reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

Co to w ogóle za pytanie? Wolisz chodzić z ogniskami zakażenia i zagrażać dziecku? Mój mąż jest dentystą i mówi, że w ciąży (z wyjakiem narkozy) można stosować każdy rodzaj znieczulenia, więc jak się boisz, to naprawdę nie musisz...
 
reklama
moj stomatolog w 6 miesiacu ciazy odmowil mi wyleczenia zeba.powiedzial, ze jesli zab nie boli, to lepiej dla dzidzi zbym poczekala z tym do rozwiazania.
 
moj stomatolog w 6 miesiacu ciazy odmowil mi wyleczenia zeba.powiedzial, ze jesli zab nie boli, to lepiej dla dzidzi zbym poczekala z tym do rozwiazania.

:-) ja mialam taka sama sytuacje-dlatego poszlam do gabinetu, gdzie stosuja znieczulenie wziezne (chyba azotowe, ale nie jestem pewna) i bez problemu mi pomogli :-)
 
Co to w ogóle za pytanie? Wolisz chodzić z ogniskami zakażenia i zagrażać dziecku? Mój mąż jest dentystą i mówi, że w ciąży (z wyjakiem narkozy) można stosować każdy rodzaj znieczulenia, więc jak się boisz, to naprawdę nie musisz...

Pytanie dobre uwazam. WIdac, ze dziewczyna myśli o dziecku!
Jesli to nie ma znaczenia to dlaczego w kazdym gabinecie jest info "paecjentko jesli podejrzewasz , ze mozesz byc w ciazy poinformuj nas o tym przed rozpoczeciem leczenia!" ??
Dlatego, ze nie wszystkie leki, czy znieczulenia mozna podawac ciezarnej kobiecie.
 
No widzę, że jesteś specjalistką w tej dziedzinie...
Akurat mój mąż pracuje w klinice stomatologicznej i na co dzień przysyłają mu właśnie takie pacjentki w ciąży z rejonu, bo lekarze z gabinetów"nie wiedzą, co z nimi zrobić" i czy można "coś" dać, nie wszyscy lekarze mają wiedzę na ten temat i dlatego się boją - stąd ich pytania. Prawda jest taka, że właściwie każdy rodzaj znieczulenia można dać, nawet z adrenaliną, bo ona rozkłada się w miejscu i nawet nie zdąży dojść do łożyska, bo wcześniej ulega degradacji, no ale to jest dyskusja juz dla specjalistów, bo laik nie bardzo wie, o co chodzi. Pozdrawiam :))
ps. a przymusu leczenia nie ma; nikt nie zabrania kobiecie chodzić z próchnicą..wolna wola w zasadzie
 
No widzę, że jesteś specjalistką w tej dziedzinie...
Akurat mój mąż pracuje w klinice stomatologicznej i na co dzień przysyłają mu właśnie takie pacjentki w ciąży z rejonu, bo lekarze z gabinetów"nie wiedzą, co z nimi zrobić" i czy można "coś" dać, nie wszyscy lekarze mają wiedzę na ten temat i dlatego się boją - stąd ich pytania. Prawda jest taka, że właściwie każdy rodzaj znieczulenia można dać, nawet z adrenaliną, bo ona rozkłada się w miejscu i nawet nie zdąży dojść do łożyska, bo wcześniej ulega degradacji, no ale to jest dyskusja juz dla specjalistów, bo laik nie bardzo wie, o co chodzi. Pozdrawiam :))
ps. a przymusu leczenia nie ma; nikt nie zabrania kobiecie chodzić z próchnicą..wolna wola w zasadzie

Skoro sama mowisz, ze i nawet lekarze nie wiedza czesto, z taka kobieta w ciazy zrobic, dlaczego stwierdzasz ''co to za pytanie wogole'' ^^ ... bez komentarza. Pytam sie, bo slyszałam rózne teorie, jedni twierdza ze owszem, jednak tylko do 3 mies inni, ze mozna ale bez znieczulenia... chyba lepiej sie zapytac, co nie? ...Pf.
 
Ostatnia edycja:
Kto pyta nie błądzi :-) Sama najlepiej wiesz co zrobic. Skoro wielu lekarzy nie poleca robic standardowego znieczulenia to cos w tym musi byc.....ja specem nie jestem-pisze tylko to co wiem, bo sama mialam klopot z bolacym zebem. Myszor piszesz tak jakby tylko twoj mąż byl jedynym specjalista i tylko on znal sie na leczeniu......Asheara martwi sie o zdrowie dzidziusia i dlatego zanim cos zrobi pyta inne mamusie :-) Uwazam, ze to zdrowy objaw, ze martwi sie nie tylko o siebie.....
Asheara pozdrawiam Cie cieplutko :-) i duzo zdrowka dla Ciebie i dzidzi.
 
