reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

reklama
mozesz.lepiej usunac niz mialoby sie rozniesc na inne zeby, a w ciazy baaaardzo psuja sie zeby.Najlepiej tez bedzie jak powiesz dentyscie o tym ze jestes w ciazy, on juz bedzie wiedzial co moze podac i ogolnie co robic.


Pozdrawiam
 
moze to juz musztarda po obiedzie ale przyszlym mamą ta informacja napewno się przyda,jestem dentystką i jestem w ciąży,są rózne szkoły ale najbardziej bezpieczny jest 2 trymestrm,w pierwszym ze względu na duze niebezpieczenstwo pewnych zabegów nie polecam wykonywać,w ostatnim również, z leczeniem ząbków polecam wstrzymać sie do drugiego trymestru,z ekstrakcjami rowniez polecam się wstrzymac,chyba że jest to silny ból ząbka lub ostry stan zapalny w postaci ropnia,oczywiscie pod żadnym pozorem nie wolno wykonywać rtg,kazda wizyta mimo wszystko powinna byc skonsultowana z ginekologiem,buziaczki:-)
 
no to dorotka1 uspokoiłaś mnie...też wlasnie muszę się wybrać "(w pierwszym trymestrze wyleciały mi dwie pląby..I TO Z PRZODU:/) wstrzymałam się bo wydawało mi się ze w pierwszym znieczulenie jest bardzo ryzykowne (słusznie?)

to jako specjalistka ..podpowiedz jaki środek może być podany..zeby pozniej zanim dam sobie zrobić zastrzyk, miała pewność że nie zaszkodzą dzidzi
 
sama mam ten problem,i nie dam sobie zrobic ząbków bez znieczulenia,jutro mam wizytę u ginekologa i musze jeszcze to z nim skonsultowac,gdyz w przyszłym tyg siadam u mojj koleżanki w pracy na fotelu a sama nie chce podejmować decyzji o wyborze środka do znieczulenia gdyz pracuje w zawodzie dopiero 1,5 roku,buziaczki
 
po pierwsze najbardziej bezpieczny jest drugi trymestr,pierwszy i trzeci troszke mniej z tego co sie orientuje,a dzis konsultowałam to z moim ginekologiem,owszem że można leczyc ze znieczuleniem,ale bez środka obkurczającego naczynia kirwionośne,to po pierwsze,poza tym ja napisałam tak jak uważam ze jest najbezpieczniej dla mnie i dla mojej dzidzi,i z leczeniem wstrzymałam sie do drugiego trymestru,nikomu zle nie zycze ani nie odradzam chodzenia na wizyty kontrolne,poza tym napisałam ze są rozne szkoły i kazdy z robi tak jak uważa,buziaczki
 
Do 3 miesiąca należy wyleczyć wszystkie ubytki. Ale nawet w karcie ciąży dentysta musi wpisać że kontrola się odbyła.Oczywiście zdarzają się takie przypadki jak mój, że w 4 miesiącu zaczął mnie boleć ząb i leczę go już 2 miesiące, bo dentystka nie zgodziła się na wyrwanie.
 
reklama
Po 3 miesiecu ciazy nie powinno sie stosowac zwyklej narkozy, gdyz moze to szkodzic dziecku. Wiele gabinetow stosuje narkoze wziewną, ktora jest drozsza, ale zupelnie nie szkodliwa.
 
Do góry