazole.
 
Do góry