reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża a niedoczynność tarczycy i krwiak

Ja mam niedoczynnosc - nieleczona zwieksza ryzyko poronienia. Chociaz tak duzo ponad norme nie wyszlasz i ja bym poczekala na wizyte bo to niedlugo. Chyba ze Cie stac na prywatna wizyte - roznie dzisiaj bywa.

Co do krwiaka mialam podkosmowkowego i naprawde duzego. W 12 i 13tc oproznial sie - mialam krwotoki, polozna na IP jak zobaaczyla moje zakrwawione spodnie to zaczela mnie pocieszac a i lekarz juz raczej rutynowo mnie zbadal i zdziwili sie jak na USG okazalo sie ze serduszko bije. Potem do ok 18tc mialam lekkie krwawienia. Lezalam i oszczedzalam sie, przez pewien okres czasu wstawalam tylko do wc.
Teraz tule moja 6 dniowa ksiezniczke:)))
Trzymam kciuki zeby u Ciebie wszystko dobrze sie skonczylo:)
 
reklama
To tsh,jak pisała kktóraś dziewczyna, nie jest takie złe. Jednakże w ciąży powinno być ok 2.
Jeżeli cie stać to idź jeszcze do innego niż polecany.
Ja bym zrobiła przed wizytą jeszcze raz badania, bo wyniki na pewno się zmienia.
No a z tym krwiakiem to lez i odpoczywaj.
Powodzenia
 
ja do wszystkich lekarzy chodzę prywatnie... państwowo się czeka miesiącami. Chciałam się zapisać państwowo do ginekologa to powiedzieli mi że mam zadzwonić w styczniu to będą zapisy na przyszły rok. Czyli mam się zapisać od razu na poród? ahhahahah:D mój ginekolog dał mi euthrynox 50 i biorę go codziennie. w sumie to 9 padziernik juz w czwartek za tydzień a pewnie nawet do byle jakiego bym dostała się najwcześniej na piątek to chyba nie ma sensu co trzy dni zmieniać lekarza...no i płacić 2x po 150 zł. i tak już gina chodzę co tydzień na usg kontrolować krwiaka i też na to idzie kupa kasy. co do badań robiłam 16 września a wczoraj byłam u lekarza pierwszego kontaktu i powiedział że na tsh nie ma co robić co chwile skoro juz przyjmuje tabletki.
 
Ja tez mam niedoczynnosc,juz kilkanascie lat,mysle ze mozesz spokojnie poczekac do wizyty to juz niedługo a o krwiakach to słyszałam ze sie wchłaniaja.Powodzenia.
 
Skoro bierzesz juz Euthyrox to dobrze i nie ma co się spieszyć. Trochę mnie dziwi taka duża dawka przy twoim tsh.
Badania przed pójściemdo sspecjalisty jednak bym powtórzyła, bo tu się nie zgodzę z tym lekarzem, tsh w cciąży zmienia się bardzo szybko , zwłaszcza na początku. Ja robiłam na początku ciąży co 4 tygodnie i za każdym razem tsh rosło.
 
hej TSH nie jest aż tak strasznie wysokie, więc nie ma tragedii. Dawka 50 Euthyroxu wcale nie jest duża, powiedziałabym nawet, że malutka. Też mam niedoczynność tarczycy i miałam podobne TSH w granicy 7 tygodnia. Z dawki jaką brałam przed ciążą (50 mg) biorę 100 mg żeby zbić TSH do ok. 2. O krwiakach nie mam pojęcia ale jeśli chodzi o niedoczynność to wg mnie nie ma tragedii ;-) zdrówka i szczęśliwej, bezpiecznej ciązy
 
hej TSH nie jest aż tak strasznie wysokie, więc nie ma tragedii. Dawka 50 Euthyroxu wcale nie jest duża, powiedziałabym nawet, że malutka. Też mam niedoczynność tarczycy i miałam podobne TSH w granicy 7 tygodnia. Z dawki jaką brałam przed ciążą (50 mg) biorę 100 mg żeby zbić TSH do ok. 2. O krwiakach nie mam pojęcia ale jeśli chodzi o niedoczynność to wg mnie nie ma tragedii ;-) zdrówka i szczęśliwej, bezpiecznej ciązy

Weź pod uwagę ze gloomy dopiero dowiedziała się o niedoczynnosci i jej tsh mimo ciąży nie jest dużo przekroczone i wydaje mi się ze na początek ta dawka jest trochę za duża.
Ja jak dowiedziałam się że mam niedoczynność to miałam tsh 156 i mój lekarz nie dał mi odrazu dawki np 100 tylko zaczął od 25 żeby przyzwyczaić organizm. Mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi. Być może ta dawka jest dla gloomy odpowiednia, mam tylko wątpliwości czy nie za duża jak na początek.
Ja swoją ciążę skończyłam na E 175
 
Dzięki za odpowiedzi:) Chodzi mi o to, że tak wszystko na raz się zwaliło i krwiak i nagle ta niedoczynność i naczytałam się że przy niedoczynności ciężko zajść w ciąże i że ciężko ją utrzymać, chociaż ja w sumie zaszłam w pierwszym cyklu po odstawieniu. tsh nie jest wysokie ale i tak się martwię:( Zastanawiam się czy ten krwiak nie jest powiązany z niedoczynnością ( w sensie jego powstanie) i dlatego założyłam wspólny temat dla tych dwóch problemów.
 
Gloomy ja dwie ciaze poronilam a dwie donosilam. Wiec cholera wie czy te poronienia to byly przez niedoczynnosc. W kazda ciaze zachodzilam szybko 1-2 miesiace staran. W pierwszej nie mialam krwiaczka, na sam koniec skurcze przedwczesne. Krwiaczek mialam w tej ciazy i krwotoki bo sie oproznial. Ale nie ma co sie denerwowac na zapas:) Bedzie dobrze:)
 
reklama
Ja od razu dostałam duphaston ale po tygodniu leżenia krwiak nie zmienił swojego rozmiaru. Nie krwawię też ani nie plamię. Może się wchłonie:confused:
 
Do góry