reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

reklama
nie am co do końca sugerować się tym co jest napisane w kwestii wyrywania/leczenia zębów - powinno się dla dobra dziecka i swojego skonsultować z stomatologiem i ginekologiem, to że jedna osoba wyrywała zęby, leczyła i było ok to nie znaczy że tak samo będzie w naszym przypadku :/
 
Ja miałam leczony ząb w ciąży. Bez znieczulenia. Dobry dentysta przeprowadzi to tak, że nie było problemu. Znieczulenie było zbędne...
 
Moja dentystka powiedziała żebym się pojawiła w drugim trymestrze na leczenie zęba, bo w pierwszym nie jest to wskazane. Niedawno byłam, dostałam znieczulenie i było całkiem bezboleśnie, poza tym, że córcia mnie skopała nieźle:)
 
hej, wlasnie muszę wybrać się do dentysty jestem w 12 tygodniu ciąży, mój ginekolog mówił aby wstrzymała sie jeszcze , ale nie chce stracić zęba a nie wyobrażam sobie aby robić coś bez znieczulenia.... co myślicie poczekać czy .?
 
Moja gin kazała się wstrzymać z zabiegiem do końca 12 tyg, a później twierdziła że już nie ma problemu. Tylko należy uprzedzić dentystę że się jest ciężarówką - moja dentystka dobrała odpowiednie znieczulenie, które nie szkodzi dziecku.
Jak możesz to poczekaj tydzień, albo dwa dla pewności, a jak nie to pędź do dentysty.
 
reklama
dobrze, że trafiłam na taki temat bo noszę aparat ortodontyczny planujemy malucha i muszę się chyba wyrobić z usuwaniem na dole zanim coś się zadzieje
 
Do góry