reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza a nowa praca ...

Agnesss35

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2018
Postów
29
Witam od tygodnia podjęłam prace dodam ze długo starliśmy się z mężem i nic dlatego odpuściliśmy -nie było to celowe w sobotę zrobiłam test i mocne dwie kreski z miesiączki 4-5 tydzień narazie chce pracować jednak w poprzedniej ciąży miałam ogromne wymioty od 7 tyg do końca 1 trymestru jak wyglada sprawa l4 mogę pójść po np 2 tyg ? Będzie płatne umowa na 3 miesiące wiec powinni przedłużyć tak? Czy ZUS się nie przyczepi ze krótko pracowałam j l4 proszę o odpowiedz
 
reklama
nie wiem jak to jest w przypadku ciąży (tu często są oddzielne przepisy), ale przy innych zwolnieniach lekarskich trzeba przepracować miesiąc, żeby uzyskać prawo do świadczeń na l4... może jakaś kadrowa się wypowie
 
Moja koleżanka miała podobną sytuację. Dowiedziała sie o ciąży w 9tyg.. Wuem że musiała przepracować 33 dni żeby pójść na zwolnienie i mieć l4. Ale chodzi chyba też o to żeby ciąża miała już 12 tygodni
 
Z tego co wiem to umowę na czas określony mają obowiązek przedłużyć dopiero, jeśli jesteś po 12 tygodniu ciąży.
 
Wiem, że pomimo tego ZUS i tak przeprowadził kontrol w miejscu pracy. Musiała ona i pracodawca dostarczać dokumenty potwierdzane notarialnie tj. umowy oraz odpowiedzieć na różne pytania. Ostatecznie otrzymała pieniądze
 
Nie prawda ja poszłam w 7 tygodniu ciąży nawet nie pełnym skończonym ...pisałam u nas na forum ...że ledwo pracę zaczęłam i na l4 poszłam bo plemienia miałam i na dupashtonie byłam ...takze nie ma już tego że po 12 tygodniu .
Ale tu nie chodzi o pójście na zwolnieie tylko o to, że jeżeli nie ma skończonych pełnych 12 tc to umowa nie musi być przedłużona.
 
nie musi to racja ale jeśli jesteś na na l4 do 12 tygodnia, to umowa przedłuża się z powodu l4 do 12 tygodnia potem z powodu ciąży do końca ciąży, ważne, żeby nie mieć w l4 dnia przerwy bo wtedy mógłby teoretycznie pracodawca Cię zwolnić... - tak ja rozumiem przepisy
 
Nie prawda ja poszłam w 7 tygodniu ciąży nawet nie pełnym skończonym ...pisałam u nas na forum ...że ledwo pracę zaczęłam i na l4 poszłam bo plemienia miałam i na dupashtonie byłam ...takze nie ma już tego że po 12 tygodniu .

Ale chodzi o to, że musisz być po 12 tygodniu w momencie, kiedy kończy Ci się umowa, żeby Ci musieli przedłużyć. Ty chyba miałaś umowę dłuższą?
 
nie musi to racja ale jeśli jesteś na na l4 do 12 tygodnia, to umowa przedłuża się z powodu l4 do 12 tygodnia potem z powodu ciąży do końca ciąży, ważne, żeby nie mieć w l4 dnia przerwy bo wtedy mógłby teoretycznie pracodawca Cię zwolnić... - tak ja rozumiem przepisy
Jeżeli umowa skończy się przed 12 tc to nie musi byc przedłużona. Nic nie dzieje się tutaj z automatu. Umowa nie musi być przedłużona z powodu zwolnienia. W takim przypadku wypłatę zasiłu przejmuje ZUS do końca ciąży.
 
reklama
Jeżeli umowa skończy się przed 12 tc to nie musi byc przedłużona. Nic nie dzieje się tutaj z automatu. Umowa nie musi być przedłużona z powodu zwolnienia. W takim przypadku wypłatę zasiłu przejmuje ZUS do końca ciąży.
no właśnie o to mi chodziło, że ktoś wypłaca jednak ten zasiłek w takim przypadku - tak ja tez rozumiem
 
Do góry