reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

ja rowniez sie zastanawiam. w niedlugim czasie planuje ciaze i chcialabym na poczatku miec wyleczone wszytskie zeby. wiadomo, ze nie jest to gwarancja ze w trakcie ciazy nie bede musiala juz odwiedzic stoamtologa. jednak nie wiem czy leczenie zebow jest bezpieczne dla dziecka i widze ze zdania sa podzielone. poki co zastanawiam sie nad chirurgia stoamtologiczna i kompleksowym wyleczeniem zebow. mam nadzieje ze sie uda w szybkim czasie. pozdrawiam wszytskie kobitki i zycze milego dnia
też tak zrobiłam, tylko wiadomo potem się starasz o dzidziusia i nie wiadomo ile Ci zejdzie:) i właśnie zdałam sobie sprawę że już 2 lata nie byłam i dzisiaj własnie byłam , cos miałam do borowania, ale dałam radę bez znieczulenia. Jednak pani dentystka powiedziała że w razie gdyby była potrzeba to są znieczulenia dla dzieci które kobiety w ciąży mogą stosować.
 
reklama
No ja pamiętam, że przed swoją pierwszą ciążą wyleczyłam wszyściutkie swoje zęby. Potem podczas porodu bardzo dbałam o to żeby nic się nie przytrafiło :) Oczywiście zdarzają się przypadki losowe ale można je wykluczyć albo zminimalizować :) Moim zaniem zdecydowanie warto zrobić sobie wszystkie żeby przez ciążą. No i jest to także plus dla naszego zdrowia.
 
najlepiej przed ciążą zaleczyć wszystko, ale z drugiej strony też nie ma większych przeciwwskazań, żeby wykonywać jakieś zabiegi dentystyczne w ciąży. polecam wejść na impladent.pl i poczytać. w którejś z zakładek (tam, gdzie jest o ciąży) mają to opisane
 
Ja jestem już po 6 wizytach i prawie wszystkie w znieczuleniu. Zawsze się cieszyłam że mam zdrowe ząbki, żadnych ubytków, nic niepokojącego od lat, a niestety w 15 tc miałam problemy ze skokami ciśnienia, omdleniami, pech chciał ze zemdlalam na schodach i niestety straciłam obie górne jedynki. Tzn nie straciłam, złamałam, zostało po pół :( także bez znieczulen się nie obeszło, jedynie nie mialam robionego zdjecia rtg, zaden dentysta nie chcial wykonac. Ogólnie z moimi zębami to długa i bolesna historia która niestety jeszcze się nie skonczyla. za tydzień kolejna wizyta
 
Niewiele brakło a też bym straciła przez hmm niedoswoadczenie mojej byłej dentystki. Tzn byłam już gotowa usunąć bo w żaden sposób nie potrafiła mi pomóc rozlozyla ręce twierdząc ze już nic więcej zrobić nie może. Dałam sobie ostatnią szansę idąc do innego dentysty i całe szczęście ze tam poszłam...

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
reklama
mnie dentystka odradziła jakiekolwiek zabiegi w ciąży, bo i tak nie może wykonać zdjęcia rtg więc lepiej poczekać do rozwiązania :) oczywiście jeżeli nie jest to pilna sprawa
 
Do góry