reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza a nowa praca

Ewoka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2019
Postów
553
Witam
Od jakiegoś czasu szukam pracy, niedawno się dowiedziałam, że jestem w ciazy (jeszcze nie potwierdzone przez lekarza). Czy na rozmowach o pracę mówić że jestem w ciazy? Myślicie że zatrudnia kobietę w ciazy ? Zaznaczę, że nie chodzi mi o zasiłki tylko na prawdę chciałabym pracować jak najdłużej, a że jestem w ciazy to wiadomo, że druga wypłata na pewno się przyda przy wyprawce.
Pozdrawiam Was
 
reklama
Rozwiązanie
Ja bym uprzedziła o ciąży. Fakt zmniejsza to twoje szanse na zatrudnienie, ale jest bardziej fair wobec pracodawcy. Jeśli będziesz musiała iść na l4, to pracodawca może to uznać za celowe działanie tzn. Zatrudnila się żeby zaraz uciec na zwolnienie
Witam
Od jakiegoś czasu szukam pracy, niedawno się dowiedziałam, że jestem w ciazy (jeszcze nie potwierdzone przez lekarza). Czy na rozmowach o pracę mówić że jestem w ciazy? Myślicie że zatrudnia kobietę w ciazy ? Zaznaczę, że nie chodzi mi o zasiłki tylko na prawdę chciałabym pracować jak najdłużej, a że jestem w ciazy to wiadomo, że druga wypłata na pewno się przyda przy wyprawce.
Pozdrawiam Was
Trochę trudno Ci doradzić. Ja bym na Twoim miejscu informowała przyszłych pracodawców, bo nigdy nie wiesz jak będziesz się czuła. A co zrobisz, jak będziesz musiała iść na zwolnienie? Jak wtedy będziesz wyglądać w oczach takiego pracodawcy?
W sumie racja, tylko nie wiem czemu ubzeuralam sobie że nie pójdę na zwolnienie przynajmniej do 7 miesiąca, ale wiem że nie można tego tak przewidzieć
 
A ja pracuję w biurze, praca nie należy do wymagających jeśli porównamy ją np. do rozkładania towaru w sklepie, ale długie i męczące dojazdy do firmy, a potem bóle pleców przy siedzeniu 8h przed kompem też mi dały w kość.
 
Tylko pewnie kobiety w ciazy nikt nie będzie chciał zatrudnić. Ale może jak powiem a rozmowie że nie zależy mi na zasilkach tylko na pracy i że np na umowę zlecenie mogę pracować to może inaczej na to spojrza
 
reklama
A jak z macierzynskim na umowie zlecenie?
Zycie nauczylo mnie zeby nie przejmować sie pracodawca tylko dbac o siebie.Ja mialam super szefa ktory wiedzial ze sie staram o dziecko...jak poszlam na l4 z racji podtrztmania ciazy stwierdzil.ze to wszystko zaplanowałam i ze nie wypłaci mi wynagrodzenia

Idz do pracy....nie.mow
W sumie nie masz teraz obowiązku informowania o ciazy odrazu
Jezeli nie masz potwierdzenia od lekarza czym sie martwisz...moze bedzie wsio ok i normalnie będziesz pracowała..
 
reklama
Idz do pracy....nie.mow
W sumie nie masz teraz obowiązku informowania o ciazy odrazu
Jezeli nie masz potwierdzenia od lekarza czym sie martwisz...moze bedzie wsio ok i normalnie będziesz pracowała..
A później nie ma się co dziwić, że nie chcą zatrudniać młodych kobiet... Jak im jedna z drugą takie figle wywiną...
 
Do góry