reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

ja chodzę do dentysty w ciąży, co najpierw konsultowałam z moją gin, a później dentystką. okazało się jednak, że mam do wymiany tylko 2 plomby, bo się wypłukały, ale gdyby były jakieś ubytki, to też bym je bez najmniejszego stresu reperowała :-)
 
reklama
Witam wszystkie mamuśki w temacie dentystycznym jest bardzo na bieżąco więc pozostawię tu kilka porad.

Po 1 bezwzględnie leczyć zęby , większość naszych ciąż to zaskoczenie :tak: ale na rozpoczęcie leczenia nigdy nie jest za późno.Ja leczę zęby ba nawet jednego usunęłam bo był siedliskiem bakterii i pani stomatolog kazała natychmiast się go pozbyć... w razie dostania się takich bakterii to krwioobiegu sa one sporym zagrożeniem dla dzidzi, niedorozwój narządów i tp
Miałam też leczenie kanałowe, bez zdjęcia co prawda bo to zakazane w moim stanie ale pani doktor 4 wizyty się z nim męczyła by dobrze oczyścić kanały z miazgi, nie obyło się bez znieczuleń ale to które dostałam jest nietoksyczne i nie przenika do łozyska(zapytajcie o takie w swoim gabinecie) takie leczenie niestety dopiero po 3-4 miesiącu.
Dodtakowym aspektem jest to że kobiety w ciązy mają pełną refundację, np za kanałowe leczenie od 4 zęba w dal płacimy bo NFZ tego nie refunduje(alternatywą na fundusz jest ekstrakcja:eek:)
A w ciązy możemy za darmo kanałowo leczyć każdego zęba , który tego wymaga.
Wiem że finansowane sa różne inne zabiegi które standardowo sa odpłatne tylko trzeba się dowiadywać
Pozdrawiam
 
mnie wypadla plomba na tydzien przed terminem, okazalo sie, ze zab jest do podleczenia, ale lekarz nie zdecydowal sie bo nie chcial zeby zaczela rodzic w gabinecie :) a tak, tez normalnie chodzilam, leczylam, jedyne co to mialam miec most lub ew. wkreta i do tego jest potrzebne przeswietlenie ( chodzi o dobranie odpowiedniej techniki do stanu) wiec teraz po ciazy nas to czeka
 
dzwiewczyny najwazniesze zeby dbac o zeby w czasie karmienia, bo mi po pierwszym dziecku troche polecialy podleczylam i jest ok:)
 
Nie ma się co zastanawiać i gdy tylko coś się dzieję szybko do dentysty. Bakterie z zęba moga być naprawdę niebezpieczne dla maleństwa. A poza tym jak napisała Bryszka wiele zabiegów dla ciężarnych jest refundowanych, więc po co za nie płacić później jak można mieć za darmo?
 
nie wiem dlaczego tak wiele kobiet się boi chodzić do dentysty w czasie ciąży?to jakiś stereotyp? ja mam jeszcze większe zmartwienie bo akrmiąc oiersią musiałam brac asamax i bałam sie czy to neizaszkodzi dziecku a nie mogłam przestać brać tego leku
 
reklama
Witam,

Ja w zeszłą środę udałam się do dentysty z bólem zęba. Generalnie nie boję się wizyty - nadmieniam, że jestem w 36 tygodniu. Wolałam usiąść na fotelu niż łykać proszki przeciwbólowe. Wszystko było OK do momentu podania znieczulenia - po paru minutach prawir zemdlałam na fotelu. Nastraszyłam wszystkich włącznie z Paniami w recepcji. MASAKRA!!! Po paru minutach doszłam do siebie i stomatolog mógł dokończyć leczenie . Jednakże sama do siebie mam pretensję, że nie załatwiłam tematu tego zęba wcześniej jak był jeszcze na to czas. W związku z zaistniałą sytuacją radzę wszystkim dziewczynom załatwić temat zębów póki jest jeszcze na to czas, bo III trymestr nie jest odpowiednim czasem.z

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry