reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a kołatanie serca, arytmia?

Hmm, ja mam ten problem od początku ciąży. Początkowo byłam bardzo zdziwiona, że czuję kołaczące serce jakbym wypiła 10 kaw i popiła red bullem, a przecież ograniczyłam prawie do zera kofeinę i teinę. Zrzuciłam to na karb anemii, jaki towarzyszy mojej ciąży. Teraz problem znacznie się nasilił, dochodzą fale gorąca oraz poczucie. że zaraz zemdleję. Chyba zgłoszę to ginek. Do tej pory myślałam, że takie są już skutki anemii, której przepędzić nie mogę, mimo dobranej diety i preparatów żelaza...
 
reklama
Tzw kołatanie serca może być też objawem niedoboru magnezu. Jeżeli dodatkowo towarzyszą temu skurcze łydek, drgania mięśni, kłopoty ze snem, mozna spróbowac suplementacji z magnezu, najlepiej po konsultacji z lekarzem oczywiście.

no moze tak byc. zwlaszcza, ze nic nie moge jesc, bo mnie odrzuca. jestem często słaba i spiąca i wciąż drżą mi powieki. no nic, zbadam sie jak dostane skierowanie na poczatku stycznia.

Hmm, ja mam ten problem od początku ciąży. Początkowo byłam bardzo zdziwiona, że czuję kołaczące serce jakbym wypiła 10 kaw i popiła red bullem, a przecież ograniczyłam prawie do zera kofeinę i teinę. Zrzuciłam to na karb anemii, jaki towarzyszy mojej ciąży. Teraz problem znacznie się nasilił, dochodzą fale gorąca oraz poczucie. że zaraz zemdleję. Chyba zgłoszę to ginek. Do tej pory myślałam, że takie są już skutki anemii, której przepędzić nie mogę, mimo dobranej diety i preparatów żelaza...

a może to zaburzenia lękowe? objawiają sie wlasnie w ten sposób miedzy innymi. mocno sie stresujesz? masz obawy o ciąże?
 
a może to zaburzenia lękowe? objawiają sie wlasnie w ten sposób miedzy innymi. mocno sie stresujesz? masz obawy o ciąże?
No niestety ja to do siebie mam, że stresuję się dosłownie byle czym, a cóż dopiero ciążą (pierwszą). Oczywiście próbuję wszelakich technik relaksacyjnych, dystansu, opanowania lęku, ale on i tak wychodzi, np. w snach. Tyle, że lęki u mnie raczej nie powodowały kołatania serca i osłabienia. Bardziej bym podejrzewała anemię o powodowanie takich stanów. Jutro idę do ginek więc zadam mu parę pytań:-p
 
No niestety ja to do siebie mam, że stresuję się dosłownie byle czym, a cóż dopiero ciążą (pierwszą). Oczywiście próbuję wszelakich technik relaksacyjnych, dystansu, opanowania lęku, ale on i tak wychodzi, np. w snach. Tyle, że lęki u mnie raczej nie powodowały kołatania serca i osłabienia. Bardziej bym podejrzewała anemię o powodowanie takich stanów. Jutro idę do ginek więc zadam mu parę pytań:-p

Ja tez mam wysokie tetno i to pare razy na dobe mi sie to zdaza, i wlasnie dwoch lekarzy mi powiedzialo ze to prawdopodobnie od anemi ktura mam. To moze u ciebie tez to jest przez anemie.
 
Witam:)
Takie kołatanie serca -to podwyższony cukier,wiem bo już to rozszyfrowałam ,w ciązy kobiety zazwyczaj mają podwyższony cukier ale jeśli jest takie kołatanie to zazwyczaj wtedy dużo więcej sie podnośi-trzeba wtedy wypić dużo wody niegazowanej,i wtedy zacznie spadać i będzie lżej-ja tak mam czasami mam wrażenie że to stan przed zawałem :) i pije wtedy wodę,ograniczyłam też cukier i nie jjem słodyczy -no czasami:)wiem bo mam miarke do cukru i ostatnio jak mi tak migotało to miałam 250 cukru:(
Pozdrawiam
 
Też, co drugi dzień zdarza mi się kołatanie serce - szczególnie wieczorem i skok temperatury. Moja normalna temp mieści się w przedziale 35,2 do max 36,2, więc jak mam 36,8 to czuję się okropnie jakbym miała gorączkę i wtedy serce mi mocno wali. Staram się wtedy ochłodzić organizm i momentalnie uspokaja się wszystko. Zauważyłam, że dzieje się to wieczorem, gdy za mocno się opatulę kołdrą.
 
Czesc Rozyczka75
Mam pare pytan;-)
Pare miesiecy temu mialam problemy z bolami kolo serca i pod lopatka plus nogi...myslalam ze to serce a okazalo sie ze to problemy z kregoslupem...
Teraz jestem w cizy ;-) w 7 tyg ;-) i te dziwne bole powracaja;-(
Co mam z tym robic i czy to napewno nie serce...???
Dziekuje z gor za odp
:szok:
 
Czesc Rozyczka75
Mam pare pytan;-)
Pare miesiecy temu mialam problemy z bolami kolo serca i pod lopatka plus nogi...myslalam ze to serce a okazalo sie ze to problemy z kregoslupem...
Teraz jestem w cizy ;-) w 7 tyg ;-) i te dziwne bole powracaja;-(
Co mam z tym robic i czy to napewno nie serce...???
Dziekuje z gor za odp
:szok:
 
reklama
Do góry