Ja chodzę do cudownej dentystki dzięki której przestałam się bać leczenia zębów, ona mi powiedziała że jeśli chodzi o znieczulenie to można stosować ale najlepiej po 3m-cu ciąży ( bo w tych miesiącach kształtują się najważniejsze ograny ), również dowiedziałam się od niej że kobiecie w ciąży przysługuje bezpłatne leczenie kanałowe.
Wracając do waszych obaw myślę że takie pytania są jak najbardziej na miejscu, nikt nie jest specjalistą w każdej dziedzinie, a jeśli ma coś zaszkodzić dzidziusiowi to lepiej się upewnić, poradzić się kogoś.
Złośliwe komentarze najlepiej zostawić dla siebie ;-)
 
pytania są po to, aby rozwiać wątpliwości, a co jak co ale w ciąży każda z nas ma ich wiele, bo w końcu nie chcemy zrobić nic co mogłoby zaszkodzić dzidzi, i każde pytanie uważam za celowe jeśli czegoś się nie wie.
jestem stomatologiem, więc mogę wypowiedzieć się na temat leczenia zębów w ciąży i mam nadzieję, że to komuś pomoże. do dentysty należy w ciązy się zgłaszać na przeglądy, a jeśli sytuacja wymaga to należy się leczyć. Najodpowiedniejszym i najbezpieczniejszym okresem na leczenie jest 2 trymestr ciąży,ale jeżeli trzeba to leczymy też w 1 i 3 trymestrze- decyzję co do czasu i rodzaju podejmuje lekarz w odniesieniu do konkretnego przypadku i istnienia odpowiednich wskazań tudzież przeciwwskazań. jasne że najlepiej by było, żeby zęby poleczone były przed ciążą, ale jeśli tak nie jest lub coś zacznie się dziać w czasie ciąży to się to po prostu leczy. w ciąży często pojawiają się problemy z dziąsłami, i temu też można zaradzić bez uszczerbku, a nawet z dużym zyskiem dla naszego zdrowia, tym samym zdrowia dzidzi.nie ma co się bać leczenia, znieczulenia stosować można, lepiej te bez adrenaliny, zazwyczaj są wystarczające do wykonania zabiegu, jednak w razie potrzeby podajemy "mocniejsze" znieczulenie z adrenaliną (w stresie i bólu organizm wydziela adrenalinę, a w znieczuleniu jest jej mniej niż u pożądnie zestresowanego pacjenta). generalnie jest taka zasada, że wykonujemy tylko takie leczenie, które jest niezbędne, odkładamy planowe zabiegi, staramy się unikać usuwania zębów jeżeli można je alternatywnie "zaleczyć", unikamy antybiotykoterapii o ile można ale jeśli podanie antybiotyku, leków czy zabieg jest niezbędny, to tez nie należy panikować, lekarz na pewno poda to co można w ciąży i zadba o bezpieczeńtwo.należy też podarować sobie wybielanie i zabiegi kosmetyczne, bo nie są wskazane w ciąży. dla wielu pacjentek leczenie zębów to źródło silnego stresu, i to tez należy brać pod uwagę podejmując decyzję o leczeniu. ale podstawowym zadaniem kobiety w ciąży jest dbać o siebie i być w jak najlepszym zdrowiu, a nasza jama ustna jak najbardziej wlicza się do naszego dobrostanu, więc jeśli dentysta powie, że trzeba leczyć, to nie bójmy się, że zaszkodzimy dziecku. poprosić trzeba o wytłumaczenie co i dlaczego będzie robione, jeśli boimy się bólu to poprosić o znieczulenie, a zawsze w razie wątpliwości można skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem, czy n ie ma żadnych uwag co do sposobu leczenia.
powodzenia
 
reklama
ja jestem w 37tc i wlasnie wrocilam od dentysty, plomba wypadla mi kilka dni temu i pomyslalam ze lepiej bedzie zrobic cos z tym jak najszybciej niz czekac az cos tam sie rozwinie, a po porodzie to chyba nie bardzo bede miala czas i ochote na bieganie do dentysty. Balam sie strasznie bolu bo juz nie pamietam kiedy ostatnio siedzialam na fotelu dentystycznym bez znieczulenia a teraz myslalam ze z racji ciazy nic mi nie wolno brac....poza tym pomyslalam ze skoro termin mam juz za 3 tyg i zabek w zasadzie nie boli to po coz narazac sie na stresy. Otoz jak przedmowczynie wspomnialy sa znieczulenia dozwolone w ciazy a moj dentysta potwierdzil ze przyjsc warto na kazdym etapie ciazy jesli cos sie dzieje. Ja jestem juz po i bardzo sie ciesze ze mam z glowy :) nie musze sie martwic ze rozboli za kilka dni i przyparta do muru nie bede miala juz innego wyjscia jak wizyta u dentysty, bo przeciez faszerowanie sie srodkami przeciwbolowymi to w ciazy chyba jeszcze gorzej
 
Do góry