reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a kołatanie serca, arytmia?

kasia23-82-23

mama Martysi i Lusi
Dołączył(a)
5 Listopad 2006
Postów
2 301
Miasto
Poznań
Witam wszystkie przyszle mamy! Jestem w 24 tc, spodziewam sie dziewczynki! Mam do Was pytanie- czy ktoras z Was doswiadczala badz doswiadcza w ciazy kolatania serca? Ja mam to dosc czesto (codziennie, nawet dwa, trzy razy). Dodam ze mialam te dolegliwosc takze przed ciaza. Moj lekarz skierowal mnie do kardiologa. Ktora z Was moze mi cos na ten temat powiedziec? Moze mialyscie podobne dolegliwosci? Bardzo mnie to niepokoi tym bardziej ze ogromnie boje sie porodu. Pozdrawiam Was!
 
reklama
czesc
wiesz co ja tez tak mialam w ciazy a dotego robilo mi sie strasznie przy tym slabo i goraco
bylam na usg serca i jaks zastawka mi sie nie domykala ( nie wiem jak teraz)chcieli mi zalozyc holter na 24 godziny monitorujacy prace serca a le nie poszlam bo to juz byla koncowka ciazy dostalam jakies leki ale wiesz co nie pamietam jakie na uspokojenie serducha
z tego co pamietam to wiecej krwi przeplywa teraz przez serce a dlatego sa rozne takie rzeczyale powinnas isc do tgeo kardiologa i na usg serduszka
pozdrawiam
 
kasiulla23 dziekuje bardzo za szybka odpowiedz. Do kardiologa wybieram sie dzisiaj bo mam juz umowiona wizyte i bardzo sie denerwuje. Mam nadzieje ze zrobi mi jakies badanie da leki i nie pojde do szpitala. Jeszcze raz dzieki i pozdrowionka!
 
Kochane ciężarówki,
Od jakiegoś czasu odczuwam bardzo silne uderzenia serducha, cos w rodzaju arytmii. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Jestem w 17 tc i troche sie martwie. Czy któraś z Was miala podobne dolegliwości?
 
Ja tak mam, ale przed ciaza mialam wiecej.
Przede wszystkim pojawia sie to, gdy jestem spokojna i np. leze i czytam ksiazke.
 
ja też mam tzw. "kołatanie" ... nawet jak zmierzyłam puls to był 126 :zawstydzona/y: ale w ciąży jest to normalne :tak:
 
Dzięki dziewczyny, troche sie uspokoiłam. To moja druga ciąża i pierwszy raz sie z czymś takim spotykam:) Człowiek jednak uczy sie całe życie:)
 
Miałam niesamowite kolatania w I trymestrze. Teraz ustało całkowicie. Lekarz mówi , że to jak najbardziej normalne.
 
zupelnie naturalne. organizm kobiety w ciazy produkuje wiecej krwi i serducho musi pracowac mocniej aby nadazyc z pompowaniem jej.
 
reklama
Witam, chciałam zapytać czy któraś z przyszłych mam odczuwa / ła pobolewania po lewej stronie klatki piersiowej? Nie wiem czy to serducho. Jestem w 39 tyg. ciąży. Wcześniej brałam fenoterol, po którym szybko biło mi serce i czasem mnie tam bolało. Teraz też zdarzają się dni, że boli. Mówiłam o tym ginowi, on stwierdził, że raczej to nic poważnego, żebym ewent. udała się do internisty. Martwię się trochę, czy to może być jakaś wada lub choroba serca? Czy raczej niegroźne nerwobóle i czy internista w ogóle bedzie w stanie stwierdzić, czy wszystko jest ok. Czy mogę rodzić naturalnie? Trochę się boję, bo naczytałam się w necie, że w ciąży mogą się uaktywnić jakieś choroby serca, które wcześniej nie dawały znać, bo jest teraz obciążone. Termin porodu się zbliża. Do kardiologa i tak już się nie zapiszę, mam trochę obaw i dlatego proszę o poradę panie, które też mają jakieś takie bóle serca (czy okolic).
 
Do góry