reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

Mnie powiedziały że do 6msc to w sumie luz z zabiegami stomatologicznymi potem pod górkę bo więcej rzeczy nie wolno.
Mnie 8 nie chciały usunąć bo za duże ryzyko powikłań i nie wypalały dziąsła po jego wycinaniu bo niby szybciej się goi ale bardziej boleśnie.
 
reklama
Mnie dentystka na początku ciąży jakoś nie przyjęła kiedy ząb bolał niemiłosiernie. Usunęła tylko kamień nazębny i odesłała do domu.. Kazała wrócić dopiero jak urodzę. Stwierdziła, że nie może mi podać znieczulenia więc i zęba nie wyleczy. :/
 
Mój ginekolog poradził mi żebym wszystkie swoje ubytki naprawiła przed zajściem w ciąże, bo potem może być róznie z leczeniem zębów. Nie wszystkie zabiegi są bezpieczne dla dziecka. Współczuje bolącego zęba :(
 
Mnie dentystka na początku ciąży jakoś nie przyjęła kiedy ząb bolał niemiłosiernie. Usunęła tylko kamień nazębny i odesłała do domu.. Kazała wrócić dopiero jak urodzę. Stwierdziła, że nie może mi podać znieczulenia więc i zęba nie wyleczy. :/
Radzę w takim razie zmienić dentystę. Nawet w ciąży można leczyć zęby i trzeba i nawet podawać znieczulenie. Infekcja może być znacznie groźniejsza niż leczenie zęba.
 
Bez wątpienia można leczyć zęby w ciąży, nawet powinno się. Nie wiem jak jest ze znieczuleniem co prawda, ale to lepiej ginekologa zapytać.
 
Jakie są Wasze doświadczenia -zęby bardziej psuja sie w trakcie ciazy czy po porodzie /w trakcie karmienia?

A propo wczesniejszych postów - potwierdzam, moj dentysta tez mowi ze trzeba leczyc. Bardziej niebezpieczna jest pruchnica w ciazy niz leczenie zeba. Dentyste trzeba poinfomowac o ciazy.
 
reklama
Do góry